Jump to content
Dogomania

Maja - Już nie jest załamana. Ma nowy, kochający dom!!!


Ania_i_Kropka

Recommended Posts

to dziwne uczucie
Jaco zrobiła się jakaś taka moja i odejdzie ode mnie.....:placz:
jest u mnie rowniutko tydzień i muszę przyznać że zaaklimatyzowala się fantastycznie, dostosowala się do naszego trybu życia, do naszych zwyczajów.
Bedzie z niej pociecha
ma dobry charakter
...no i może u nas znalazla wszystko czego jej w życiu brakował;)o

jest mi jednocześnie przykro bo ostatnio stracilam kilka zwierząt(takich moich) i nie lubię uczucia "zmniejszania pogłowia" a z drugiej strony czuję ulgę bo nowa Pani wydaje mi się wymarzona dla takiego psa...

i jeszcze jedno mówię Wam ona NIGDY nie nazywala się Maja
jak czytam posty o Majeczce, Maji, Majce itp to jakbym czytala o innym psie...

pzdr
Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

przyjażń się zawiązala
toffikk jesteś oddelegowana do odwiedzania Dżakliny!
jak ja ich rozdzielę?
[url]http://s81.photobucket.com/albums/j205/le1-bon/?action=view&current=P1010478.jpg[/url]
[url]http://s81.photobucket.com/albums/j205/le1-bon/?action=view&current=P1010479.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

to pod mój dach ma trafić Dżakunia - nie martwcie się o nią bo bardziej zakochanej w swoich psach pani niż ja to chyba /oprócz Was :loveu: / nie ma !!! mam równie uroczą i po przejściach Figusię w tym samym wieku,tej samej wielkości i wydaje mi się że nawet tego samego charakteru co Dżaki i myślę że świetnie będą się dogadywały ze sobą i staną sie jak dwie nierozłączne przyjaciólki - zresztą zawsze serdecznie zapraszam w odwiedziny by można się było o tym przekonać - już nie mogę się doczekać kiedy ją zobaczę :multi: jutro idę kupić jej nowe legowisko, miseczkę i obróżkę ![IMG]http://figa83.pupile.com[/IMG]a to właśnie jest Figusia !

Link to comment
Share on other sites

och jak miło widzieć panią Weneda na forum!
jagoda -jeśli chodzi o przygotownia to hmmmm....
Dziś poszlam z piesami na bardzo długi spacer.Mialam kiepski tydzień-mojego męża pogryzł amstaff sąsiadow(zapraszam na forum rodezjanowe-tam to opisalam) a potem się rozlozylam na jakąs wirusowkę(a ja raczej jestem pancerna)-absolutnie nie porownuję tych zdarzeń:cool3: więc dlugi spacer nam się należal.
Jaco uwielbia spacery. Wszystkie dziury, zakamarki są jej. Natura terriera się odzywa. Toffikk ją zaczepiał dla zabawy i zachęcal do gonitwy a ta calkiem poważnie goniła go z zębami. Ona wszak jest już damą i nie dla niej takie niewyszukane zabawy choć kilka razy puśili się dzikim galopem przez łąkę:-). Jako jest posluszna-lubi mieć swobodę ale przybiega na zawolanie, nie oddala się zbytnio i bardzo się pilnuje. Akurat jej ucieczki nie w głowie!Lubi ganiać za patyczkiem.
Jako ma niestety jakiś przełom w życiu-nie spuszcza mnie z oczu, pilnuje mnie a dziś piszczala pod drzwiami kiedy wyszlam(reszta rodziny byla w domu). Gdy wrocilam musialam ją wziać na ręce(nigdy tego nie robię) bo taka byla stęskniona, biedna się mocno przytuliła..kurcze już się przywiązala
Wiecie że staram się jakoś z nią mocno nie integrować, bo widzę że ten pies potrzebuje bardzo silnej wiezi ze swoją panią a nie chcę jej rozkochiwać w sobie...
U jaco już nie wyczuwam kręgoslupa a i troszkę już się przykryly te krzywe żebra.
mam takie zaobserwowania: Jako musiala być kiepsko karmiona w dzieciństwie i może potem też. brakuje jej kilku zębow, ma zmiany krzywicze i być może bylaby troszkę potężniejsza i mocniejszej budowy. U mnie dostaje pożądne psie żarcie. Natomiast gdyby mogla nie gardziłaby resztkami ze stołu i takie zapachy ja zniewalaja-podejżewam że to było jej podstawowe żarcie -nie polecam tego i nie popieram mimo że psu to smakuje.
Do karmy dodawalam codziennie lyżkę oleju lnianego-świetnie robi na sierść. Muszę przznać że wystarczyl tydzień i zniknęly wszelkie otarcia a blizny się zmniejszyly.Suczka ma zdrowe kupy(wiem bo zbieram:cool3:), świetny apetyt, raczej się nie skarży na żadne dolegliwości, śpi rozwalona na plecach(czyli czuje się bezpiecznie), mimo że nie zna komend jest karna np; dziś w nocy nie chciało jej się spać to biegala po domu za kotami. Wstalam więc i ochrzanilam psa "co to ma znaczyć co to za zachowanie i spac mi tu proszę" i....pies grzecznie wskoczyl na kanapę , zwinąl się w kłębek i zasnąl.
Wczoraj odwiedziliśmy znajomą ktora ma suczkę posokowca a ostatnio przygarnęla samca posokowca w bardzo kiepskim stanie(też gdzieś to jest na forum) . Niestety nasi panowie zaczeli jakąś cichą awanturę czyli:najpierw Toffik podnosl nogę i obsikal drzwi(w domu) a zaraz potem posokowiec obszczał komodę...więc szybko się pożegnalyśmy

więc jak widać nie ma żadnych przygotowań

Link to comment
Share on other sites

Cieszymy się ogromnie, każda udana adopcja, życzliwość domów tymczasowych, dodaje nam skrzydeł.:lol:
W nowym domu Suni, dzięki "le bon", będzie łatwiej.
Schroniskowe psiaki ciągle boją się, czy zostaną na zawsze. Chodzą za człowiekiem wszędzie:razz:, nawet w nocy sprawdzają, czy wszystko to prawda. Stąd też i ochocze pchanie się do łóżka, dotykając, upewnia się biedna psinka, że to nie sen...

"Weneda", niestety, zdjęcie Figusi nie ukazało się, a chętnie poznałabym Suńkę. Wierzę, że Suczydełka zaprzyjaźnią się, a Pańcia im w tym pomoże:lol:.

Dopełnieniem szczęścia byłyby zdjęcia z nowego domu i relacje.

Link to comment
Share on other sites

ja teź się cieszę źe udało mi się jakoś pomóc(ciągle jednak serce pęka bo tych zwierzaków jest tak dużo)..
Jaco warta jest uwagi. To fajny piesek. Potwierdzam to kolejny raz. Z nią nie ma problemów i będzie pociechą.
Widzę że Figa z Jaco są w jednym typie urody.
A propos urody to Jaco zaczyna rewelacyjnie wygląadć, jescze jej sie sierść nablyszczy to będzie cudo. Juź lapie za oko.
A dziś na spacerze dala popis swoich moźliwości biegowych. Istna rakieta.Kocha te spacery, uwielbia sie wloczyć, ma coraz wiecej siły no i oczywiście prowadzi jako przewodniczka, doskonale zapamietala drogę(po wczorajszym) a na rozstaju dróg zatrzymuje się i patrzy na mnie "co dalej" no i wystarczy pokazać kierunek ręką i ona dalej tam biegnie. uwielbiam się porozumiewać w taki sposob z psami.
niestety pogoda jest paskudna i nie mogę robic zdjęć

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam mój pierwszy spacer z Sunieczką. Rozglądała się wokół, jakby szukała kogoś znajomego... Głaskanie na chwilę tylko ją zajmowało. Po spacerze zazwyczaj dokarmiamy chudzinki i żal było patrzeć, jak karmiona z ręki, zachęcana, prawie nie jadła. A to jej chude, poobijane ciałko, pełne smutku i rozpaczy...
Mimo wszystko zapowiadała się na śliczną, miłą suczkę.
W nowym domu z upływem czasu przemieni się w piękność, a tego serdecznie życzymy.
To kiedy jedzie do stałego domu?:razz:

Link to comment
Share on other sites

no sobota lub bardziej niedziela!!!!

a jeszcze jedno Jaco nie ciągnie na smyczy(juź) , nie szuka juź nikogo znajomego -jak to określiłaś Jagoda-stwierdzila chyba że nie ma co szukać jak jest ok;)
i ma jeszcze jedną śmieszną cechę-na magiczne slowo "spacerek" zrywa się i zaczyna na mnie szczekać.Nie wiem czy mnie popedza, mobilizuje. I do tego skacze, kręci się , szczeka i szaleje...
A nasz Toffikk, który nie jest taki wylewny patrzy na nią ze zdziwieniem i wręcz z niesmakiem..
Za to na spcerach -ona nobliwa dama zajęta węszeniem i pilnowaniem "pani tymczasowej", powaźnie podchodząca do sprawy a on -wariat, biegający jak nienormalny, łapiacy patyczki,robiący fikołki i inne figury gimnastyczne- no i wtedy ona zniesmaczona patrzy na niego a często i skarci go za "nieprzyzwoite zachowanie"...ubaw mam z nimi

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich ! zakupy dla Dżako zrobione i teraz już tylko czekamy na jej przyjazd. Będę pisała na bieżąco i oczywiście przesyłała zdjecia - jakżeby mogło być inaczej :Dog_run:
Wolałabym gdyby mogła być przywieziona do mnie w sobotę ale jeśli się to nie uda to może być w niedzielę - czekamy na spotkanie nią z niecierpliwością !!! :multi: pozdrawiam serdecznie !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...