Jump to content
Dogomania

Karma dla seniora


Beataaa

Recommended Posts

jesli problemy ze stawami, to karma z glukozamina itp. - wiekszosc karm dla seniora zawiera glukozamine i chydrocostam.
ja karmie sucza chwilowo nutra gold seniorem (ch&r), ale karmilam l&r tez golda (caly gold ma glukozamine). niestety, gold chwilowo niedostepny (chyba, ze gdzies znajdziesz, to sama skorzystam :)).
dobre opinie slyszalam o proformance i o nutro choice (sama chyba wykupie worasa nutro na czas, kiedy nutra mi sie skonczy, a ciagle bedie niedostepna nowa) - trzeba po prostu wyszukac wersje dla seniora z odpowiednim miesem albo patrzec, ktore maja glukozamine.

oplaca sie kupowac tylko wielkie worasy, ale na probe najpierw mozna mniejszy. duze wychodza calkiem tanio, nawet jak na duzego psa.

Link to comment
Share on other sites

ja przegladajac karmy w sklepie internetowym, zauwazylam wlasnie ze prawie kazda karma dla seniora zawiera chondroity i glukozamine. Nie wiem tylko czy ilosciowo jest jej tyle samo w karmach dla seniorow, a w karmach veterynaryjnych dla psow chorych. Nie ma podanego az takiego dokladnego skladu karmy. Czy np zamiast royal canin mobility special nie wystarczyla by ROYAL CANIN Maxi mature.
A ten artroflex, to sa jakies tabletki? Weterynarz polecil im jakis proszek na te stawy, dosyc drogi jest...

Link to comment
Share on other sites

Artroflex - to tabletki lub płyn, zawierający zwiększoną ilość chondroity i glukozaminy. Z tego co się zorientowałam bardziej opłaca się kupić płyn - jest wydajniejszy. Naszej Młodej (dostawała zapobiegawczo) opakowanie 250ml starczyło na 3 m-czną kurację. Cena 75 PLN za opakowanie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zbliżam się do końca worka Eukanuby Mature i mam dylemat, co teraz. Podoba mi się Royal Mature (Vet Size), m.in. ze względu na mnogość dodatków zdrowotnych. Z drugiej strony dużo czytałam na temat karmy Orijen, także na Dogo - karma jest naprawdę dobrej jakości, stoi wysoko w światowych rankingach, itp. Tylko przeraża mnie zawartość białka w tej karmie. Z tego co czytałam na temat żywienia psów seniorów za duża ilość białka jest niewskazana ze względu na obciążenie nerek. Czy ktoś miał doświadczenia z Orijenem dla seniorów pod tym względem; jak starszy pies znosi przestawienien na wysokobiałkową karmę? Która karma Waszym zdaniem byłaby lepsza dla suczki:
* średniej wielkości (23 kg, 56 cm)
* 8 lat
* dużo ruchu (spacery, bieganie, pływanie) - a więc i spore obciążenie dla stawów
* niedoczynność tarczycy
* [B]skłonności[/B] (nie ma nadwagi) do tycia (m. in. ze względu na chorobę)

Teraz miałam Eukanubę i karma była dobra, choć jak na tę cenę nie rewelacyjna moim zdaniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Martens']Zbliżam się do końca worka Eukanuby Mature i mam dylemat, co teraz. Podoba mi się Royal Mature (Vet Size), m.in. ze względu na mnogość dodatków zdrowotnych. Z drugiej strony dużo czytałam na temat karmy Orijen, także na Dogo - karma jest naprawdę dobrej jakości, stoi wysoko w światowych rankingach, itp. Tylko przeraża mnie zawartość białka w tej karmie. Z tego co czytałam na temat żywienia psów seniorów za duża ilość białka jest niewskazana ze względu na obciążenie nerek. Czy ktoś miał doświadczenia z Orijenem dla seniorów pod tym względem; jak starszy pies znosi przestawienien na wysokobiałkową karmę? Która karma Waszym zdaniem byłaby lepsza dla suczki:
* średniej wielkości (23 kg, 56 cm)
* 8 lat
* dużo ruchu (spacery, bieganie, pływanie) - a więc i spore obciążenie dla stawów
* niedoczynność tarczycy
* [B]skłonności[/B] (nie ma nadwagi) do tycia (m. in. ze względu na chorobę)

Teraz miałam Eukanubę i karma była dobra, choć jak na tę cenę nie rewelacyjna moim zdaniem.[/quote]

proponuje:
nutra nuggets lite senior
[COLOR=red][link-reklama usunięta przez moderatora][/COLOR][URL="http://www.bewet.pl/product_info.php?products_id=1300"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Na razie zamówiłam Royala Vet size - starczy mniej więcej na miesiąc. Cena prawie ta sama jak zaproponowana przez Ciebie karma, z tym że za 10 kg, nie za 15 :cool1:
Z jakimi karmami porównywalna jest Nutra Nuggets jakościowo?[/quote]

Jest to karma klasy super premium,tak więc wszystko co niezbędne jest w niej zawarte, dodatek na ochronę stawów również. NIe wymaga więc podawania dodatkowych suplementów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Przepraszam, jeśli taki temat już był. Postanowiłam założyć nowy, ponieważ zależy mi, żeby mój post był zauważony ;)

Czy Canidae nadaje się dla psa seniorka (15-letniego Shih-Tzu)?
Pytam, ponieważ zachwycił mnie skład tej karmy. Mój piesek już kiedyś ją jadł i myślę, że dobrze mu służyła. Jednak ze względu na pewne utrudnienia z jej dostępnąścią przestałam ją zamawiać. Teraz zastanawiam się, czy do niej nie wrócić. Martwi mnie tylko to, że Canidae All Life Stage może nie bardzo nadawać się dla seniorów, bo w swoim składzie nie zawiera preparatów na stawy (glukozaminy i chondroityny) oraz L-karnityny. A w zasadzie tylko ten rodzaj suchej Canidae można zakupić w Europie.
Obecnie piesek je Acanę dla seniorków (też ze względu na skład), ale na tej karmie chudnie (może dlatego, że karma ta zawiera tylko 10% tłuszczu).
Myślałam o Chicken Soup, ale najmniejsze dostępne opakowania to 8kg - zdecydowanie za duże, jak dla małego, wybrednego pieska, w dodatku niejadka [IMG]http://www.krakvet.pl/forum/images/smiles/icon_sad.gif[/IMG] Nawet nie ma możliwości zamówienia próbek. Poza tym, ta dla starszych psów, też zawiera tylko 12% tłuszczu, więc niewiele więcej niż Acana.
Orijen natomiast, jak dla seniora zawiera za wiele białka (a starsze psy mają tendencje do chorób nerek), tym bardziej, że moja psinka miewa podwyższony mocznik we krwi, więc muszę uważać.

Zależy mi, żeby karma była jak najbardziej naturalna, z holistycznymi składnikami, bez zapychaczy typu kukurydza, soja, zboża itp, żeby była naturalnie konserwowana, a nie świństwami np. BHT, BHA itd...
Mój piesek ma ostatnio problemy z kręgosłupem i stawami, więc zależy mi, żeby karma zawierała dodatek glukozaminy i chondroityny oraz dobrze by było, gdyby posiadała w swoim składzie również L-karnitynę.
Dla kotów jest już troszkę większy wybór na Polskim rynku wśród karm holistycznych (choć też bez większych fajerwerków), ale z psami jest nadal problem. Chciałabym wybrać, jak najlepszą karmę.
Może moglibyście coś fajnego polecić? Co myślicie o tej Canidae All Life Stage - nadaje się dla seniorów, czy nie bardzo? A może jest jeszcze jakaś super [IMG]http://www.krakvet.pl/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] karma, o której nie wiem?

Tutaj można przeczytać skład Canidae:
[URL="http://rino.nazwa.pl/karma/all1.html"][COLOR=#810081]http://rino.nazwa.pl/karma/all1.html[/COLOR][/URL] - na stronie polskiego dystrybutora
[URL="http://www.canidae.com/dogs/all_life_stages/dry.html"][COLOR=#810081]http://www.canidae.com/dogs/all_life_stages/dry.html[/COLOR][/URL] - na stronie producenta

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...