Jump to content
Dogomania

jak wywołać wymioty! pies zjadl czekolade


BM.

Recommended Posts

Udało mi sie żeby 2 razy zwymiotował. Jednak wymioty nie mają koloru czekolady, więc nie wiem czy to "doszło" do tej czekolady.
Podawałam roztwór z soli, tzn brałam na palce i pocierałam mu pysk, wtedy to zlizywał.
Panikuję, bo go chyba boli brzuch, jest wydęty i nei może sobie znaleźć miejsca.

Trzymamy z dala od niego wszelkie jedzenie bo jeszcze apetyt nie minął mu po klastracji :( Niestety to sie zdarzyło jak wszyscy byliśmy w domu, a o jednym prezencie zapomnieliśmy :(

Teraz, choć nadal jest wydęty, to leży w jednym miejscu-przynajmniej się nie kręci...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pomylilo mi sie, zawiera zawiera- ale w stosunku do czekolady gorzkiej jest tego o wiele wiele mniej.
Durnota ze mnie, nie wiem o czym myslalam piszac tamego posta wybaczcie.

To o czym mowimy to teobromina, zwiazek ktory jest podobny do kofeiny. Teobromina wystepuje miedzy innymi w kakao, dlatego tez w kazdej czekoladzie jest. JEDNAK dla psa sredniej wagi ok 25 kg zjedzenie dwoch tabliczek GORZKIEJ czekolady moze okazac sie smiertelne- natomiast rownowartosc teobrominy w czekoladzie mlecznej dla tej wagi psa to jakies 4 tabliczki czekolady- co juz byloby absrakcja dla mnie niedoplinowanie 4 tabliczek czekolady przy psie.

Unikac ogolnie czekolady, bo wiadomo stosunkowo nizsza zawartosc teobrominy u mniejszych psow moze byc szkodliwa. Jednak mleczna sanowi napewno mniejsze ryzyko i dla sredniej wielkosci psa zjedzenie calej takiej tabliczki nie powinno byc brzemienne w skutkach ( nie mowimy tu o jakosci koopek na nastepny dzien ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Dobrze że ja nie lubię gorzkiej :p A w białej tez jest?[/QUOTE]

Znalazłam tylże, że białą jest bez zawartości proszku kakaowego. W najlepszych czekoladach tego rodzaju jest tylko do 33% masła kakaowego- dlaego smakosze uwazaja, ze biala to nie czekolada, ze wzgledu na niska zawartosc maska kakaowego :p
Czyli jak o ma tak malo kakao, to juz teobrominy chyba wogole znikoma ilosc ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...