Jump to content
Dogomania

użytkowe westy


asia_i_bora

Recommended Posts

Niestety nie ma dla westów żadnych sprawdzianów użytkowości :shake:
W hodowli, mam wrażenie , liczy się tylko eksterier (głownie) i charakter ale już użytkowość nie.

A szkoda :lol: My się agilitujemy, jest też w Polsce westiczka w dogoterapii.
Generalnie zauważa się, że whwt mają "złą opinie" psa kanapowego, głupiutkiego trzpiota :roll: A to cholernie inteligentne psy- TERIERY, oczywiście nie są to owczarki z potężną pasją pracy ale da się z nich naprawdę dużo wykrzesać jeśli potrafimy pokonać ich upór :evil_lol: Dlatego ich szkolenie daje dużo satysfakcji:)

Link to comment
Share on other sites

No to nic nie stoi na przeszkodzie :lol: Chociaż westiki nie są typowo sportowe, ich krępa budowa może sprawiać pewne drobne problemy - mój pies ma np problem z palisadą i wiem, ze inne westy też mogą takowe mieć - ze względu na swoje krótkie nóżki i jednocześnie dość potęzną budowe (a nie lubię 'cienkich' westów ;)).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waxy']Westy raczej nie ale jakieś Obedience albo Frisbee, Agility a nawet taniec z psem może być jak najbardziej. Nie raz widziałam takie westiki "w akcji" :razz:[/quote]
Właśnie ! ;)
Z moim westem aglituje się a już niedlugo ruszamy na podbój frisbee :diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

Enchantress! Serio się agilitujecie? Ojej, gdzie?
My Cavanowicze :cool3:

I w ogóle jakiego masz psiura, bo ja nic nie wiem o Was...

No, dogdancingu elementy , nawet sporo, też umiemy. A jeśli chodzi o frisbee to ja bym się najpierw musiała uzbroić w profesjonalne talerze i nauczyć rzucać. Ale koleżanka mu rzucała w wakacje rollerki i łapał. :lol: Narazie się nakręcamy na taki szajsowy gumowy talerz trixie.
A obedience też jest fajowe i też różnych elementów podstawowych próbujemy się uczyć, oczywiście klikerowo. :cool3:

Co do tych norowców, no to tak, whwt były norowcami ale teraz już nikt tego nie robi. Tylko na zlotach w Czaplinku (nie byliśmy jeszcze..) się odbywają takie konkursy prowizoryczne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Enchantress! Serio się agilitujecie? Ojej, gdzie? [/quote] My aglitujemy się bardziej domowo-podwórkowo :eviltong:. Ale w wakacje ... kto wie !

[quote name='Bzikowa'] No, dogdancingu elementy , nawet sporo, też umiemy. [/quote] Chciałam nauczyć psiura niektórych elementow DD ale ... nie chce mi się. Wszystko odkładamy na wakacje , lato :cool1:.

[quote name='Bzikowa'] A jeśli chodzi o frisbee to ja bym się najpierw musiała uzbroić w profesjonalne talerze i nauczyć rzucać. Ale koleżanka mu rzucała w wakacje rollerki i łapał. :lol: Narazie się nakręcamy na taki szajsowy gumowy talerz trixie.[/quote] Eeeeeeej ! My na początek zamierzamy kupić taki gumowe trixe ! :razz:

Link to comment
Share on other sites

Noo w wakacje możesz jechać na obóz, np. z Fortem albo z Alpi.
Niestety Cavano nie bierze ludzi spoza klubu ;)

Co do DD, to wystarczy przecież ćwiczyć nawet 5 minut dziennie jakąś rzecz, pies będzie miał trochę myślenia i pańcia trochę relaksu :cool3:

Gumowe trixie jest dobre to nakręcania psa na dysk bo jest fajne do przeciągania. Ale totalnie beznadziejnie lata więc lepiej go nie rzucać, bo można tylko zdemotywować psa.
My sobie chyba CSa kupimy albo Hyperflite'a.
Ale ciągle zapominam... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Muszę się zainteresować takimi obozami. Ciekawie to brzmi :razz:.

Szczerze to nawet mi się nie chce zabierać na razie za DD. Przez pochmurne , krótkie , zimowe dni i przez zwierzaki w schronisku w łodzi nie mam humoru do robienia wielu rzeczy. Trzeba mnie zmotywować :razz:.

Dziewczyny ze forum o szkoleniu psow mówiły mi że jako tako da się rzucać tym dyskiem jak na początek. Zobaczymy - wypróbujemy.
Niedługo powinno do nas dojść pocztą nowiutkie frisbee :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

Ja jak byłam na pikniku agility to wypróbowałam torki przeszkódz moim westem, który z agility nie mia nic wspólnego i poradził sobie całkiem nieźle :) Na tym takim trójkącie ze ściętym bokiem w ogóle się nie bał, slalom i skakanie też spoko wyszły.
[IMG]http://img167.imageshack.us/img167/1364/p6230356oa9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img167.imageshack.us/img167/5980/p6230357pq5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Chodzi Ci o kładkę, mowiąc "trójkąt ze ściętym bokiem" ? :lol:
Mój pies ją wręcz kocha i zawsze na nią spieprza jak ma możliwość :)
Kaska, to piknik w Białymstoku? Może będziemy w przyszłym roku, bo mam zamiar zacząc wkrótce pierwsze starty. Jak tylko będą jakieś bliskie zawody to jedziemy :lol:

Link to comment
Share on other sites

na pierwszej fotce jest to coś co mam na mysli :lol: Ja też bym chciała potrenować, nawet miałam zaproszenie żeby się przyłączyć, ale to w Białymstoku, a ja w ełku to kawałek drogi. Szkoda, że u mnie ludzie nie są tak zbzikowanie na punkcie psów, to może by coś powstało... może kiedyś. To piknik w białystoku był, ja też pojechałam, miała byc westiczka z cavano, ale się nie zjawiła :( Ja jak coś to w następnym roku może będę jak termin pozwoli, na 2 dni to niet, ale na sobote może wpadnę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ech, westiki nie tyle mają problemy z powodu swojej budowy, ale bardziej z charakteru :) Moja Sarka bez trudu robi palisadę, ale jak strzeli focha, to nie robi nic, tylko siedzi obrażona. A żeby było śmieszniej, to w agility na razie świetnie radzi sobie szkotka (terier szkocki), która ma zupełnie krótkie nóżki i ciężki tyłek. Hopek co prawda nie skacze, ale kladka i palisada, a także tunele to jej ulubione przeszkody :) No i przy krótkich nóżkach nie mamy problemu ze strefami :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Oj tam, westy są na prawdę świetnymi psami. Oczywiście może być to pies kanapowy, który wychodzi na spacer i nic poza tym ale wiele ludzi z westikami trenuje psie sporty. Moja Hexa jest baardzo zakochana w dyskach ale z chęcią pokonuje też tor agility. Jest skoczna i bardzo aktywna. Ale zgodzę się w zupełności z moją poprzedniczką. Moja identycznie - jak się obrazi to idzie pod łóżko i strzela takiego focha, że potrafi się głową odwrócić i nic w tym momencie od niej nie wycisnę. Co by nie powiedzieć westy uwielbiają przebywać z człowiekiem i sądzę, że z chęcią będzie robił to co jego właściciel.
Pozdrowionka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...