Jump to content
Dogomania

Ciąża ??????


Pebls

Recommended Posts

Witam , może ktoś mi pomoe..
Czy zdarzyło się komuś badanie USG po 4 tyg. od krycia - które nie wykazało ciąży - mimo , ze inne objawy ją wskazywały..??? i czy jest to 100% pewny i ostateczny wyrok .?
Wiem , że mogę je powtórzyć, ale jak postępować z suką w 5 tyg. po KRYCIU, żeby nie nakręcać ewent. ciąży urojonej... czyli nie przekarmiać, ale nie zaszkodzić w razie gdyby BYŁA, nie oszczędzać fizycznie, ale i nie ryzykować w razie gdyby jednak była ciąża? Podawać wapno. itp...
Wiem , że natura i instynkt suki moze płatać filge?? Dal niej była cieczka, było krycie - to czeka na małe - (choć jeszcze nigdy nie była matką) Wiec kto kogo oszukuje???
Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Jasne.. ale chyba poczekam choć tydzień
Zeby dać czas na ewent. zmiany.. na razie macica powiększona, a płodów NIET.. wiec boję sie , ze skończy sie to ciężką ciążą urojoną (ropomacicze)???!!
Tak czy tak -kontrolne USG lub RTG zrobię -tylko kiedy..??. Chyba RTG po 40 dniu jest bezpieczny i wiarygodniejszy ?

Link to comment
Share on other sites

Plebs!Duzo zalezy od aparatu jakim posługuje sie Twoj wet i od jego umiejętnosci.Ok 30 dnia od krycia powinno byc juz widac serduszka płodow ,ale istnieje mozliwosc ,ze szczeniak jest jeden ,a sunia matka miała jelitka wypełnione gazami ,przez co obraz jest nieczytelny.
USG sprawdza sie w 98% w przypadku stwierdzenia ciązy .
Moze sprobuj zrobic suni badanie krwi -jesli nie było robione - wyniki suczek zaciązonych roznią sie od wynikow suczek niecięzarnych- spada nieznacznie ilosc erytrocytow ,a wzrasta ilosc leukocytow i trombocytow.Zmienia sie OB.
Mysle ,ze mogło by pomoc tez zrobienie wymazu z pochwy - bo wymaz "ciązowy " ma nieco inny "rysunek" - przypominający kształtem lisc paproci .
Na RTG ( dla mnie ostatecznosc ) chyba ciut za wczesnie w tej chwili - po pierwsze malce ( jesli są) są jeszcze w okresie rozwoju i lepiek nie kusic losy ,a po drugie dla pewnosci wyniku - szlielety ewentualnych płodow muszą byc wykształcone -czaszki i kregosłupy muszą odpowiednio "zacieniowac " na zdjeciu.
Pozdrawiam i napisz jesli cos ustalisz.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki
suka była nienajedzona od ok 20 godz.(noc i część dnia) i załatwiona przed badaniem -
konsultowałam z innym Dobrym lekarzem - czekam 7 dni i robię u niego USG- boję się ropomiacicza no ale nie moge jej badać co 2 dni
Nic jej nie LECi i prawie nie pije (je gotowane ) No chyba że po wędzonym uchu to się napije!
MOże wchłonęla lub wcześnie poroniła

Link to comment
Share on other sites

Doszły wymioty żółcią + zainteresowanie ze strony psów ... Nie obskakiwanie(jak w cieczce) ale wąchanie........
Dziś siku x 3 na jednym spacerze (po 3 godz. od poprzedmniego wypróżnienia) apetyt wściekły !!!!!!! Napisze za ok. tydzień czasu

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam
Ja również mam podobny problem ze stwierdzeniem ciąży:roll: Suka już miała szczeniaki, pies sprawdzony, badanie na progesteron przed kryciem był zrobiony i wyszło 5,5 , a na USG wyszło ze ciazy nie ma:shake: Suka była kryta 1.06 i 4.06. Czy moze być jeszcze nadzieja bo sama nie wiem jak z nią postępować a wszelkie objawy w zachowaniu mówią, że jest w ciązy:roll: Trochę poczytałam postów na dogo w tym temacie i chyba jeszcze poczekam i powtórzę USG za tydzień. Tylko czy jest sens bo suka się baaaaaaaardzo wetem stresuje!

pozdrawiam Monika

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=13138"]devilindisguise[/URL] ja bym nie robiła USG jeżeli suka bardzo się stresuje wizytą u weta . Jeżeli szczeniaki są to na pewno za ok. 2 tyg. pojawią się zmiany w wyglądzie suki tz. zaokrąglony brzuszek czy powiększone cycuszki :)
Sama mam sukę w ciąży i zastanawiałam się nad USG ale nie robie tego badania postanowiłam nie stresować suńki :D. Co ma być to będzie a stres na pewno nie pomoże :).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam, może ktoś mi pomoże bo spotkał się z czym takim, moja suczka ponad dwa lata temu urodziła szczeniaczki, nastepnie kryta była przez trzy kolejne cieczki różnymi samcami, w ciążę już nie zaszła. Przy ostatnim kryciu miała badany poziom progesteronu był Ok. Jakie badania moge jej zrobić, aby stwierdzić dlaczego tak się dzieje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam !
Również mam podobny problem w 26 dniu poszliśmy na USG macica powiększona a maluszków nie ma ,lekarz stwierdził że najprawdopodobniej sie zresorbowały mamy zrobic za tydzień powtórnie badanie !
Co prawda ciężko było mu znależc nawet pęcherz bo poszłam z wysikana sunią i nie ogolonym brzuszkiem !
Na drugi dzień sunia zaczeła grymasic przy śniadaniu je jakby za karę .Od dłuższego czasu więcej spi cycuszki ma powiększone !
Znajoma hodowczyni kazała mi czekac na pojawienie się śluzu i w niedzielę 28 dnia jest !!!!lepki przejrzysty rozciagliwy spory glucik krótka była moja radośc wet powiedział że śluzowanie jest także przy resorbcji .Czy ktoś się z tym już spotkał !
Nie wiem komu mam już wierzyc i co mysleć maż ma mnie już dosyc !a do badania jeszcze kilka dobrych dni .POMOCY !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam podobną sytuację, usg ok 35 dnia! nic nie wykazalo, ale pieski byly i to 4. Mimo negatywnego wyniku badania ja wierzyłam, że wszystko będzie dobrze, sunia zmieniła zachowanie, trochę wiecej jadła, po kilku tygodniach powiększył sie brzuszek i sutki, był śluz, a po tygodniu od badania już mogłam ręką wyczuc maleństwa przez skórę na brzuszku.

Od którego dnia liczyłas te 26 dni? Przecież moze być tak, że do zapłodnienia doszło nawet kilka dni po kryciu i dlatego małe moga być niewidoczne. Obserwuj sunię, dobrze ją karm, dbaj jakby była w ciaży i nie martw się na zapas, a po tygodniu powtórz badanie. Życzę żeby wszystko było ok :)

A co do golenia to ja chodzę z yorkiem nieogolonym i nie ma żadnego problemu...

Link to comment
Share on other sites

[B]shanon [/B]dziękuje Ci bardzo za odpowiedz :smile: tak bardzo bym chciała zeby i u mnie tak się skończyło dziś byłam u weta zważyc niunie jedząc tyle samo przybrała mi 60 dkg przez tydzień :crazyeye: na tycie chyba za wcześnie :shake:
Nie było mojego weta był inny i miał podobną sytuację co prawda nie pamiętał szczegułów ale był śluz a koniec jeszcze gorszy bo nie mogła jego sunia potem już zajśc
:-(Kryłam tylko raz i liczę od tego dnia ,stanu zapalnego też nie miała robiłam badania była inseminacja wszystko poszło sprawnie i gładko !
Mam już serdecznie dosyc za bardzo podchodzę do tego emocjonalnie ale z drugiej strony to były bardzo oczekiwane dzieciaczki:placz:
I zamiast się cieszyc to przeżywam katusze :???:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...