Jump to content
Dogomania

Dalmatyńczyki miniaturowe...???


Dalmati&Maja

Recommended Posts

Witajcie!

Mam jedno pytanko, mianowicie - czy istnieje taka rasa jak dalmatyńczyk miniaturowy...? Czy ci, którzy je sprzedają to po prostu oszuści, wmawiający ludziom, że rasa taka istnieje czy naprawdę miniaturki dlamatianków istnieją jako rasa? Bardzo mnie to ciekawi 8) Osobiście nie słyszałam nigdy o tej rasie... :roll: ale jak ja nie słyszałam to nie znaczy, że czegoś nie ma dlatego też zwracam się do Was! :P

Z góry dzięki

Dalmati & Maja

Link to comment
Share on other sites

taaa a slyszalas o bokserach miniturowych ? mi sie wydaje ze to po prostu jeden wielki kit, zeby pieski lepiej poszly.... :evil:

ale moze sie myle....czlowiek cale zycie sie uczy :wink:

Bartek... ale ja takie coś widziałam :o to nawet mieszka nie daleko mnie... :lol: zawsze myslałam że ten pies jest młody... ale on jest taki mały... no do kolan.. jakiś wogóle jasny... :o agresywny i wogóle... takie małe coś, a sie go bałam.. ;) ale morde ma jak bokser... :lol: w każdym bądz razie miniatury boksera i dalamtyńczyka nie ma ;-) ..

Link to comment
Share on other sites

Miniaturowe dalmaśki nie istnieją.Jednak trzeba z przykrością stwierdzić,że są u nas hodowle, które wypuszczają takie mioty - starego typu.Psy są bardzo drobne, niskie, choć czasem ładne - zewnętrznie.

Nie wiem czy pamiętacie, ale kiedyś dalmatyńczyk był mniejszy niż obecnie.Np. moja młoda jest w górnej granicy wzrostu, a na wystawach trafiaja się suczki dużo niższe od niej i tez zdobywają nie najgorsze oceny.

Link to comment
Share on other sites

Miniaturowe dalmaśki nie istnieją.Jednak trzeba z przykrością stwierdzić,że są u nas hodowle, które wypuszczają takie mioty - starego typu.Psy są bardzo drobne, niskie, choć czasem ładne - zewnętrznie.

Nie wiem czy pamiętacie, ale kiedyś dalmatyńczyk był mniejszy niż obecnie.Np. moja młoda jest w górnej granicy wzrostu, a na wystawach trafiaja się suczki dużo niższe od niej i tez zdobywają nie najgorsze oceny.

A jakie te hodowle pieski rozmnażają, że wynikiem tego są szczeniaczki 'starego typu' dużo mniejsze... :roll: ? I drugie pytanie 'dużo mniejsze' to jakiego wzrostu, ile cm. niższe?

Link to comment
Share on other sites

Dalmati nie mierzyłam :D , ale tak na oko pewnie z 10 a może i więcej cm niższa od mojej suni.Jesli Bafiśka ma około 58 cm w kłębie - to tamta miała jakieś 45-48 cm. Około 50 cm to ponoć dolna granica wzrostu.

Pytasz skąd się biorą- takim materiałem dysponują hodowcy.Kryjąc drobną suczkę nawet okazałym psem, można dostać takie mikre psiaki w miocie.

Link to comment
Share on other sites

Kika były to szczeniaczki, nie wiem ilu cm. spodziewał się hodowca... :roll: bez rodowodu za bodajże 200 czy 250 zł.

A mam jeszcze jedno pytanie a'propos wzrostu. Moja sunia ma teraz ok. 47, 48 cm., a ma pół roczku (dziś skończyła) :D Ile jeszcze może urosnąć? Do kiedy rosły Wasze dalmaśki? :P Z góry dzięki za odpowiedź!

Dalmati & Maja

Link to comment
Share on other sites

To tak samo jak yorki mini - nie ma takiej rasy, a jednak jest milion ogłoszeń o nich :-? A co do wzrostu i budowy to z dalmatyńczykami jest różnie. Ja osobiście wolę dalmatynczyki o nieco lżejszym kośccu, a to dlatego, że dalmatyńczyk jest psem, którego największym atutem jest ruch i elegancja, a takie masywne osobniki w ruchu już się tak nie pokażą. A czemu akurat taki wzrost we wzorcu?? Bo dalmaśki biegały przy osi powozów i powinny być nie za wysokie, żeby się tam zmieścić :lol:

Link to comment
Share on other sites

Też już kilkakrotnie widywałam w gazetach ogłoszenia o miniaturowych dalmaśkach :-?

Salcia także jest w górnej granicy wzrostu. Czasami ludzie z daleka mylą ją z psem, choć na wystawach żaden sędzia się nie czepiał :D W życiu codziennym to ze Salma jest wysoka bardzo jest mi na rękę, szczególnie na agility :lol:

Link to comment
Share on other sites

Salcia także jest w górnej granicy wzrostu.

Górna granica to 60 cm., prawda?? A Ty Aniu pamiętasz może kiedy Twoja Salcia 'zatrzymała się' :lol: ?

Ostatnio w parku podbiegł do nas dalmatyńczyk (psy tej rasy w mojej okolicy są rzadkościa/wyjątkiem :lol: /chodzi o płeć) który był duuużo większy od mojej suńci. Z tym, że moja jeszcze urośnie, mam taką nadzieję :D Wyglądał na ponad 60 cm. (może nawet duzo ponad 8) ) Od razu było widać po budowie i wzroście jakiej jest płci. Może moja też będzie taka dużuchna :P

Dalmati & Maja

Link to comment
Share on other sites

Moja Bafisia w wieku 9 miesięcy osiagnęła wagę, jaką ma teraz (zajrzałam do książeczki).Przypuszczam ,że pewnie około 10 miesiąca miała obecny wzrost. Tego się nie pamięta.

Twoje cudo jeszcze urośnie.

Jak było porównanie w W-wie z mamą mojej suni, to praktycznie nie różniły się wzrostem, więc wielkość matki może być pewnie jakimś odniesieniem.

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym odświerzyć ten temat żeby nie zakładac nowego :D Tym razem ( :lol: ) chodzi o ... plamki! Kilka osób na spacerze pytało się mnie czy moja Maja to jakaś odmiana dalmatyńczyka ze względu na to, że ma baaardzo dużo czarnych plamek. Inne dalmaski mają ich ze dwa razy mniej... 8) :lol: Maja jest wyjątkowa ,ale jednak chciałam się zapytać czy są odmiany dalmaśków... czy po prostu jedne mają więcej plamek inne mniej. Interesuje mnie to bardzo :P Dzięki za odpowiedzi!

Dalmati & Maja

Link to comment
Share on other sites

Dalmati to zależy wszystko od rodziców . Jak pokryto w miarę gęsto kropkowaną sukę tez takim psem - to potomstwo może być mocno kropkowane, nawet rozległe plamy mogą się pojawiać, co nie jest dobrym efektem.A odmiany - sądzę że może tu chodzić tylko o biało-czarne lub biało-brązowe............ innych nie znam.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki :D czyli Maja to nie odmiana dalmaśka :lol: Widzicie z resztą na zdjęciu ile ma plamek 8) duuużo!

P.S. Kika, dlaczego prawie nikt ostatnio się nie udziela na Pozostałych w VI gr. :( ? Wszystko zamarło... :roll: Przydałoby się zrobić tu większy ruch :lol:

Dalmati & Maja

Link to comment
Share on other sites

Teraz nawet na Gończych jest mały ruch :-?

Co do plamek, tow porównaniu z moją poprzednią dalmatynką (jej zdjęcia są na www.dalmatynczyki.prv.pl pod imieniem Nina) Salma ma bardzo mało plamek. Jednak jak już wspomniano wszystko zależy od rodziców. Poza tym zauwazyłam że dalmatyńczyki bez rodowodu zazwyczaj mają znacznie więcej cętek :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...