Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie,
Zwierz zachipowany i zaszczepiony ale ja się martwię jak zwykle trochę na zapas, tym bardziej, że ja jestem tu, a on tam w Polsce i nie mogę wszystkiego sama dopilnować. Przepraszam, że zadaję to pytanie ale choć przeczytałam cały wątek jakiś czas temu, to nie pamiętam, czy przy szczepieniu w paszporcie musi być godzina? Bo wydawało mi się, że tylko data ale gdzieś indziej właśnie przeczytałam, coś o godzinie i już sama nie wiem. Nasz Leon ma zdaje się wpisaną datę tylko, a ja już panikuję. Na święta jadę do Polski i sama z nim pojadę na pobranie krwi ale wolałabym wiedzieć wcześniej, czego jeszcze mogę chcieć od veta i naprawić co trzeba, jeśli się jeszcze da i będzie to konieczne. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']Hej Majka (czyżby moja imienniczka? - ja tylko z pozoru jestem "lemonsky :evil_lol:)!
[/quote]
Niestety nie tak do końca;) to imię, którego zwykle używa mój mąż zwracając się do mnie, tak mu się jakoś spodobało. :lol:
Mimo to pozdrawiam "prawie" imienniczkę

ps. przepraszam za pisanie posta pod postem, coś mi nie wyszło :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majka&leon']Witajcie,
Zwierz zachipowany i zaszczepiony ale ja się martwię jak zwykle trochę na zapas, tym bardziej, że ja jestem tu, a on tam w Polsce i nie mogę wszystkiego sama dopilnować. Przepraszam, że zadaję to pytanie ale choć przeczytałam cały wątek jakiś czas temu, to nie pamiętam, czy przy szczepieniu w paszporcie musi być godzina? Bo wydawało mi się, że tylko data ale gdzieś indziej właśnie przeczytałam, coś o godzinie i już sama nie wiem. Nasz Leon ma zdaje się wpisaną datę tylko, a ja już panikuję. Na święta jadę do Polski i sama z nim pojadę na pobranie krwi ale wolałabym wiedzieć wcześniej, czego jeszcze mogę chcieć od veta i naprawić co trzeba, jeśli się jeszcze da i będzie to konieczne. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam[/quote]

Przy szczepieniu nie musi byc podana godzina :)
Date i godzine wpisuje sie tylko przy odkleszczaniu i odrobaczaniu.

Link to comment
Share on other sites

Cos mi sie kojarzy ze ktos tutaj szukal kaganca plastikowego dla psa? Moze to juz nie potrzebne, ale przypadkiem trailam na ta stronke, pisza ze jest 13 rozmiarow, wiec ktorys powinien pasowac
[URL]http://www.crosskeysbooks.com/product_info.php?cPath=5_162&products_id=275[/URL]

[B]Zambi[/B], no bardzo mocno to napisalas, aczkolwiek nie uwazam zeby moja wypowiedz byla 'pluciem' na RSPCA. Napisalam ze nie jestem przekonana do ich pracy i ze najproawdopodobniej mialam mylne wyobrazenia o tej organizacji. To co piszesz oczywiscie jest bardzo pozytywne i ja nie neguje ze tak sie dzieje. Nie jestem jedank przekonana ze zawsze, gdyz mialam z nimi nieco inne doswiadczenia.
W moim parku przez tydzien blakala sie suka, bez obrozy ale widocznie byla w jakis sposob ranna w lape-kulala. Widzialo ja wielu tutejszych mieszkancow, wiele osob dzwonilo przez kilka dni do RSPCA i niestety pomocy odmawiano. Twierdzono ze nie przyjada bo nikt nie zlapal suki i nie trzymala jej faktycznie 'w reku'. Rozumiem ze przyjazd wymaga nakladu pieniedzy i czyjegos czasu ktorego szkoda marnowac gdyby okazalo sie ze przyjezdzaja a suki nie ma i nie wiadomo gdzie jest. Ale sprawa ciagnela sie dobry tydzien, wielokrotne telefony o suce, suka zawsze w tym samym parku, kulejaca, ludzie czekali z nia przy krzakach w ktorych sie chowala tak zeby ktos mial caly czas na nia oko i potrafil okreslic gdzie jest - niestety. Ludzie byli odsylani do policji(!), do dog wardena a RSPCA twierdzilo ze nie przyjedzie...
Tak jak napisalam troche sie zawiodlam, moje doswiadczenia sa na razie inne od twoich - takie fakty.

Link to comment
Share on other sites

Witam! Jestem na tej stronie poraz pierwszy icieszę się jak wariatka że taka istnieje!!!!!!!!(no i że ją znalazłam) Sama za kilka miesięcy wyjeżdżam z moimi 3 akitami do MŻ do UK. Psiska sa już zaszczepione ,zachipowane i po badaniach krwi,paszporty też już są.Teraz czekamy tylko na upływ tych dziadowskich 6 miesięcy.Ale mam jeszcze strasznie durzo pytań i wątpliwości.......Czy jeżeli psy są przewożone własnym samochodem to na granice muszą mieć kagańce? Czy przy przewozie eurotunelem mogą zostać w samochodzie czy trzeba je wyprowadzić?No i ponieważ 2 dziewczyny są jeszcze młode i wystawowe ,chciałaby dalej w UK bawić sie z nimi w wystawianie,czy można się tam zapisać do ichniejszego zwiazku? Jeżeli ktośzna odpowiedzi to będe strasznie wdzięczna za rady!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam ! trafiłam tu przypadkiem i jestem przeszczesliwa!!!!!!! Moze ktos pomoze mi rozwiac wszystkie moje watpliwosci.......3psiska juz zaszczepione ,zachipowane,po badaniach,paszporty maja.Czekamy tylko na uplyw 6 miesiecy i jaaaaaazda do MZ do UK.Powiedzcie mi czy jezeli psy sa przewozone wlasnym samochodem to musza miec na granice kagance? Czy w eurotunelu trzeba wyprowadzic psy z samochodu czy moga tam zostac? NO i jeszcze jedno ,moje dwie sunie sa jeszcze mlode i wystawowe,chcialabym dalej bawic sie z nimi w wystawianie,czy mozna zapisac sie w UK do ichniejszego zwiazku? O raju ten moj komputer zupelnie zglupial!!!!!!!!!!!!!1 To przez niego zdublowalam posty...........przepraszm......

Link to comment
Share on other sites

pola.1, witaj na forum :)
Ja odpowiadam tak: wydaje mi sie ze psy nie musza miec kaganca na granicy, w eurotunelu psy teoretycznie zostaja w samochodzie, aczkolwiek chyba ktos tu pisal ze wyprowadzil swojego psiura bez problemu - trzy akity jednak to chyba beda mialy troche malo miejsca do lazenia poza autem ;). Moze sie myle, wiec jesli ktos moze poprawic to prosze.
Mozesz zarejestrowac psy w Kennel Club i wystawiac je jako psy 'brytyjskie' lub zostac przy rejestracji w Zwiazku a w UK zlozyc podanie o ATC number i wystawiac wtedy jako 'polskie'. Psy spoza UK moga byc wystawiane tylko w klasach wiekowych i w klasie otwartej, natomiast 'brytyjskie' moga byc zgloszone do kazdej klasy, nawet szczeniaki do klasy otwartej :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

UTAAP dzieki serdeczne za odpowiedz!!!!W takim razie bede musiala sie zastanowic co mi sie bardziej oplaci.Zostac w polskim zwiazku czy zapisac sie do klubu w UK.Jezeli zdecyduje zapisac sie do klubu w UK to musze jeszcze znalezc najblizszy oddzial w miejscu zamieszkania.Znalazlam strone zwiazku w Uk. ale tam jest tylko podany numer telefonu(oczywiscie w UK) do przewodniczacego klubu akit ,nie podali zarazy zadnego adresu nawet e-maila.Musze jeszcze pomyslec,czsu mam w koncu duzo ,bo az 6 miesiecy!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pola.1']UTAAP dzieki serdeczne za odpowiedz!!!!W takim razie bede musiala sie zastanowic co mi sie bardziej oplaci.Zostac w polskim zwiazku czy zapisac sie do klubu w UK.Jezeli zdecyduje zapisac sie do klubu w UK to musze jeszcze znalezc najblizszy oddzial w miejscu zamieszkania.Znalazlam strone zwiazku w Uk. ale tam jest tylko podany numer telefonu(oczywiscie w UK) do przewodniczacego klubu akit ,nie podali zarazy zadnego adresu nawet e-maila.Musze jeszcze pomyslec,czsu mam w koncu duzo ,bo az 6 miesiecy!!!!![/quote]
Tam się trzeba do klubu zapisywać? Wydawało mi się, że tylko rejestrujesz się w głównym KC i wyrabiasz nowy rodowód :???:. Spojrzałam w katalog i są psy z ATC w różnych klasach (graduate, postgraduate, working).
Tam nie ma (nie widziałam:eviltong:), żeby zagraniczne psy płaciły więcej niż te zarejestrowane w KC. Zniżki są tylko dla członków klubu organizującego a do tego nie trzeba mieć zarejestrowanego psa.

Jeżeli planujesz czasem wystawiać w Polsce, to Ci się nie opłaca, bo będziesz płacić jak zagraniczny...

Link to comment
Share on other sites

[B]jefta[/B], [B]pola[/B] - do klubu rasy nie trzeba sie zapisywac, tylko do glownego Kennel Club. Ale oczywiscie jak ktos chce wiecej to nie ma przeciwwskazan. Co do platnosci za zgloszenia to oczywiscie ze nie ma roznicy czy ktos brytyjczyk czy nie. Ale o ograniczeniach co do ktorej klasy mozna zglosic psa z ATC to akurat czytalam min.na stronie KC ale nie tylko. Wydaje mi sie ze nie pomylilam...

Aaaa, juz sie doszukalam. Ograniczenia klasowe dotycza Championow :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pola.1']Witam ! trafiłam tu przypadkiem i jestem przeszczesliwa!!!!!!! Moze ktos pomoze mi rozwiac wszystkie moje watpliwosci.......3psiska juz zaszczepione ,zachipowane,po badaniach,paszporty maja.Czekamy tylko na uplyw 6 miesiecy i jaaaaaazda do MZ do UK.Powiedzcie mi czy jezeli psy sa przewozone wlasnym samochodem to musza miec na granice kagance? Czy w eurotunelu trzeba wyprowadzic psy z samochodu czy moga tam zostac? NO i jeszcze jedno ,moje dwie sunie sa jeszcze mlode i wystawowe,chcialabym dalej bawic sie z nimi w wystawianie,czy mozna zapisac sie w UK do ichniejszego zwiazku? O raju ten moj komputer zupelnie zglupial!!!!!!!!!!!!!1 To przez niego zdublowalam posty...........przepraszm......[/QUOTE]

W tunelu nikt nie musi opuszczać samochodu. Możecie stać koło niego, ale nie bardzo jest sens :) Lepiej się zdrzemnąć w tym czasie, bo miło buja:loveu:
Kagańca nie miliśmy, w zasadzie nikt obcy psa nie dotyka, ale wiadomo, że jeśli sie obawiasz o czyjeś bezpieczeństwo, to lepiej mieć kaganiec.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzieki kochani za odpowiedzi!!!! Kaganiec niestety nie bedzie mial wplywu na bezpieczenstwo obcych osob........Te moje trzy glupolce ,tak jak nienawidza wszystkiego co chodzi na czterech ,tak niestety KOCHAJA LUDZI!!!!!!!! Wszystkich hurtem jak leci i natychmiast chca sie witac i lizac i bawic i Bog wie co jeszcze.A jak takie czterdziesci pare kilo skacze i lize po twarzy ,to przewaznie ofiara karesow lezy jak dluga i ani reka ani noga nie moze ruszyc zeby sie odgonic , szczegolnie ze trzeba to wziac razy trzy.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki znacie moze kogos kto podczas mojej nieobecnosci moze zajac sie kotem?? wyjezdzam 19 i wracam 27...Terror nie ma jeszcze kwarantanny i musi zostac. Dalam ogloszenia ale nawet jedna osoba sie nie zglosila:shake:


Fur juz po operacji, wariatka zwiala ze stolu chirurgicznego na koniec:evil_lol: drugiego dnia juz kota gonila i na swieta bedzie jak nowa:loveu:

Link to comment
Share on other sites

dla wszystkich szukających dachu nad głową dla siebie i psiaka, ta strona umożliwia zaznaczenie opcji "pets allowed" podczas wyszukiwania, chyba na razie jedyna jaką znalazłem :diabloti: :

[url]http://www.spareroom.co.uk/flatshare/search.pl?&rand=302961197063136&urlsession_id=&urlsession_key=&tid=1197063022426033480&tle=1197063136[/url]

może komuś się przyda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72']A czym jedziesz do Polski? Samochodem? Bo ja jade dokladnie w tych samych datach.[/quote]

Tak samochodem:loveu:

[quote name='UTAAP']Fircia, super ze z sunia tak dobrze :multi:!
Niestety ja kociaka nie moge wziac.[/quote]

Strasznie mi ulzylo ze to juz koniec suczych problemow:loveu:


[quote name='osho'][COLOR=darkslategray]:diabloti: dzielna sunia :diabloti:[/COLOR]

[COLOR=darkslategray]no to życzę jak najdłuższego okresu bez stresu[/COLOR]
[/quote]

Nie dzielna...wredna ot co:diabloti::evil_lol:

[quote name='osho']dla wszystkich szukających dachu nad głową dla siebie i psiaka, ta strona umożliwia zaznaczenie opcji "pets allowed" podczas wyszukiwania, chyba na razie jedyna jaką znalazłem :diabloti: :

[URL]http://www.spareroom.co.uk/flatshare/search.pl?&rand=302961197063136&urlsession_id=&urlsession_key=&tid=1197063022426033480&tle=1197063136[/URL]

może komuś się przyda[/quote]

Hmmm ale to tylko pokoje...szkoda

Do kota jeszcze nikt sie nie zglosil:shake: Do hotelu go nie dam bo biedaczyna baaaaardzo zle to znosi:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72']Fur, a jedziecie eurotunelem czy promem?[/quote]

Promem o 16:p

[quote name='osho'][COLOR=darkslategray]no niby tylko pokoje ale jak się bliżej przyjrzeć to niektóre oferty są na całe mieszkania lub alternatywnie pojedyncze pokoje[/COLOR][/quote]

O to chyba sie przyjze dokladniej:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']

Do kota jeszcze nikt sie nie zglosil:shake: Do hotelu go nie dam bo biedaczyna baaaaardzo zle to znosi:-([/quote]

Furciaczku, na razie mnie tam nie ma, ale już niedługo przybędę i jak tylko będziesz miała problem z kotem to wal do mnie:lol:. Z chęcią bidę na parę dni przygarnę;).

A teraz jesteśmy właśnie w trakcie poszukiwań internetowych mieszkania. Widzę, że te ceny są strasznie zróżnicowane i czasami w cale to nie zależy od standardu:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pusia2405']A teraz jesteśmy właśnie w trakcie poszukiwań internetowych mieszkania. Widzę, że te ceny są strasznie zróżnicowane i czasami w cale to nie zależy od standardu:cool3:.[/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]to powodzenia! i nie zapomnij dzielić się wrażeniami i komentarzami :diabloti: innych też to czeka za jakiś czas a każda wiedza się przydaje[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...