Jump to content
Dogomania

Rogata galeria szalonej sznaucerki


ariss

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='eria']ja nie tęsknię za słońcem odbijającym się w śniegu bo oślepia. Potem ide w pole z zamkniętymi oczami, bo tak razi, a w tym czasie Kreon może kogoś zamordować:diabloti:[/quote]

Każdy chciałby coś innego;)
Zamówiłam już kubraczek:multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Comic Sans MS]podajemy łapkę....
[/FONT][IMG]http://i161.photobucket.com/albums/t201/WinterGirl___/something/RULER/bGirl.jpg[/IMG]
[FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][SIZE=1]Cleo & Ciasteczkowy POTWOREK[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Twoja psiunia jest przesliczna :loveu:

mam kilka pytan dotyczacych sznaucera jesli mozna (a w kwestii sznaucerkow i terierkow jestem totalnym laikiem :oops:), a wiec:
1. Czy sznaucery lnieja, a jesli tak to czy intensywnie?
2. Jak czesto strzyzesz swoja panne?
3. Jaki charakter ma sznaucer, czy przyjaznie reaguje na obce psy?
4. Jaki stosunek maja do dzieci?
5. Czy maja sklonnosc do ucieczek i wloczengostwa na spacerach?
6. A ostatecznie, jaka jest cena sznaucera sredniego z rodowodem?

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gassira']Zamówiłam już kubraczek:multi::multi::multi:[/quote]
Ja też! :multi::evil_lol:

Gassi, pozwól że się wtrące :evil_lol:.

Sznaucery nie linieją, bo mają włosy, nie sierść ;). Ja swojego Netta ok. co dwa miesiące, chociaż to miniatura, a w ogóle Gassira mówiła, że Gassula szybko zarasta :P. Reagują aż za przyjaźnie :mad:. Mój Nett to by mógł tylko z dziećmi siedzieć, ciągle jak jakieś spotka to musi się przywitać (zresztą on tak do wszystkich, wystarczy że powiem chociażby "cześć" i już ;P), nawet jak dziecko usłyszy z 20 m, albo zobaczy ;]. Uciekają jak zobaczą psa xD, ale jak nauczysz to nie ma problemu. A cenę to już musi Gassira ci powiedzieć :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa_17']Twoja psiunia jest przesliczna :loveu:

mam kilka pytan dotyczacych sznaucera jesli mozna (a w kwestii sznaucerkow i terierkow jestem totalnym laikiem :oops:), a wiec:
1. Czy sznaucery lnieja, a jesli tak to czy intensywnie?
2. Jak czesto strzyzesz swoja panne?
3. Jaki charakter ma sznaucer, czy przyjaznie reaguje na obce psy?
4. Jaki stosunek maja do dzieci?
5. Czy maja sklonnosc do ucieczek i wloczengostwa na spacerach?
6. A ostatecznie, jaka jest cena sznaucera sredniego z rodowodem?

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :lol:[/quote]
[IMG]http://e-psy.pl/images/smiles/Hi.gif[/IMG] - ja też mogę odpowiedzieć:p
1. Sznaucery nie gubią sierści, dlatego trzeba je rególarnie ( co 2-3 m-ce) trymować
2. Nie wiem jak Gassi, ale ja nie strzygę tylko trymuję. Podstrzygam tylko dopkę i szyjkę oraz uszka co 3 tygodnie
3. Sznaucery to najwspanialsze psy na świecie - kto raz kupił sznupa, ten już zawsze będzie chciał mieć sznupa. Na obce osoby reagują raczej przyjaźnie, ale potrafią zawzięcie bronić swojego właściciela / właścicielki jeśli zajdzie taka potrzeba
4. Koczają dzieci, ale raczej te starsze, bo nie lubią natrętnych maluszków ciągających je za uszy lub wsadzających palec w oko
5. Jak są dobrze wychowane to trzymają się blisko pana/pani - kochają zabawę z właścicielem
6. A cenę średniaka to już tylko Gassi ci poda, bo ja mam miniki

myślę, że to Ci pomoże w ocenie sznaucerów. Ja nie wyobrażam sobie innej rasy odkąd mam swoje sznupki:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa_17']Twoja psiunia jest przesliczna :loveu:

mam kilka pytan dotyczacych sznaucera jesli mozna (a w kwestii sznaucerkow i terierkow jestem totalnym laikiem :oops:), a wiec:
1. Czy sznaucery lnieja, a jesli tak to czy intensywnie?
2. Jak czesto strzyzesz swoja panne?
3. Jaki charakter ma sznaucer, czy przyjaznie reaguje na obce psy?
4. Jaki stosunek maja do dzieci?
5. Czy maja sklonnosc do ucieczek i wloczengostwa na spacerach?
6. A ostatecznie, jaka jest cena sznaucera sredniego z rodowodem?

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :lol:[/quote]

Witamy serdecznie i dziękujemy za miłe słowo:lol:
Chętnie odpowiem na Twoje pytania,ale widze,że cioteczki już bardzo ładnie Cię uświadomiły, więc nasze odpowiedzi pewnie będą się pokrywać;)

1. Sznaucer nie linieje, jeśli jest regularnie trymowany!!!
2. Ja robie jak Doginka podstrzygam tylko dopkę i szyjkę oraz uszka.Pożądne trymowanie to 3 razy w roku,ale jak wspomniała Karolina Gassula ma bardzo szybko odrastającą sierść,więc ja ją trymuje co 3-4 dni,tylko się nie przerażaj bo mam taki trymer który można by nazwać "solidniejszym grzebieniem"(jakby ktoś chciał to moge dokładniej wytłumaczyć) i wygląda to jak zwykłe szczotkowanie:lol:więc nic strasznego!Sznaucera można również strzyc w całości ale ja tego nie polecam bo sierść staje się mięka no i jak dla mnie gorzej to wygląda.Jak pies ma być nie wystawowy to już metoda pozbawiania włosa należy do właściciela!
3.Sznucer to pies o dużym temperamencie, wesoły, bystry, ciekawski, energiczny i pewny siebie,wrażliwy, mocno przywiązuje się do właściciela,czujny stróż,aktywny i bardzo wytrzymały, trudno go zmęczyć.Te psy powinny być nieufne wobec obcych,ale Gassula prawie do wszystkich się cieszy,z wiekiem to podobno mija i pies staje się poprostu obojętny.A co do psów to wszystko zależy od właściciela,jeśli pies jest dobrze zsocjalizowany to nie będzie problemu z innymi psami natomiast jeśli będzie miał mały kontkt z innymi ogoniastymi to mogą być problemy jak w każdej innej rasie.Ogólnie mówiąc przyjazny, lubi wspólne zabawy i nie wszczyna bójek;

4. Psy tej rasy mają doskonały kontakt z dziećmi.Gassula jak widzi dzieci to aż ją skręca z radości:lol:Sznaucery są wyrozumiałe, spontaniczne i zawsze chętne do psot;)
5. Zdarza im się pobiec za obcym kotem lub ptakami.Gassi biega za ptakami,ale tylko wtedy gdy są one blisko nas.Sznupy lubią się oddalić,aby zbadać teren wońcu to psy stróżujące,zle zawsze muszą mieć nas w zasięgu oka.
Pies wyszkolony(wystarczy psie przedszkole albo praca na własną rękę)będzie bardzo karny i nawet jakby chciał za czymś pobiec to na komende zawróci.
6. Cena psa zależy od hodowli.Ja bardzo długo zbierałam inforamcję na temat polskich hodowli sznaucerów średnich czarnych i uważam,że wybrałam najlepszą.Pod względem każdym!!!!
cena to 1.800zł.Niektóre hodowle są tańsze,ale ja bym się na żadną inną nie zdecydowała.Jeśli już to bym sprowadzała psa z zagrnicy.Ale to oczywiście indywidualny wybór;)

Mam nadzieję,że choć trochę pomogłam:lol:

Link to comment
Share on other sites

dzieki dziewczyny za odpowiedzi, coz mi sie wydaje ze sznaucer to odpowiednia rasa dla mnie :lol:

zakochalam sie w tym czarnym diabelku od pierwszego wejrzenia :loveu:

narazie mam diabelskiego beagla, ktory mi daje momentami niezle popalic, ale nie wymianielabym jej na zadnego innego psiaka ;), ale o towarzystwie dla mojej laciatej zawsze moge pomyslec :razz: (bo Tinka-starowinka juz nie bardzo chce towarzyszyc Rosie we wspolnych zabawach)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa_17']dzieki dziewczyny za odpowiedzi, coz mi sie wydaje ze sznaucer to odpowiednia rasa dla mnie :lol:

zakochalam sie w tym czarnym diabelku od pierwszego wejrzenia :loveu:

narazie mam diabelskiego beagla, ktory mi daje momentami niezle popalic, ale nie wymianielabym jej na zadnego innego psiaka ;), ale o towarzystwie dla mojej laciatej zawsze moge pomyslec :razz: (bo Tinka-starowinka juz nie bardzo chce towarzyszyc Rosie we wspolnych zabawach)[/quote]

No to mamy nowego sznauceromaniaka:evil_lol:Nie ukrywam,że bardzo mnie to cieszy:loveu:
Czyli jakby co to suczka?bo jeszcze nie napisałam, że samce miewają skłonność do dominacji,ale Gassula jak się zdenerwuje na jakiegoś upierdliwca to też ostro go przegania(nie zawsze jej wychodzi bo jest jeszcze malutka)ale skubana jest zawzięta:roll::lol:.
No a jak masz beagla to sznaucer na pewno bardziej się pilnuje i jest bardziej karny!!!!!!!!!!!!!!A jak lubisz spęcać czas aktywnie to sznaucer może być psem dla Ciebie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...