Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='R-oy']Hej, jechałem z tą firma 2 razy, za każdym razem bezproblemowo. Ostatnio w czerwcu, płaciłem £100 za psa o ile dobrze pamiętam.

Numery tel:

0048 886 577 317
0048 726 952 083

0044 755 357 9376
0044 750 235 1633[/QUOTE]

Czy piszesz o tej firmie [URL="http://transport-anglia.pl/"]http://transport-anglia.pl[/URL] bo żaden z podanych numerów telefonów mi się nie zgadza z numerem który jest podany na stronie. Czy piszesz o jakiejś innej ?

Edited by longue
Link to comment
Share on other sites

Piszę o tej: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/535-Anglia/page282[/url]

Twojej nie znam, ja jechałem z w/w, wszystko gładko, oprócz psa miałem z 4-5 walizek, zapłaciłem £200 za wszystko zdaje się, nie pamiętam teraz ale na pewno nie więcej. Niedługo znów zamierzam z nimi jechać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej Dziewczyny,

Na poczatku roku chcę wyjechac do mojego chłopaka do UK (Harlow ok Londynu). On jest już tam 3 miesiące i zaczyna szukać dla nas mieszkania, pokoju (co może okazać się cięzkie po tym jak opisywałyście).
Zabieram naszą 11 letnią labradorkę. Co do przejazdu (dokumenty) to już wszystko wiem ale mam pytanie jak to jest w UK, wiem,że nalezy psa ubezpieczyć jesli chcemy wynajmowac mieszkanie (pokój), dodatkowo trzeba wyprać dywany i wpłacic większy depozyt.
No właśnie, gdzie ubezpieczyć, ile to kosztuje na rok/miesiąc, od czego ubezpieczyć, czy mam to zrobić już w PL czy na miejscu?
Co to jest claim?, czy któraś z Was może mi wytłumaczyć krok po kroku co należy zrobić?Mam nadzieję,że uda mu się coś wynająć bo na pewno nie zostawie psiaka w PL.
Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Po pierwsze bedzie ci ciezko ubezpieczyc 11 letniego psa bo wiekszosc firm ( o ile nie wszystkie) maja ograniczenia jesli chodzi o wiek psa.
Wynajmowanie pokoju/domu nie ma mic wspolnego z ubezpieczeniem psa. To jest indywidualna decyzja landlorda, albo zaakceptuje psa albo nie. Zaproponowanie wyzszego rentu moze pomoc - wiem to z wlasnego doswiadczenia.
Co do ubezpieczenia to mozesz je wykupic bedac w Pl ale musisz wiedziec gdzie bedziecie mieszkac bo trzeba bedzie podac jakis adres. Pamietaj tez ze jesli sunia na cos juz chorowala to na jakiekolwiek choroby ktore beda z nia powiazane nie zrobisz juz claim (roszczenie ubezpieczeniowe) . Claima robisz jam starasz sie o zwrot kasy, przewaznie wypelniasz forme, dajesz ja potem vetowi i vet wysyla.

Firm na rynku jest baaaaardzo duzo, tansze, drozsze, lepsze, gorsze. Przedewszystkim musisz sprawdzic czy jakakolwiek firma ubezpieczy psa ktory ma 11 lat. Najlepiej szukac na stronach typu GO COMPARE THE MARKET gdzie po wypelnieniu formularza wyskocza ci wszystkie firmy i bedziesz miala porownanie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kamila za odp. Sprawdziłam na tej wyszukiwarce i jest przekrój między 6,50-100f/miesiąc (podałam wiek 11 lat i mimo wszystko wyskoczyły kwoty ubespieczenia).
Rozumiem,że [CENTER][COLOR=#EAEBF5][FONT=SUN3]Accident Only[/FONT][/COLOR][/CENTER]to tylko przy wypadku psa zwracają koszty,ale jaka jest różnica między Timelimited a Lifetime?
Które to takie jakie ewentualnie zadowoli landlorta (takie od zniszczeń). Szukamy mieszkania lub pokoju nieumeblowanego bo mamy busa więc wioząc psa weźmiemy jakieś meble.
Moja labradorka nigdy nie chorowała, zdaję sobie sprawę,że to już stary pies i może się wszystko wydarzyć. Pewnie w przypadku ciężkiej choroby będę z nią jeździć do PL na leczenie bo z tego co się orientuję w UK to idzie to w tysiące funtów.
Mam jeszcze pytanie co do klatki, szelek itp. Czy psie szelki przypięte do pasów (pies będzie na tylnym siedzieniu) wystarczą? czy w busie musi być jakaś klatka?
Czyli claim to pewna kwota jaką zatwierdzam (np 7000 f) na leczenie? czy to jest zatwierdzenie pewnych czynności veta jakie wchodzą w skład ubespieczenia?

Dzięki
Pozdrawiam
Marta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam!
Czy są tu jacyś Bristolczycy, czy tylko mieszkańcy Londynu? ;) Zmieniło nam się miejsce docelowe na Bristol - moja dziewczyna jest tam od ponad 2 miesięcy i zaczyna szukać dla nas mieszkania lub kąta w domu pet-friendly. Jeżeli jakimś cudem jest tu ktoś, kto szuka współlokatorów lub zwalnia jakieś lokum w połowie lub pod koniec lutego, to będę niezmiernie wdzięczna za kontakt.
Dodatkowo mam pytanie.. Spodziewam się odpowiedzi, ale wolę się upewnić. Czy 600 funtów za przewóz dwóch kotów i jednego dużego psa to wygórowana cena? Da się taniej, dodając jeszcze do tego (za dodatkową opłatą) dobytek życia (bez mebli)?

Link to comment
Share on other sites

Firma organizująca przeprowadzki na trasie Pl - Uk. Uznałyśmy, że to będzie najwygodniejszy sposób przewiezienia wszystkiego za jednym razem, bo nie mamy samochodu, mamy za to sporo książek i różne sprzęty, których nie upcha się do walizek :/ Ale teraz zaczynam mieć wątpliwości, czy aby na pewno nie ma jakiejś innej opcji, tylko wielkość naszego stada nieco mnie przeraża; chyba dlatego niczego innego wcześniej nie brałam pod uwagę. Jakie są jeszcze inne opcje? Busem prywatnym nawet jeśli przewiozą zwierzaki, to chyba już nie wezmą gratów, średnio zresztą to sobie wyobrażam :roll:
Rozważam jeszcze obarczenie kogoś częścią naszego ekwipunku i zostawienie niektórych rzeczy w Polsce na jakiś czas, ale to raczej ostateczność.

edit: znalazłam coś takiego jak [URL]http://clicktrans.pl/[/URL], dość szybki odzew na ofertę i można negocjować ceny. chyba rzeczywiście przegięli z tymi 600funtami, tamta firma to był trans-service. skusiły mnie dobre opinie w necie, ale jednak wolę nie zbankrutować. 2500 zł za wszystko (wliczając w to jeszcze mój przejazd, bo nie chcę zostawiać zwierzaków z obcymi) to chyba już rozsądna kwota, prawda? sorry, że tak dopytuję, ale kompletnie nie orientuję się w kosztach, jak widać rozbieżności bywają spore ;)

Edited by adrasta_z_miasta
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kochani Dogomaniacy, bardzo potrzebuje pomocy.Za dwa tygodnie razem z moim mężem wyjeżdzamy do Manchester, w poniedziałek podpisujemy kontrakty. Mamy dwa psy,cockkera i goldena - miały zostać na jakiś czas w Polsce z moją teściową, dzisiaj okazało się, że jest to niemożliwe. Musimy je zabrać ze sobą. Szukamy domu, mieszkania, pokoju - byleby tylko przyjęli nas z psami - najchętniej manchester M44, M30.Ale w sumie cokolwiek i gdziekolwiek - nie możemy ich zostawić w Polsce. Nasze psy sa grzeczne i ciche, a my milii weseli. Gdybyście coś słyszeli o lokum do wynajęcia- prosze dajcie znać, jeśli macie znajomych w Manchesterze proszę udostepnijcie moją prośbę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej wszystkim :)

Wiem, że pewnie przez wątek pytanie przewinęło się tysiące razy. Ale potrzebuję transportu dla dwóch psów (shih-tzu) i siebie (ewentualnie mój mężczyzna) +parę rzeczy do UK.

Jakie firmy polecacie ? Na co zwrócić uwagę ? znalazłam opinie pozytywne podane na wizytówce (nr pojawiły się w wątku [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/535-Anglia?p=15581012#post15581012"]#7036[/URL]). Jakbyście mogli podać orientacyjne ceny byłoby super.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Cześć szukam kogoś z OXFORD kto ma namiary na mieszkanie pet friendly lub sam może pomóc na czas poszukiwań. Mam małego pudla ośmioletniego, jego sierść nie pachnie, nie uczula, nie kłaczy. Pies jest dobrze wychowany, akceptuje inne zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Witam, mam pytanie o pieski z rodowodem. Jakie dokumenty powinien posiadać szczeniak sprowadzany z polski, by móc go zarejestrować w uk kennel club? Zwykły rodowód, czy powinien mieć eksportowy? I czy tu obowiazują takie same zasady jak w polsce, co do 3 ocen b.dobrych na wystawach by suczka mogła być hodowlaną? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej piszę tutaj z pytaniem zapytaniem czy nie wybiera się ktoś z was w sierpniu do Anglii (Melton Mowbray, Nottingham, Leicester, Birmingham, Loughborough, max do Londynu), jeżeli tak to czy macie możliwość zabrania psa w typie grenlanda? Oczywiście zaopatrzę go w sprzęt (paszport, szczepienia, pasy lub klatkę jeżeli miałby jechać w bagażniku, smycz, obrożę, wodę, jedzenie itd.)
Jeżeli tak to proszę o kontakt drogą mailową  [email protected] lub na dogomanii 
 

Edited by Gojasasa
Dodatkowe miejsce odbioru psa
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Hej, czyli teraz jeśli chce wyjechać z PL do UK, to wystarczy paszport, chip, szczepienie p.wściekliźnie min 21 dni przed wyjazdem i 24 h przed wyjazdem odrobaczenie ? czy w paszporcie tez bede musiała mieć adnotacje co do podania preparatu na kleszcze ?

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Aleksa. napisał:

Hej, czyli teraz jeśli chce wyjechać z PL do UK, to wystarczy paszport, chip, szczepienie p.wściekliźnie min 21 dni przed wyjazdem i 24 h przed wyjazdem odrobaczenie ? czy w paszporcie tez bede musiała mieć adnotacje co do podania preparatu na kleszcze ?

Z tego co kojarze(a lepiej to jeszcze sprawdź u weta), jak masz ciągłość szczepienia na wscieklizne to możesz jechać chociażby dziś. Tylko musisz tego pilnować, bo mojemu wujkowi wstarców tamtym roku zatrzymali na kilka dni psa, bo nie miał tej ciągłości szczepień.. (szczepil w PL jak był) no i godziny odrobaczenia pilnowac. No i wujkowi kazali na granicy zmienić paszport, bo data urodzenia, a w sumie miesiąc był napisany rzymską cyfrą..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...