Jump to content
Dogomania

Dalmatyńczyki miniaturowe...???


Dalmati&Maja

Recommended Posts

Teraz nawet na Gończych jest mały ruch :-?

Co do plamek, tow porównaniu z moją poprzednią dalmatynką (jej zdjęcia są na www.dalmatynczyki.prv.pl pod imieniem Nina) Salma ma bardzo mało plamek. Jednak jak już wspomniano wszystko zależy od rodziców. Poza tym zauwazyłam że dalmatyńczyki bez rodowodu zazwyczaj mają znacznie więcej cętek :roll:

I tu się całkowicie zgadzam z Anią - moja poprzednia sunia była bezpapierowa i miała strasznie dużo plam. Poza hodowlami pewnie nikt sie nie zastanawia, co z przypadkowego krycia może wyjść i skutki są jakie są .Dlatego uważam,że w przypadku naszej rasy trzeba brać szczeniaki z hodowli, zwłaszcza ,że ceny rodowodowych dalmatyńczyków nie są wygórowane, a przynajmniej wiemy - co dostaniemy wzamian

Link to comment
Share on other sites

Teraz nawet na Gończych jest mały ruch :-?

Co do plamek, tow porównaniu z moją poprzednią dalmatynką (jej zdjęcia są na www.dalmatynczyki.prv.pl pod imieniem Nina) Salma ma bardzo mało plamek. Jednak jak już wspomniano wszystko zależy od rodziców. Poza tym zauwazyłam że dalmatyńczyki bez rodowodu zazwyczaj mają znacznie więcej cętek :roll:

W moim przypadku to się również sprawdza, może nie do końca, bo Gaja nie ma aż tylu kropek, które tworzą wielkie czarne plamy, ale umaszczenie brzucha:na jednym boku cętki są lekko ze sobą połączone i jakby rozjaśnione, co daje wrażenie jasno szarego koloru, drugi bok(ten który jest na zdjęciu)cętki są praktycznie zlane, zresztą same zobaczcie:

spioch2.jpg

aha i jeszcze te cudno ucho, na które w dzieciństwie niechcący wylał się czarny atrament :lol:

Link to comment
Share on other sites

I tu się całkowicie zgadzam z Anią - moja poprzednia sunia była bezpapierowa i miała strasznie dużo plam. Poza hodowlami pewnie nikt sie nie zastanawia, co z przypadkowego krycia może wyjść i skutki są jakie są .Dlatego uważam,że w przypadku naszej rasy trzeba brać szczeniaki z hodowli, zwłaszcza ,że ceny rodowodowych dalmatyńczyków nie są wygórowane, a przynajmniej wiemy - co dostaniemy wzamian

Jeśli chodzi o kropki to się zgadzam, Rasta jest 'oszczędnie' i dosyć regularnie kropkowana.

Jeśli chodzi o resztę, to po raz kolejny - z wiadomych względów - będę się upierać, że bez obowiązkowego badania słuchu szczeniaków słabo to wygląda... To w końcu podstawowa choroba dziedziczna piegusków i może wystąpić naprawdę nagle, w hodowli, w której wcześniej nigdy jej nie było (w sprawdzonych kojarzeniach pewnie nie, ale każda nowa rozmnażana suka, czy pies to ryzyko). A że długo jej 'nie widać' bo maluch zachowuje się tak jak inne pieski z miotu, jest właściwie nie do wykrycia. Dość powiedzieć, że w niektórych krajach badania są obowiązkowe, a u nas głuchego szczeniaka rozpoznaje się np. w 12 tygodniu życia. :roll:

Ale przy tak niewielkiej popularności rasy chyba nie ma szansy na dużą presję na ZK, czy na hodowców.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
prosiłysmy kiedyś Rotti, aby te dwa fora połączyć,

Ja już się trochę na forum pojawiam :) A w sprawie powyższej meldowałam dawno adminowi, ale może w związku z innymi ważnymi rzeczami zapomniał, albo może priv nie dotarł. Zamelduję jeszcze raz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam, mój Dankan chyba "spełnia" takie kt=ryteria :-)) coś w rodzaju miniaturki...

Jest dużo mniejszy od wzorca, bardzo umięśniony ale nikt mi nie wciskał kitu że jest to miniaturka dalmatyńczyka.

Zaryzykowałam kupując bez rodowodu ale nie rozczarowałm się...

Piesek jest przepiękny...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...