Jump to content
Dogomania

WIELKI DRAMAT Maleńkiej bezdomnej suni i jej syneczka... SYNEK JEST BITY I TRACI DOM!


Ulaa

Recommended Posts

  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][SIZE=3][COLOR=darkred]Jak to czytam to jest mi głupio bo jakby na to nie patrzeć to jestem odpowiedzialna za ten stan rzeczy ... chodziłam do tych ludzi zimą i gdybym wtedy zareagowała to ten pies od pół roku byłby w nowym domu i jego stan napewno nie bylby taki zły ... ja myśałam, że ich czegoś nauczę ... a dołożyłam się do krzywdzenia tego psa, nie nagradzali go a tylko karali ... widziałam, ze sobie z nim nie radzą i wtedy powinnam go zabrać i szukać nowego miejsca dla niego, a nie chcodzić tam i tłumaczyć im - bo i tak do nich nic nie dotarło. Teraz już wiem, że nie będę nikomu doradzać jak wychowywać psa - bo nie jestem specjalistką.[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=#8b0000]JEdyne co to moge przeprosić ...:oops::oops::oops::oops:[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Dominika to nie Twoja wina :crazyeye::crazyeye::crazyeye: Co Ty gadasz wogóle!!!!:stupid:
To normalne, że najpierw próbuje się z ludźmi rozmawiac, a że oni nic nie rozumieją to inna sprawa! Normalny by zrozumiał!

Ważne, że Snopiczka koszmar się skończył. Da sobie radę, to dzielny piesek :)

A Ty więcej głupot nie gadaj, bo jak nie będziesz doradzac, odwiedzac, jezdzic sprawdzac, to kopa w tyłek dostaniesz i sie skończy :kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

Snopiczek wysikał hektolitry :roll: Żeby wyjśc na polko dał się ładnie zapiąc na smyczkę, wyjąc z klatki, wziąc na ręce. Ładnie spacerował.
Gdy włożyłam go do klatki spowrotem, tak patrzył zdziwiony :crazyeye: że nie było bicia ani krzyków!

Niesamowity jest taki wzrok u psów. Nie wierzyłam, że one tak potrafią patrzec, dopóki sama nie zobaczyłam... a Snopik ma wyjątokowo wyraziste spojrzenie.

Dostał mikro-kolację z tabletką p.bólową. Też patrzył zdziwiony, a jak spróbował to natychmiast humorek mu się poprawił :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Rewelacyjnie :multi: Dzisiaj już nie kuli się przede mną, nawet merda ogonkiem i po spacerku (w ogródku) wylizał po twarzy i skakał łapkami na nogi :loveu:
Potem piszczał gdy zostawiałam go uwiązanego przed domem.

Snopik nie porusza się sam. Raz wypuściłam go na wybieg Bobika, ale dostawał tam szału - biegał i gryzł siatkę. Wychodzi tylko i wyłącznie na smyczy, albo jest uwiązywany. W domu siedzi w klatce, nie chodzi sam. Ma rutynę.

Może to dość brutalnie się wydaje, ale jak widać jest bardzo skuteczne. Snopik widzi, że nie dość, że nie doznaje krzywdy od człowieka, to jeszcze odnosi korzyści z zabiegania o względy człwieka :cool3: (jedzenie, spacery, czułości). Tylko w obecności człowieka ma szansę na coś dobrego i cennego - to nauczy go budowania więzi.
Szybko się odblokowuje.

Generalnie to bardzo pojętny piesek i bardzo bystry! Dzisiaj nauczył się otwierać klatkę, wyszedł z niej 2x i odnalazł mnie w domu :)
Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, do psów jest raczej pokojowo nastawiony, ale woli ich unikać. Pewnie nieraz walczył...

Jeszcze kilka dni i zapomni o biciu, będziemy mogli zacząć przyjmować gości aby rozszerzyć krąg dobrych ludzi wokół Snopika w jego mniemaniu :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']
Jeszcze kilka dni i zapomni o biciu, będziemy mogli zacząć przyjmować gości aby rozszerzyć krąg dobrych ludzi wokół Snopika w jego mniemaniu :multi:[/quote]

Łaał, no to faktycznie rewelacyjnie ! :loveu: Snopiczku, u Uli odzyskasz pewność siebie i siłę :multi: !! super :cool3: ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Snopik urządził sobie w nocy imprezę. Wyszedł z kennelu i buszował po mieszkaniu. Zrobił kupę na dywanik, podarł i pogryzł swoją książeczkę zdrowia i umowę adopcyjną byłego właściciela. Pewnie jeszcze wyczuł na nich zapach sadysty i się zdenerwował. Poznosił moje ubrania i papucie do pokoju, w którym stoi kennel i chyba spał na nich bo były ciepłe.

Teraz od 3 godzin bez przerwy szczeka, wsadziłam go samego do kojca. Nie umie zająć się sobą. Jest okropnie znerwicowany. Patrzy w niebo i szczeka albo kręci się w kółko. Biedactwo :-(

Do mnie już całkiem fajnie. Non stop liże po gembie i nastawia się go głaskania. Już tak bardzo nie strzela oczami jak coś koło niego robię. Do mamy i siostry też dużo lepiej - nie warczy i nie kuli się :)

Dalsze postępy będą zależały od odwiedzin samych dobrych ludzi, więc zapraszam na kawkę, herbatkę, piwko czy co tam kto chce ;)

Link to comment
Share on other sites

Socjalizacja Snopika przebiega w błyskawicznym tempie. Niestety efekty przerosły zamierzenia ;) i Snopik uzależnił się ode mnie.
Ciężko zostawić go samego, bo strasznie wyje, szczeka i piszczy. Chodzi za mną nawet do wc, w nocy spał w łóżku i to pod kołdrą :evil_lol:
Do innych osób jest nieufny, jeśli zwracają na niego uwagę, a jeśli nie, to olewa.
Strasznie męczące jest jego zachowanie, ciągle się cieszy, skacze na mnie, szczeka żeby na niego patrzeć i się nim zajmować. Wskakuje na kolana i zeskakuje, bez przerwy biega. Jak usiądę to on na chwilę się uspokaja, ale zaraz zaczyna znowu tańczyć i szczekać.
To największe znerwicowane ADHD jakie widziałam. Często ludzie mówią, że psy mają ADHD, a one są po prostu ruchliwe, temperamentne lub niewychowane.
Powinni zobaczyć zachowanie Snopika. On na poważnie jest psychiczny.

Niestety nie jestem w stanie cały czas siedzieć w domu, a na zabieranie go ze sobą jeszcze za wcześnie.
Raczej nie obejdzie się bez hydroxyzyny :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ulaa, znam to zachowanie ! Czaruś (ten u mojej babci, zaledwie tydzień tam mieszka:loveu:) jest taki sam ! Ciągle chce aby na niego zwracać uwagę, włazi na kolana, pcha się, jest chorobliwie zazdrosny o Bąbla (drugiego pieska babci)...
Jest to słodkie, ale jednak męczące. Oj, Snopiczku, nie uzależniaj się tak od Uli :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Snopik dostał na wieczór hydro.
I po raz pierwszy odprężył się, śpi spokojnie. Widać, że wreszcie wypoczywa. W dodatku w kennelu (bigiel zajął mu łóżko).
Oswaja samotność.

Musi, bo nie potrafi.

Dzisiaj znowu zrobił demolkę, gdy został na chwilę w mieszkaniu luzem, a jak szłam po bigla do lecznicy to wył i wrzeszczał w ogródku jak obdzierany ze skóry. Przestał, gdy go uwiązałam... Na mniejszej przestrzeni czuje się bezpieczniej, nie nakręca się tak.

Ciotki proszę o odwiedziny u niego, serio. On musi jak najszybciej poznawać nowe osoby, bo uzależnia się ode mnie, jednocześnie robiąc się niedostępny dla reszty świata! Wcale nie chce zaprzyjaźniać się z innymi ludźmi i świadomie zachowuje się wrogo.

Za to bardzo ładnie zaprzyjaźnił się z biglem :)

Link to comment
Share on other sites

Bigielek spadł z nieba na Snopika !!! :lilangel: Tak szaleją ślicznie i bawią się, aż miło patrzeć :loveu: Kradną sobie zabawki i smakołyki, pięknie się przy tym dogadując (czasem tylko Snopik za bardzo chce być szefem, ale to akurat nic złego).
Hydroxyzyna rozluźnia Snopiczka, a bigielek to wykorzystuje i mamy piękną terapię!!
Aż wyszło na jaw, czemu Snopik "robił na złość", tzn domyślam się, o co mogło chodzić: on się jeszcze bawi po szczenięcemu! Kiedy się rozbawi, kradnie ubrania, szaleje i skacze po całym mieszkaniu, ściąga narzutę z łóżka i takie tam :loveu: No i zaczął się bawić zabawkami!

Ma strasznie cieszącą się mordeczkę, aż weselej się robi na sam jego widok.

Jeden minus to wciąż okropne ujadanie i wycie, gdy zostaje sam, ale pracujemy nad tym :) Jest bardzo absorbującym pieskiem, mocno odczuwamy jego obecność w domu ;):evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Na polku miałem na początku takie nudne miejsce, ale już nie mam ;) bo byłem grzeczny. Zostałem więc wyeksmitowany na wybieg razem z Biglem i się bawimy całymi dniami!
Opłaca się być grzecznym :lol:

[IMG]http://img141.imageshack.us/img141/9659/snopik1fx8.jpg[/IMG]

Tak mi się tutaj straaaasznie nuuuudziło! Ale dzięki temu zrozumiałem, że samotność nie grozi niczym strasznym.

[IMG]http://img78.imageshack.us/img78/8549/snopik2dr5.jpg[/IMG]

Po całym dniu zabawy jestem taaaki zmęczony...

[IMG]http://img67.imageshack.us/img67/5613/snopik3qt9.jpg[/IMG]


A to mój ulubiony kolega, który nauczył mnie bawić się i pokazał mi, żeby być spokojniejszym. Kiedy z nim jestem, czuję się bezpieczny, bo on się niczego nie boi - więc ja też nie muszę :)

[IMG]http://img222.imageshack.us/img222/8982/snopik4we4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Snopik będzie miał problem iść do adopcji.
Bardzo ciężko mu tolerowac inne osoby oprócz mnie. We mnie jest wpatrzony i na każde skinięcie. Zrobi wszystko, czego się chce od niego.
Zapomniał już o biciu i jego życie to jedna wielka zabawa z Biglem :razz: Czego skutki są takie, że mieszkanie mam po ich nocnych harcach jak po huraganie: zerwane firanki, wywalone ciuchy z szafy, wszędzie resztki zabawek i kości. Od czasu do czasu kupa.

Chociaż dzisiaj po nocy nie było. Wczoraj wieczór dostały już tą nową karmę. Bardzo im smakowała i napewno lepiej się trawi niż to, co jadł ostatnio ("made in Lidl" :oops: ).

Udało mu się także nabrać kondycji dzięki szaleństwom i zabawom oraz minimalnie schudnąć. Chociaż on ma taką budowę, że nawet jakby umierał z głodu, to i tak będzie wyglądał jak kulka :loveu:

Słodki pieseczek, ma niesamowity wielki uśmiech, gada jak człowiek i jak chodzi to tak fajnie drobno przebiera łapkami :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Krótka historyjka pt. "Jak się usypia małe Snopiki, kiedy jest zimno":

Powiem teraz co bym chciał...
[IMG]http://img176.imageshack.us/img176/6130/snopik1cg2.jpg[/IMG]

...taki jestem biedny mały piesek i nie umiem zagrzebać się sam :-(

[IMG]http://img176.imageshack.us/img176/2303/snopik2lp5.jpg[/IMG]

...chociaż bardzo się staram!

[IMG]http://img227.imageshack.us/img227/5485/snopik3zm1.jpg[/IMG]

na wszystkie strony próbuję...

[IMG]http://img65.imageshack.us/img65/9523/snopik4nj3.jpg[/IMG]

...POMOŻESZ ?

[IMG]http://img216.imageshack.us/img216/4708/snopik5pd8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...