Jump to content
Dogomania

Zachowanie po cieczce


Magda i Saga

Recommended Posts

Niom Latawicę masz, ja też mam taką w domu - Luna ma kilka takich dni podczas cieczki, że wystaje przy drzwiach piszczy i jest strasznie marudna. No i każdemu piechowi demonstruje wdzięki kusząco się wypinając do niego. Poza tym po każdej cieczce ma ciążę urojoną. Ja nie wiem co z tym robić - boję się ją sterylizować :(

Link to comment
Share on other sites

no naszczescie juz przeszlo, trwalo to moze pare dni. Teraz upatrzyla sobie jednego psa i jak go widzi od razu warjuje mam nadzieje ze i to jej minie. No ale jeszcze za daleko z nia nie moge wychodzic (jak mi brakuje spacerow). Nie wiem czy to jest normalne ale jej sie bardzo wzmogl apetyt a do chudych nie nalezy, ciagle jej malo. Przydalaby sie jakas dieta cud.

Beata :D

Link to comment
Share on other sites

moja sunia w tym roku w sierpniu skonczy trzy lata a pisze to poniewaz nigdy w trakcie cieczki tak sie nie zachowywala jak teraz.Mysle ze w tym wypadku wiek ma znaczenie.Moze juz dorosla. Nad ranem ciagle chodzi ,piszczy i stoi przed drzwiami proszac aby ja wypuscic. Na poczatku myslalam ze przytrafila sie "awaria" i chce sie zalatwic a ona po prostu siadla przy plocie ( mam maly ogrodek przy domu) i wypatrywala czy nie idzie pies, no a jak go zobaczy to malo sie ze szczescia nie rozplynie. Najchetniej przeskoczylaby ten plot i pobiegla za tym psem. Poprzednia moja sunia tak sie nie zachowywala z tym piszczeniem i wogole. Wychodzi na to ze mam w domu "latawice" ha ha. I tu mam pytanie czy ona teraz tak zawsze bedzie sie zachowywala przy cieczce czy to sporadyczne. Doprowadzila do tego stopnia ze strach z nia wyjsc choc w poblize domu zeby mi nie ucikla. Czy mieliscie podobna sytuacje i jak z tym sobie poradziliscie.

pozdrawiam Beata & Sara

:D

Aja myslalam ze tylko ja mam taka sunie lekkich obyczajow. zawsze w drugim tygodniu cieczki robila mi pobudki o 5 rano bo chciala do psa :lol: poza tym potrafila byc niemila dla innych psow, nawet na szczenikai zdarzalo jej sie powarczec. a ciaze urojone to byla normalka od pierwszej cieczki. cycki jej rosly ale nie miala mleka tylko cale pogryzione bo je ssala. na szczescie jestesmy po sterylizacji. Malawaszka nie boj sie sterylizacji. Ja wierzylam w stereotypy o jednym dopuszczeniu i szczeniakach (nawet dalam sie namowic, ale moja taka zawsze chetna sunia jak pies na nia wskoczyl i mialo dojsc do czegos konkretnego to uciekala, za to mniejszych sie nie bala, wiec ze szczeniakow nic nie bylo a pol roku pozniej miala operacje).

Link to comment
Share on other sites

BeatoK nie dawaj jej broń boże więcej jedzonka bo będzie miała mleko. Mnie vet kazał nawet trochę zmniejszyć dawkowanie jedzonka po cieczce żeby nie było mleka. Teraz jesteśmy w urojonej ciąży i muszę obserwować suteczki - na szczęści nigdy ich nie gryzła, ale miała raz zapalenie.

Link to comment
Share on other sites

Mnie mądrzy ludzie mówili, zeby dać diete niskobiałkową, sam wypełniacz, a mieska ciut ciut, lub sucha bylejaką, nie z tych lepszych. Zabrać kocyk (nie miałam sumienia), zabrać zabawki, nie pieścic, nie głaskać za dużo i dużo pracy. Codziennie mocno przegonić, szkolić, wymagać. Jak suka jest zajęta i zmęczona to nie myśli o dzieciach. Acha, i zimne okłady na brzuch.

Mnie udało się połowicznie. W efekcie nigdy nie miała mleka, ale sutki jej się troche powiększały i najgorsza jest senność , spowolnienie i niechęc do pracy. Trzeba wtedy samemu zużyć dużo energii, żeby psa rozruszać. Na szczęście pomału jej przechodzi, bo pierwsze zawody juz za miesiąc (o wystawach nie mówię)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...