Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O rany... może do jutra się sprawa wyjaśni... dla mnie byłoby najfajniej jednak wziąć pudrniczke. Zobaczymy wieczorem, jutro rano. Trzymam kciuki, coby się odkorkowało...

A 70 funciaków za bilet na świeta to chyba niedużo - w okresie przedświątecznym potrafią i ponad 200 kosztować.

Właśnie zajrzałam na stronkę wizzair'u

"Stopień zagrożenia terrorystycznego na lotniskach Wielkiej Brytanii został obniżony, a procedury odprawy skorygowano. W związku z tym, wszyscy pasażerowie mogą posiadać JEDNĄ sztukę bagażu podręcznego, która zostanie poddana sprawdzeniu i nie może przekraczać następujących wymiarów: długość 45 cm, szerokość 35 cm oraz głębokość 16 cm. Pasażerowie proszeni są o jak najszybsze zgłoszenie się do odprawy po przybyciu na lotnisko.
Wszystkie telefony komórkowe oraz laptopy będą sprawdzane osobno, a osobista kontrola będzie przeprowadzana na większości pasażerów.
Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej dalszymi ograniczeniami wynikającymi ze względów bezpieczeństwa. "

Dzwonie! Ale coś czuję, że lecę z laptopem!

Eeee, kiszka - pan się jąkał, a informacja jak się okazuje dotyczy tylko wylotu z UK. Z Warszawy z laptopem nie polecę.

Link to comment
Share on other sites

Sylwia,a ja mam do ciebie prosbe.Poniewaz bede w Katowicach to mam zamiar sie przejsc do jakiegos sprawdzonego weta z paszportem mojej lali by potwierdzil ze wszystkie wpisy mam ok :oops: I tak sobie pomyslalam ze sie moze przejde do twojego oczywiscie pod warunkiem ze mi dasz namiary :lol:
Wogole to ja jeszcze tego paszportu na oczy nie wiedzialam dlatego chce sie upewnic ze wszytko sie zgadza,zreszta was tutaj tez zasypie pytaniami typu czy macie wszystko tak jak ja w paszporcie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Kamila polecam z czystym sumieniem mojego weta -- albo doktor Roman Aleksiewicz, albo doktor Anna Machura -- oboje w klinice w Siemianowicach Śl. ul. H. Wróbla 10 -- taki wolnostojący domek wśród bloków. (ta klinika jest własnością Aleksiewicza).
W centrum Katowic wsiadasz w 110 lub w 50 i jedziesz około 25 minut do Siemianowic i wysiadasz przy kopalni. (zabij mnie ale nie wiem jak się ta kopalnia nazywa :oops: ale to chyba jedyna w okolicy więc się nie zgubisz)

W razie jakby Ci było bliżej (choć to w tym samym kieruku) to jest jeszcze jedna fajna wetka sprawdzona przeze mnie-- nazywa się Monika Kubiak i przyjmuje w lecznicy na ulicy Józefowskiej w Katowicach (nie pamiętam numeru :roll: ) Od centrum Katowic jedzie się tam 110, 30, 296, wysiadzasz na przystanku pod kościołem na Józefowskiej (kierowca Ci powie gdzie bo to jedyny kościół w okolicy --- choć w Kaczogrodzie to wydaje się niemożliwe... :diabloti: ) i kawałeczek się musisz wrócić. Przy ulicy stoi szkoła (chyba gimnazjum--2 piętrowy budynek z czerwonej cegły) i z tyłu za tą szkołą w domku jednorodzinnym jest klinika i tam przyjmuje Monika--świetna babka-- gdybyś była u niej to pozdrów ją od rottweilerki Kory z wiecznie kontuzjowanym łokciem -- byłyśmy u niej 3 tygodnie temu ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Tak a propos jedzenia. Gdy byłam w Luton, to codziennie zwiedzałam centrum handlowe w środku miasta (po prostu tam miałam zajęcia na miejscowym uniwersytecie i tak wykorzystywałam przerwę na lunch). Była tam też hala targowa, a w niej sklep prowadzony przez chińczyka z egzotycznymi wyrobami. Wśród węży w puszce i innych dziwnych rzeczy była kasza tatrczana i kiszona kapusta z Polski. A dział wędliniarski praktycznie to były tylko polskie wędliny - kabanosy, krakowska i inne.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia-Kora']Kamila polecam z czystym sumieniem mojego weta -- albo doktor Roman Aleksiewicz, albo doktor Anna Machura -- oboje w klinice w Siemianowicach Śl. ul. H. Wróbla 10 -- taki wolnostojący domek wśród bloków. (ta klinika jest własnością Aleksiewicza).
W centrum Katowic wsiadasz w 110 lub w 50 i jedziesz około 25 minut do Siemianowic i wysiadasz przy kopalni. (zabij mnie ale nie wiem jak się ta kopalnia nazywa :oops: ale to chyba jedyna w okolicy więc się nie zgubisz)

W razie jakby Ci było bliżej (choć to w tym samym kieruku) to jest jeszcze jedna fajna wetka sprawdzona przeze mnie-- nazywa się Monika Kubiak i przyjmuje w lecznicy na ulicy Józefowskiej w Katowicach (nie pamiętam numeru :roll: ) Od centrum Katowic jedzie się tam 110, 30, 296, wysiadzasz na przystanku pod kościołem na Józefowskiej (kierowca Ci powie gdzie bo to jedyny kościół w okolicy --- choć w Kaczogrodzie to wydaje się niemożliwe... :diabloti: ) i kawałeczek się musisz wrócić. Przy ulicy stoi szkoła (chyba gimnazjum--2 piętrowy budynek z czerwonej cegły) i z tyłu za tą szkołą w domku jednorodzinnym jest klinika i tam przyjmuje Monika--świetna babka-- gdybyś była u niej to pozdrów ją od rottweilerki Kory z wiecznie kontuzjowanym łokciem -- byłyśmy u niej 3 tygodnie temu ;)[/quote]

Ale ta ul.Jozefowska to gdzie jest?Tzn jak sie dzielnica kat nazywa?Albo w ktora to strone?

Link to comment
Share on other sites

Dzielnica Katowic nazywa się Józefowiec--a ta ulica Józefowska. Ona jest dość długa i najlepiej wysiąść obok kościoła--wtedy do weta jest rzut beretem. To jest w stronę Siemianowic -- kolejne przystanki to Józefowska Szpital, Międzynarodowe Targi Katowickie i potem już Siemianowice Telewizja czy tam Siemianowice Bytków jak kto woli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia-Kora']Dzielnica Katowic nazywa się Józefowiec--a ta ulica Józefowska. Ona jest dość długa i najlepiej wysiąść obok kościoła--wtedy do weta jest rzut beretem. To jest w stronę Siemianowic -- kolejne przystanki to Józefowska Szpital, Międzynarodowe Targi Katowickie i potem już Siemianowice Telewizja czy tam Siemianowice Bytków jak kto woli.[/quote]

Oki,juz nalazlam na mapie.Tyle czasu nie mieszka w Katowicach ze calkiem zapomnialam gdzie Jozefowiec jest :oops: Mysle ze tam pojade bo jest blizej niz do Siemianowic.A powiedz mi,czy myslisz ze jak do niej pojade z tym paszportem i nie wiem jakie tam jeszcze papiery trzeba to ona mi bedzie umiala powiedziec czy wszystko sie zgadza? :roll: I napisz mi jeszcze jesli wiesz jakie tam sa godziny otwarcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia-Kora']Monika to kumata babka jest więc na pewno będzie wiedziała czy wszystko z paszportem jest OK. W tygodniu od 10-18 a w soboty od 9-11. ;)[/quote]

Bardzo ci Sylwia dziekuje,w takim razie napewno tam wpadne po porade co do paszportu :lol: A ty gdzie w Katowicach mieszkasz tak wogole?Wiem ze cie nie bedzie teraz jak ja bede ale pytam z ciekawosci.[SIZE=1]Nie jestem pewna czy juz gdzies mi tego nie pisalas :oops: [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia-Kora']W Dolinie Trzech Stawów--- Osiedle Paderewskiego -- jak na Katowice miejsce całkiem miłe.:p[/quote]

Dolina 3 stawow mi sie dobrze kojazy,moja Lala mieszka na Zawodziu gdy ja jestem tu wiec jak tam jestem to czesto wlasnie tam sie zapuszczamy na spacerki :lol: Mnie sie jednak marzy mieszkanie na moim kochanym Tysiacleciu-gdybym tak jakims cudem do Pl wrocila... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Mam prosbe [B]do malutkiej[/B] glownie - mozesz mi podac adres dokladny tej Waszej szkoly? Wprawdzie dopiero Gajka sie aklimatyzuje, ale dobrze wiedziec, gdzie bedzie mozna sie troche poszkolic jak przyjdzie czas ;). Moze byc na priv lub na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

No i jakby ktos cos slyszal, ze gdzies potrzebuja osoby do pracy z psami :cool3: ...

Link to comment
Share on other sites

Droga do Polski i z powrotem zima trzy osoby waga laczna okolo 210kg, dwa psy laczna waga 33kg i bagaze tego duzo bylo bo wyprawa na swieta, podarunki, zimowe ciuchy a z powrotem duzo walowy i ksiazek na 2 litrowego ropniaka o 100koniach i 16 cos tam, turbo ( ponoc wazne) wyszlo okolo 200 funtow bez eurotunelu. Po podliczeniu wyszla 100 na osobe w dwie strony. Okolo 2,5 raza tankowania na 50 litrow bak w jedna strone, trasa Ladek Zakopane ( takze sama trasa Krakow -Zakopane ciagnie duzo paliwa z wiadomych przyczyn, w jedna strone wyszlo 1065 mil)
Tak ze trzeba liczyc czy benzyna czy ropa, ile pojemnosci ma silnik, jakie obciazenia, i jak sie jedzie- my prolismy powyzej prostej ekonomiocznej, obroty caly czas na 3000 obrotach i wiecej(i jeden 3 godzinny korek). Tym razem sie okaze ile latem z mniejszym obciazeniem, i ekonomicznie mozna droge pokonac. Tym razem trasa zaplanowana i juz troche znana.
Pare lat temu moja mama robila ta sama trase, przeprowadzala mnie z Ladku do Polski benzyniakiem o pojemnosci 1,2. Zajelo jej to 28 godzin na ziane z partnerem i kosztowalo o wiele mniej.
Powodzenia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

Moja podroz odbyla sie na przelomie 2005 i 2006, czyli nie tak dawno, owszem ceny poszly w gore, ale znowu nie az tak.
Kurcze od nowa podliczlam ile wyszlo i wyszlo to samo, Czyzbym miala tak tanie auto, albo Ty tak drogie....;)
Naprawde nie wiem jak wytlumaczyc ta roznice, nasz w trasie pali srednio 7 litrow na 100, w miescie 9. Trasa byla dokladnie 1714km. Pamietam bo akurat sprawdzalismy to auto poraz pierwszy na trasie i zapisywalismy pokoleji ile czasu zajmuje kazdy etap, ile kilosow i ile spalilismy,( karteczka nadal w atlasie)no i oprocz tego byl zaklad z osoba ktora co miesiac jezdzi i twierdzi ze nie dojedziemy do Polskiej granicy ( z centrom ladka) ponizej 15 godzin. Wygralismy obiad, na polskiej granicy w 14h i 15 min. Nawet mialam potwierdzone paragonami z godzina z ladku i zaraz po przekroczeniu granicy Polski.
Zaznaczam ze podroz bez kosztow promu, czy eurotunelu. Moze z tad ta roznica?
Nic zobaczymy jak bedzie jutro....kurka nie potrafie usiedzien na miejscu z podniecenia, jeszcze pare spraw do zalatwienia, upiekszenie sie i 4 rano w trase.
Pozdrowienia
malutka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...