Jump to content
Dogomania

York po wypadku


marica29

Recommended Posts

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie. Cieszę się , że Wam sie podoba moja sunia. Jak chcecie to wam wyślę więcej, tylko sama jeszcze nie umiem wklejać. Dziś już cała trójka (chłopcy i Frania) czekała na mnie w drzwiach kiedy wróciłam z pracy. Frania je, pije, chodzi, ale ciągle potrzebuje dużo odpoczywać i spać. Byłam z nią chwilkę na polu, załatwiła się i do domku. Ale dalej ją obserwuję z niepokojem. Czy, aby jest już wszystko w porządku.

A co u Ciebie Szafirku, lepiej? Napisz coś, proszę. Znalazłeś piesia?

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie przepisu: nie przejmujcie się że każą zmieszać obie mąki... (w pierwszym zdaniu) itd itd a w spisie składników jest podana tylko jedna mąka. Więc z tymi dwiema to chyba im się coś pomyliło.

A nawiasem mówiąc nie wiem czy te banany nie są lepsze takie prosto z lodówki. Mi zostały po gościach to w nocy do lodówki zaglądałam co jakiś czas....

Link to comment
Share on other sites

bardzo mi przykro Szafirku.. ale bardzo sie ciesze ze podjoles decyzje o kupnienowego psa. Tez tak zrobilam po smierci mojego pierwszego yorka do tygodnia mialm nowego! Ten 1 nazywa sie tak samo jak poprzedni. NIKo! nie ma lepszego lekarstwa niz nowy pies. Zona sie ucieszy napewno!

Feania tak bardzo sie ciesze cierpla mi skora i tak sie balam... ale ciesze sie ze wyzdrowilas malutka..Jestes sliczna!!Buziaczki sle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkie']Hmmm.. to ona nie ma nic złamane?[/quote]

Wygląda na to, że nie ma. Ale jeszcze po niedzieli zrobimy chyba zdjęcie. a dziś już Frania była na dworze, zniosłam ją , postawiłam niedaleko trawki, tam gdzie zawsze chodziłyśmy. A ona stanęła i patrzyła główką to w tamtą stronę gdzie był wypadek, i znowu na mnie i znowu tam. Odwróciła sie i biegiem do klatki. Ona pamięta to wszystko, biedaczka.I wzięłam ją na ręce i wróciłyśmy do domu.

Link to comment
Share on other sites

Marcia- ciesze sie ze naprawde jest juz dobrze. posostal jednak uraz psychiczny.. bedzie potrzebowlala czasu by z niego wyjsc ,z czasem moze zapomni... Zycze Wam tego obu! w brew pozorom psy i inne zwierzeta. pamietaja oanietaja duzo rzeczy... czasem nawet tych zlych... jto ich skrzywdzil a kto jest dla nich dobry... Kiedys czytalam artykul na ten temat i okazuje sie ze psy zstaly podzielone na 2 gr, porownujace je do dzieci dwui siedmioletnich. Ich pamiec -pamiec psow jest na etapie dziecka 2 i niektore rasy 7letniego dziecka i rouzmieja wszytsko co mowimy.Udowodnili to amerykanie na poczatku tego roku. Dlatego Ona pamieta.. Zmien trase spacerku by jej powoli pomoc... i nigdy nie zdejmuj smyczy.. Ta sie ciesze ze wydobrzala :buzi::buzi::buzi::buzi:

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem, ze Frania ma uraz psychiczny po tym wypadku. może zrobiłam to trochę celowo, żeby zobaczyć jak zareaguje. I było tak jak się spodziewałam. Wiem, że już tam raczej chodzić nie będziemy. Ja ją już dziś wykąpałam, bo ciągle wchodziła do łazienki, a poza tym cuchnęła moczem, bo robiła pod siebie. Apetyt ma, tylko nie ma tej radości w oczkach jeszcze. Ale mam nadziej, że będzie zdrowa i odzyska dawną werwę do życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marica29']Ja wiem, ze Frania ma uraz psychiczny po tym wypadku. może zrobiłam to trochę celowo, żeby zobaczyć jak zareaguje. I było tak jak się spodziewałam. Wiem, że już tam raczej chodzić nie będziemy. Ja ją już dziś wykąpałam, bo ciągle wchodziła do łazienki, a poza tym cuchnęła moczem, bo robiła pod siebie. Apetyt ma, tylko nie ma tej radości w oczkach jeszcze. Ale mam nadziej, że będzie zdrowa i odzyska dawną werwę do życia.[/quote]
Frania jest bardzo dzielna, brawa dla niej:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marica29']Ja wiem, ze Frania ma uraz psychiczny po tym wypadku. może zrobiłam to trochę celowo, żeby zobaczyć jak zareaguje. I było tak jak się spodziewałam. Wiem, że już tam raczej chodzić nie będziemy. Ja ją już dziś wykąpałam, bo ciągle wchodziła do łazienki, a poza tym cuchnęła moczem, bo robiła pod siebie. Apetyt ma, tylko nie ma tej radości w oczkach jeszcze. Ale mam nadziej, że będzie zdrowa i odzyska dawną werwę do życia.[/quote]
Marica, masz naprawde sliczna sunie, duzo zdrowka dla niej, moj piesio tez poczatkowo spowaznial po wypadku, daj jej troszke czasu, nie od razu bedzie taka, jak dawniej, to normalne, badz wesola, rozbawiaj ja, to pomoze;)

Link to comment
Share on other sites

Wcale nie jest tak kolorowo jak się mi wydawało. Ma troszkę problemy z serduszkiem. Za wolno bije. Dziś znowu byłam u weta, po tabletki Karsivan.Ma jej się po tym poprawić samopoczucie. Stąd ten jej krótki oddech i drżenie ciałka. Oprócz tego ona nadal sika po domu ciągle. I tez zaczynam się martwić, bo wet powiedział, że nie koniecznie, ale może to być spowodowane wypadkiem, że nie wytwarza się hormon zagęszczania moczu( nie wiem jak to się fachowo nazywa). I znowu jak za parę dni nie minie to trzeba robić badania moczu. Chciałam się Was zapytać czy ma ktoś z Was takie doświadczenia z pieskiem?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za wsparcie kiedy go tak bardzo potrzebowałam. Moja sunia jest zdrowa. Byłyśmy w piątek u weta na kontroli. Serduszko juz bije prawidłowo, sikanie też wraca do normy, zdarza jej się to jeszcze, ale bardzo rzadko. Frania ma się bardzo dobrze, jest radosna, bawi sie, szczeka, wróciła do zdrówka. Apetyt jej dopisuje bardzo, nawet jej sałatki smakują! Wet powiedział, że nie ma potrzeby nawet już do kontroli chodzić na razie. Tak bardzo się wszyscy cieszymy, Frania chyba też, bo już teraz to robi całkiem co chce. Jest tak rozpieszczona.
Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję za ciepłe słowa pocieszenia i otuchy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...