Jump to content
Dogomania

Oklapnięte uszy


Rybka

Recommended Posts

Witam,

Suzi ma w tej chwili 14 tyg i od jakiegoś tygodnia zauważyłam, że oklapło jej najpierw jedno a potem drugie ucho :o . Czy to normalne?? Czy się zmieni z czasem?? Czy powinnam iść do weta?? Błagam pomóżcie bo sama nie wiem co robić:cry:.

Może za bardzo panikuje ale wole mieć spokój i nie martwić się w przyszłości :)

Z góry dzięki.

Pozdrawiam,

Rybka & Suzi

Link to comment
Share on other sites

dzieki że sie odezwaliscie, bo juz nie wiedzialam co o tym myslec .... ?

Z emblematu widze ze masz goldenke, i nie kapuje kompletnie o co chodzi z oklapnioetymi uszami ? Chcodzi Ci moze o to , ze nie sa nastroszone? Przeciez na twoim zdjeciu iwdac, ze ma oklapniete, czyli takie jakie powinien miec goldek :roll: Chba ze miala stojace? 8) Ma rodowod?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Rzeczywiście źle to ujełam, szkoda ze nie mam zdjęcia. Tak rzeczywiście goldeny maja oklapnięte uszy ale moja Suzi ma do tego wklęśnięte do środka(zapadnięte). Ciężko mi to opisać. Po prostu uginają się jakoś dziwnie na środku. Najpierw było tak ze tylko z jednym tak się stało a teraz oba :cry: . Tak jak by nie miały siły stać normalnie :wink: .

Pozdrawiam,

Rybka & Suzi

P.S. mam nadzieje ze zbliży to Wam moja sytuacje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

sa załamane w środku i to roznie bywa z tym, bo raz przez tydzien ma normalne, a potem przez nastepny znow "oklapniete". Serio nie wiem od czego to jest :( . A czasem jedno jest zalamane w środku a drugie nie i tak non stop :cry: . Bylam nawet u weta ale powiedzial ze to od tego ile zje :-? . Nie wiem co to ma do rzeczy??

Pozdrawiam,

Rybka & Suzi

Link to comment
Share on other sites

Bylam nawet u weta ale powiedzial ze to od tego ile zje :-? . Nie wiem co to ma do rzeczy??

Ja również nie wiem co to ma do rzeczy :o :o

Najlepiej by było jakbyś wstawiła zdjęcia. Z uszami to są różne dziwne, czasem brzydkie sprawy. Zdarza się, że pies trzyma ucho opuszczone i wiąże się to niestety najcześciej z zapaleniem, ale do tego dochodzi jeszcze trzepanie uszami, no i charakterystyczny zapach. Jeśli uszy się wyginają, może to być związane ze wzrostem. Przy lekkim uchu chrząstka może się różnie formować. Wtedy ucho laba czy goldka może się układać lub zawijać w różne strony (mam gdzieś na kompie zdjęcie to jak znajdę wkleję tu). Ważne jest wtedy by ucho poprawiać i ustawiać prawidłowo, inaczej może zostać tak do końca.

Ale co najważniejsze to radziłabym udać się do innego weterynarza, który by właściwie ocenił stan uszu Twojego goldka. A dzwoniłaś do hodowcy, również powinnien służyć fachową radą :roll:

Link to comment
Share on other sites

Chętnie bym wstawiła zdjęcia ale akurat dziś ma normalne uszy :-? . A tak po za tym to ciężko jej zrobić zdjecie bo nie może ustać w miejscu :wink: . Jeśli chodzi o zdrowie uszu :wink: to jest wszystko ok bo wet je ogladał. Jeśli znów się pojawi taka sytuacja to napewno zrobie zdjęcie i wrzuce je tu. Do Hodowcy moge zadzwonić ale dopiero po 4, bo teraz to nie wypada za bardzo, a wcześniej jakoś mi to do głowy nie wpadło.

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam,

Rybka & Suzi

Link to comment
Share on other sites

To znów ja :wink: . Jednak znalazłam takie zdjęcie ale nie wiem czy ktoś coś zauważy na nim. Było one robione dwa dni temu

14.jpg

I co o nim (nich) myślicie??

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Rybka & Suzi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Teraz jak wstawiłaś zdjęcie i opisałaś powyżej to wiem o co Ci chodzi. Rzeczywiście widać w dolnej części załamanie w okolicy środkowej, ale nie mam patentu jak ją tego oduczyć (jak jest to od niej zależne) jeśli raz jest dobrze, a raz nie.

Czy jest to jakaś straszliwa wada na wystawach, że tak się obawiasz ?

Czy to w związku z jej wzrostem czy tak jej nie zostanie na stałe po pewnym czasie, ponieważ się już tak chrząstka ukształtuje ? - nie mam pojęcia !

A co do :

Bylam nawet u weta ale powiedzial ze to od tego ile zje :-? . Nie wiem co to ma do rzeczy??

Ja również nie wiem co to ma do rzeczy :o :o

Też tak sądzę :crazyeye: :o :shocked!:

Na koniec - suka jest słodka i prześliczna więc nic ją to nie szpeci, nie masz się czym martwić. :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki waran :) . Na wystawy raczej nie będziemy chodzić bo Suzi nie ma rodowodu.

A tak co do uszu to od dwóch tygodni ma normalne :D wiec jestem szczęśliwa.

Byłam przestraszona bo gdzieś przeczytałam wypowiedz pewnej osoby ktora napisala ze zaniedbała uszka pieska i zostały mu takie wklęsłe, nie chciałam dopuścić do swojej zaniedbania :cry: . Zresztą troszkę dla mnie to dziwnie wyglądało ale teraz jest ok wiec jestem spokojniejsza.

Dzieki jeszcze raz za opowiedz :D

Pozdrawiam,

Rybka & Suzi

Link to comment
Share on other sites

No to super, że jest ok i że jesteś zadowolona. 8)

... gdzieś przeczytałam wypowiedz pewnej osoby ktora napisala ze zaniedbała uszka pieska i zostały mu takie wklęsłe ...

Tak z ciekawości jak możesz w jakiś sposób dotrzeć do tej osoby np. na PW czy w jakimś temacie (jeśli to czytałąś z Dogomanii) to spróbój zapytać tej osoby co rozumiała przez "zaniedbanie uszka" (masaż czy jakieś inne postępowanie). Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...