Jump to content
Dogomania

Usuwanie kamienia WROCŁAW


gosikf & dogs

Recommended Posts

Czy ktoś może polecic mi klinikę, w której usuwają kamień nazębny za pomocą nowoczesnych sprzętów, ważne jest dla mnie doświadczenie kogoś kto korzystał z takiej usługi i był zadowolony. Mam 5 letnią suńkę, której odłożył się kamień, najwięcej zquważyłam go na ostatnich zębach trzonowych gdzie jest go gruba warstwa. Planuję usuwanie kamienia i chociaż nie jest to jakaś straszna operacja(wiele przeszłam)to chcę zachowac ostrożnośc. Czy ktoś z Wrocławia ma doświadczenia w tym zakresie z którąś z wrocławskich klinik?

Czy zabieg ten można przeprowadzic pod wpływem głupiego jasia czy trzeba pod narkozą? Ile to może kosztowac?

Pozdrawiam
Gosia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[QUOTE]Czy zabieg ten można przeprowadzic pod wpływem głupiego jasia czy trzeba pod narkozą? Ile to może kosztowac?[/QUOTE]
Mój pies właśnie dziś doświadczył tego zabiegu. Zabieg kosztował 95zł (czyszczenie z kamienia wszystkich zębów). Przy głupim jasiu można ten zabieg przeprowadzić, a nawet powinno, jeśli nie masz aktualnych badań psa. Mój pies miał to robione właśnie przy "głupim jasiu" i nie było problemu. Pies przed zabiegiem musi być na czczo i nie może jeść przez jeden dzień. Najlepiej skontaktować się z weterynarzem, bo np. nie wiadomo, czy twój pies nie ma gdzieś czegoś z dziąsłem (opuchlizny czy innych rzeczy). Wtedy powinno się podawać psu antybiotyk conamniej 2 dni przed zabiegiem. Ale w tej sprawie tak jak mówiłem, lepiej skontaktować się z wetem.

Ps. Wiem, że to troche stary temat, ale zawsze można udzielić takich informacji dla przyszłych pokoleń :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

teoretycznie ZAWSZE przed zabiegiem sanacji jamy ustnej psa powinno się podać antybiotyk i po też(npo Stomorgyl).
Co do usuwania kamienia za pomocą piazodentu(ultradzwiękami) to ze jest niby dokładniejszy i mniej męczący dla lekarza,ale bardziej uszkadza szkliwo i kamieeń szybciej "narasta" po takim zabiegu.My robimy mechanicznie a potem ząbki są jeszcze polerowane pastą a jak zachodzi potrzeba to fluorkowane.
Jest też we Wrocku stomatolog zwierzęcy :D

Link to comment
Share on other sites

my jestesmy w fazie wybierania sie do dentysty:)
zabki mojego psa byly juz ogladane i cale szczescie nie ma zadnych problemow z dziaslami i nawet nie jest tak zle...cale szczescie :lol:
bedzie zwykla czyszczonko (nie ultradzwiekami), polecono mi weterynarza na Popowicach, na Starogranicznej ponoc solidnie,
czy ktos wie moze cos o tym weterynarzu (chyba nie wolno mi podac nazwiska...)a moze ktos poleca innego???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']teoretycznie ZAWSZE przed zabiegiem sanacji jamy ustnej psa powinno się podać antybiotyk i po też(npo Stomorgyl).
Co do usuwania kamienia za pomocą piazodentu(ultradzwiękami) to ze jest niby dokładniejszy i mniej męczący dla lekarza,ale bardziej uszkadza szkliwo i kamieeń szybciej "narasta" po takim zabiegu.My robimy mechanicznie a potem ząbki są jeszcze polerowane pastą a jak zachodzi potrzeba to fluorkowane.
Jest też we Wrocku stomatolog zwierzęcy :D[/quote]

Nie zgadzam sie z Twoja opinią. Usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami (scalerem) lub piezodentam jest zdecydowanie dokładniejsze bardziej precyzyjne i mniej traumatyczne dla zęba i przyzębia. Ultradźwięki nie uszkadzają szkliwa zęba to właśnie mechanicznie czyli np narzędziami do scalingu można zranić dziąsło i usunąć niedokładnie kamień co sprzyja później szybszemu osadzaniu sie kamienia nazębnego. Polerowanie pastami czy gumkami, czy też piaskowanie wykonuje sie w celu np wygładzenie powierzchni szkliwa i usunięcia osadu, a fluorkowanie znosi nadwrażliwość zęba. Wiem coś na ten temat bo wykonuje tego typu zabiegi już ładne parę lat co prawda nie u zwierzaczków. ;)

Link to comment
Share on other sites

ultradzwięki robią mikrourazy!!Owszem, zbyt gwałtowne i niechlujne mechaniczne usówanie też szkodz szkliwu, ale to jest już kwestia lekarza.No i wiadomo ze polerowanie służy wygładzaniu..
MOze powiem tak.Jednym i drugim rodzajem sanacji można zaszkodzić zębom.Ja jestem za mechanicznym i tak, chociaz ultradzwiękami jest szybciej i lekarz sie nie musi namęczyć.Ale i tak pierwszą warstę wielkiego kamienia usówa się mechanicznie.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='RudaPaskuda']a i tak najlepsza metodą jest zapobieganie kamieniowi a nie ściaganie go :)
Rozwala mnei jak ludzi emówią, ze piesek miał przeciez rok temu ściagany kamień i ze znowy trzeba....Ciekawe co by było gdyby tak ludzi eraz w roku czyścili zęby[/quote]

ehh zeby to bylo takie proste !
niektore psy maja tendencje do powstawania kamienia
moje sredniaki nigdy w zyciu nie mialy robionego zabiegu usowania bo im sie po prostu kamien nie robi, nawet im zebow nie czyszcze !
za to miniatura ma mega kamien mimo ze mu czyszcze zeby petosanem baaardzo czesto, dodatkowo dostaje gryzaki czyszczace ( wczesniej greenis, teraz jakies nowe rozprowadzane prze eukanube)
i co ? mial kamien zciagany w maju a w lipcu mozna bylo znowu do weta isc :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...