Jump to content
Dogomania

6 Miesięczny Amstaff


Recommended Posts

A co jadł zanim do Ciebie trafił?

Jeśli jadł dobą karmę i zdrowo wygląda to nie ma potrzeby jej zmieniać.

Jeśli chcesz karmić suchą to poczytaj na forum różne tematy poświęcone poszczególnym markom, jest też taki topic "Ranking suchych karm". Coś wybierzesz.

Jak już się zdecydujesz na jedną karmę to nie musisz jej zmieniać o ile pies będzie na nią dobrze reagował. Jak zmieniać to na domowe 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam, poczytałem nieco te forum i postanowiłem się zarejestrować, bo widac, że to forum żyje :-)

Mam 5 miesięczną Amstaffke, od niecałego tygodnia, karmie ją surowym kurczakiem zmielonym z kośćmi + ryż i marchew. Od czasu do czasu podjada suchą karmę .Codziennie dostaje tabletkę tranu i 1/3 tabletki Dolovitu (zalecenia hodowcy) Znalazłem tutaj na forum informacje o BARF i zastanawiam się czy odejść od ryżu i suchej karmy i czy 5 miesięcy to nie za wcześnie na samo "krwiste jedzenie".

Jakieś sugestie w karmieniu takiego szczeniaka??

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za powitanie.

Co do suchej karmy, naczytałem się o niej tyle, że jakoś w nią zwątpiłem. Psu gotuje TYLKO ryż, reszta to "surowizna". Stanie w kuchni "przy garach" :D sprawia mi przyjemność, nieważne czy gotuje dla ludzi czy przygotowuje posiłek dla swego psiaka :)

Czy Wasze psy chrapią?? U niej nie ma spania bez chrapania i jako 5 miesięczna suka robi to głośniej od swego pana :-?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

wróćmy Kochani do tematu !!!

Gonzo i Adolf ilu właścicieli i ile psów tyle sposobów karmienia. Każdy z Was musi sam zadecydować co bedzie najlepsze dla Waszego psa.

Nie widzę powodu, żeby znów rozpisywać się na temat "rewelacyjności" suchych karm, gotowanego jedzenia czy BARFu.

Wdepnij na dział "Żywienie" i poszperaj w starszych topikach.

Co do BARFu polecam serwis www.barf.aplus.pl tam znajdziesz podstawowe informacje na temat tej własnie diety i odpowiedzi na mnóstwo pytań.

Dodam tylko, że LUGER zaczął jeść BARF ( "krwiste jedzenie" :lol: ) mając 4 miesiące a na co wyrósł to bullowaci wiedzą 8)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Coś mi się widzi, że Gonzo już tu nie zagląda od dłuższego czasu, więc nie do końca jestem pewien, czy czasem sam już nie zdecydował czym będzie karmić swojego, w tej chwili już rocznego Amstaffa :)

Złośnica ma rację, że problem żywienia każdy musi rozwiązać sam. Jest w każdym przypadku wiele "za" i "przeciw".

Co do eksterieru psa, to chyba wiele do powiedzenia ma również sama genetyka. Dobre jedzenie pozwoli jednak psu osiągnąć stan optymalny, to nie ulega wątpliwości.

Jestem natomiast niezwykle ciekaw - jeśli chodzi o dietę BARF - ilu faktycznie hodowców wśród bullowatych prowadzi swoje hodowle w oparciu o ten sposób żywienia...

Mam bowiem nieodparte wrażenie, że przyznanie się do tej, mimo wszystko dość kontrowersyjnej metody odżywiania psa, bywa w świecie psiarzy trochę wstydliwym tematem...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Wam za odpowiedź w kwestii BARF i za linki. Poszperałem już w necie i poczytałem nieco o tej metodzie żywienia. Ale szczerze się przyznam że właśnie pierwszy raz usłyszałem o tej metodzie żywienia przeglądając TO forum.

Sam jestem ciekaw ilu hodowców decyduje się na ten rodzaj diety.

Co do "wesołego" zachowania mojej <Zary> to już miałem okazje poznać się z jej bąkami :-? . Dziwne bo zgniłych jajek jej nie podaje... :D :wink:

Pozdrawiam

Adolf

Link to comment
Share on other sites

My stosujemy Otiseptol i moge go z czystym sercem polecić... choć ostatnio wet dał mi preparat Canor firmy Petline i ten mimo że może i skuteczny to zawiera mieszaninę alkoholi przez co niezbyt pachnie.... psom się ten zapach w każdym razie nie podoba :D

A jak często... jeśli pies nie unora sie specjalnie.. raz, dwa razy w tygodniu wystarczy...

Amfi... no baa pewnie że powinnaś coby sie tam nic nie zalęgło :lol:

Ja mojej starszej nawet zęby myje.. codziennie :D

Pozdrawiam

Asia

Link to comment
Share on other sites

Adolf jak już większośc osób podpowiedziało, karm na rynku jest wiele i jest w czym wybierać.

Z wyższej półki bdb. karmą jest ACANA, NUTRA NUGETTS (mój wcina), do wyboru do koloru...

Natomiast, zszokowałes mnie swoim karmieniem w sensie "zmielonymi kurczakami" i to z kośćmi!!!!! Odradzam stanowczo.

Kości drobiu, królicze itp. są bardzo ostre i nawet po zmieleniu w jelitach tworzą tzw. zbite kule, co może powodować w późniejszym czasie konsekwencje!!! Daltego, jeśli chcesz karmić kurczakiem, to bez kości, samo mięso ew. najlepiej wołowina, ale nie zmielone kurczaki!!

Link to comment
Share on other sites

Natomiast, zszokowałes mnie swoim karmieniem w sensie "zmielonymi kurczakami" i to z kośćmi!!!!! Odradzam stanowczo.

Kości drobiu, królicze itp. są bardzo ostre i nawet po zmieleniu w jelitach tworzą tzw. zbite kule, co może powodować w późniejszym czasie konsekwencje!!! Daltego, jeśli chcesz karmić kurczakiem, to bez kości, samo mięso ew. najlepiej wołowina, ale nie zmielone kurczaki!!

???????

Jakos nie zauwazylam, eby moje psy cierpialy i byly w smiertelnym niebezpieczenstwie po zjedzeniu mielonych kosci...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Wam za odpowiedzi i rady. Z mielonego mięsa drobiowego i kości nie zrezygnuje. "Urozmaiciłem to wołowiną. Przeszedłem całkowicie na BARF, tzn nie ja :wink: Do tej "mielonki" dodaje raz w tyg. marchew , pietruszke, seler.

Pytanie jeszcze odnośnie ryb. Filety - jak często je podawać i jakie ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tylko nie w oleju :wink:

Lillit dostaje tunczyka puszke do suchej raz w tygodniu jak mam ochote posmierdziec to gotuje jej filet z miruny lub jakiejś innej - pani w rybnym poleca - pies uwielbia to :D

a wątróbke max raz na dwa tygodnie, choć niektórzy mówili miże nawet rzadziej :D

Lilit jest teraz na chicoppe i bardzo sobie chwalimy :wink:

raz na tydzień gotowane + SA 37 i tran w kapsułkach 8)

za młodu i moich czasów studenckich (tanie) jadał mielone przełyki ohyda w przygotowaniu, ale pies sobie taką diete bardzo chwalił...

:D

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...