Jump to content
Dogomania

Po spędzonym dzieciństwie w schronisku nieduża, kochana DOSIA jest już w swoim domu!


Rybc!a

Recommended Posts

:loveu:BASIU-muszę to powiedzieć jesteś aniołem.

po zdjęciu szwów WEZMĘ jedną sunię i jest TO PEWNE ,nawet jeżeli "moja" pani się rozmyśli (-może wzruszyć się inną biedą i nie wytrzyma,to miła i kochająca zwierzęta osoba ale taka na jużżżżżżżżżżż),to ja zajmę się sunią -mam (jak pisałam )Antosia poazylowego brzydala z wysokim ilorazem inteligencji i niemniej wysokim poziomem testosteronu,ale sunia po sterylce jest MOŻLIWA w naszym stadku -mam też dochodzącego New Yorka( taki "nibyyork")moich dzieci,mamy 2 mc. czasu do mojej operacji dłoni damy radę znależc DS.-dla suńki.Basiu możesz na mnie w tej kwestii polegać!!! Z drugą sunią trzeba tak zgrać jak pisze Izis,TERAZ licz te koszty ,które trzeba skombinować-co do przwiezienia suń do Trójmiasta to jeszcze obaczymy -ja jestem analfabetą samochodowym ale jeżeli będzie na miejscu mąz to przyjedziemy.:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='koss']IZIS-musimy się dogadać ale bez TWOJEJ Rybcia pomocy to d....a zimna
1) Sunie muszą być wyciągnięte jak naj szybciej :shake:
2) RYBCIA - wiem ,że u na np. w sopockim schronie dziewczyny wyciągają sunie i załatwiają im sterylki jeżeli mają obiecane domy -ogłaszają ,zbierają w int.-sama dokładałam się 2 x(Sopot,Rzeszów)!!!!!!!!!!!!!
3)Może TY rybcia -jako ,że jesteś z E.poszukaj wet. który ma też możliwośc trzymać je do momentu zdjęcia szwów,podaj jego konto?,Twoje ? i ogłaszamy -2ślicznośćiowe piesy mogą zostać uratowane za pareset złoty !!!!!!!!!!!!!OCZYWIŚCIE DOŁOŻE DO TEGO INTERESU,
3)Sprawdż też ceny hoteliku-ile muszą w nim być, nim zdejmie się im szwy-tydzień?,podaj koszt -zobaczymy po ile trzebaby wpłacać
4) Po sterylce,ja mgę jedną sunię odebrać na tymczas( o czym pisałam ,a ty Rybcia nie doczytałas-też uważam ,że MUSZĄ BYĆ ZABRANE DWIE) i załatwiać wszystko co związane jej wyjazdem do NIEMIEC, a drugą może TY IZIS-PLLLLLLLLLLLLLLLLISSSSSSSSSSSSSS.A TY Rybcia????i zrobić to samo
5)Zainteresowana pani w żadnym razie nie może przyjąć suni bez sterylizacji-jej pies nie przżyłby tylu emocji, a ja w żadnym razie nie poproszę jej, żeby załatwiła sobie to sama prosząc sąsiadów o pomoc ,to starsza osoba i taki mi dała warunek -śledzi też na alegro wysterylizowaną sunię
6)rybcia -jesteś za te sunie odpowiedzialna-teraz czy chcesz czy nie ,rozumiem ,że CIĘ to przerasta ale wszystkie damy radę ale nie zaczynaj każdego zdanie od ..nie,musimy znalżć rozwiązanie
IZIS -DZIĘKI :oops:[/quote]

[quote name='koss']RYBCIA -CO WIĘC PROPONUJESZ?:cool1:
Pisałas ,że miałas MIKĘ w hoteliku!,czyli znasz miejsce ,gdzie można sunie umieścić-podaj koszty i jeżeli jak rozumiem ,masz b.złe doświadczenia finansowe-to zbierzemy przynajmniejn 1|2sumy,NIE ZOSTAWIMY CIĘ SAMĄ-a ja już na pewno!!!!!!!!!!!!!
CHOLERA NA JUTRO 30 PRAC MATURY PRÓBNEJ DO SPRAWDZENIA A JA TYLKO O BLIŻNIACZKACH.....[/quote]

[quote name='basia0607']Dziewczyny ! Moze na coś się przydam. Mam obiecany od Urzędu Miej. zwrot kosztów sterylek schroniskowych suk. Nasz Stowarzyszeniowy wet. moze je zoperować. Potem moge je wziąść na czas rekonwalescensji do mojego Przytuliska. Potem- myślę , że Ryby cudowny tata zawiózl by sunie tam gdzie trzeba. Tylko żeby suczki nie zostaly u nas na zawsze , bo mam juz podkomplet. 2 Krzyczkowe biedy i Rybci schroniskowy kaleka/ jeden w sobotę pojechal do nowego domu/ . Co Wy na to ?[/quote]

[quote name='Izis']Basia super. To wyciagaj je jak najszybciej :-)
Domki bedą miały :-) Dogadamy się z KOSS.

Tylko KOSS ja do siebie nie moge przyjąc żadnej z nich nawet na 1 dzień :-(. Po prostu żadnego zwierza moje stado nie zaakceptuje.
Więc to musi być zgrane w czasie sterylka i jeśli któraś z nich jest łagodniejsza do dzieci to tą dobrze byłoby zachipować bo w tym domku jest trójka dzieci (2,7,11 lat) i częstymi gośćmi są inne dzieci. Pani ma rocznego psiaka też i bodajże 4 koty. Aktualnie zajmuje się dziećmi w domu ale wcześniej pracowała w schronisku, więc ma doświadczenie z psami.[/quote]

Okej, słuchajcie.
Możemy zabrać obie suczki do przytuliska stowarzyszenia, ale jak to załatwić ze sterylizacją i Basiu - gdzie ty je tam upchniesz? Iwonka będzie mnie przeklinać do końca życia za te moje burki! :lol:

Mój plan na dzień dzisiejszy jest taki, że w tygodniu zawieziemy obie sunieczki do Basi, wykonamy tam sterylkę (tak od razu po schronisku można?), po zdjęciu szwów zawiozę obie suczki do Trójmiasta.Ale co z nimi dalej ? Jedna pójdzie do DS, a druga? Izis, ty ją odbierzesz, czy jak? Jak trafi do tych Niemiec?

I Basiu, czy w Pasłęku chipują?
Jeśli tak: czy mogłabyś się dowiedzieć ile to kosztuje?

Czy jest już załatwiony transport do Niemiec?
Czy obie panie są zdecydowane?

U nas żaden wet nie przetrzyma suniek.
No a tak jak pisałam, nie chciałabym zostawiać tam jednej z nich..

Link to comment
Share on other sites

NO RYBCIA:razz:...hurra nareszcie nie od ...Nie...:loveu:..ja biorę jedną na tymczas( wolę pisać o sobie, bo za siebie mogę ręczyć, a za "moją" panią-to zobaczymy), drugą trzeba od razu przygotować na Niemcy -musimy być w kontakcie z Izis - to rozsądna i odpowiedzialna osoba - A ty MUSISZ PODAĆ TAK NA CITO, kiedy potrzebny będzie transport - to już trzeba załatwiać - może należy już założyć taki wątek, ale ja jestem absolutne zero komputerowe, to pisanie to szczyt moich możliwości!!!! serio - jesteś o całe lata świetlne do przodu.... :oops: co o tym myślisz? ZUCH Z CIEBIE DZIEWCZYNA:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koss']NO RYBCIA:razz:...hurra nareszcie nie od ...Nie...:loveu:..ja biorę jedną na tymczas( wolę pisać o sobie, bo za siebie mogę ręczyć, a za "moją" panią-to zobaczymy), drugą trzeba od razu przygotować na Niemcy -musimy być w kontakcie z Izis - to rozsądna i odpowiedzialna osoba - A ty MUSISZ PODAĆ TAK NA CITO, kiedy potrzebny będzie transport - to już trzeba załatwiać - może należy już założyć taki wątek, ale ja jestem absolutne zero komputerowe, to pisanie to szczyt moich możliwości!!!! serio - jesteś o całe lata świetlne do przodu.... :oops: co o tym myślisz? ZUCH Z CIEBIE DZIEWCZYNA:cool3:[/quote]
Tak, ale kto (tą drugą) odbierze z Trójmiasta?
Transport jest, mój tato ze mną przewiezie siostry do Was.
Ale jak ta druga trafi do Niemiec?

[quote name='kanfietka']York Olbrzymi:)[/quote]

Nie rozumiem? :oops:

KORDONIA: RZECZYWIŚCIE! Jedna z nich podczas chipowania skaleczyła sobie łapę, bo wcisnęła ją zamiast głowy w pętlę ! Już pamiętam !

Link to comment
Share on other sites

Moje slowo na początęk. prosilam Izis aby szukala suni domu w Polsce, ponieważ jestem przeciwna wywożeniu psów za granicę . Sterylka , czipowanie, przywóż do niemiec to koszty , ktore spadly by na nas ! czy to nie za dużo ? ja sie nie podejmuję, Izis do milonerow tez sie nie zalicza.
Rozmawialam z Urzędem M. odnosnie finansowania sterylek. W zeszłym roku bylo to możliwe ale obecnie przygotowują sie do konkursu lub przetargu na prowadzenie schroniska i jest to niemozliwe. Bede jeszcze z nimi rozmawiać/ nie bylo p. Naczelnik/, mamy się spotkać aby omówić formy współpracy naszej z miastem/ tzn. ze schroniskiem/. Gdy wszystko bedzie po naszej mysli , sami bedziemy sterylizować suki w schronisku !

Reasumująac-komplikacje , ale nie do niedorozwiązania !

Link to comment
Share on other sites

Ktoś tu pisał że podobno chipy już mają.
Sterylizować i tak przecież trzeba obie bez względu na to gdzie jadą. Więc tak naprawdę różnica miedzy adpocją polską i zagraniczną to tylko koszt paszportu, tym bardziej, ze i tak obie musiałyby dojechać do Trójmiasta, wiec i droga jedna na tym odcinku.
Teraz tylko muszę kombinować skąd kasę na przewóz chociażby gdzieś do granicy, bo ja niestety teraz to w takim dołku finansowym jak zwykle na początku roku :-( A może ktoś kto mieszka w Trójmieście jest w stanie jakoś pomóc w przewozie. Bo ja znam tu tylko jednego co za kase jezdzi i to o ile stawki się nie zmieniły jest chyba 50 gr za km (ale głowy nie dam, bo to nowy rok juz).

[B]Ale najważniejsze to wyciągnąć je stamtąd póki jest jeszcze kogo wyciągać :-([/B]

Link to comment
Share on other sites

BAAAAAAAAAAAAAAAAASSSSSSSSSSSSSSSIIIIIIIIIIIIIIIIUUUUUUUUUUUUU,PROSZĘ ZAŁATW TE STERYLKI-nie należe nawet do "tysiącerów" a cóż o milionerach,ale mogę przesłać 150zł na sterylkę, w środę mam korki to dostanę kasę-może jeszcze ktoś dorzuci -no -PROSZĘ ,:placz:mam jednego na stałe( z chorą wątrobą -leki i karma weterynaryjna) i jednego dochodzącego piesa )sterylka konieczna!!!!!!i niemożliwym jest rekonwalescencja suńki z 2 kawalerami ,kiedy mnie nie ma po 8 god.-a ja wezmę na tymczas tę jedną -i poszukamy jej cudnego domu-spokojnie.( moja pani ,która chciała małą-zrezygnoawała-bierze szczeniaka z Dąbrówki-domyślałam się tego, i dlatego brałam siebie pod uwagę.)
Ile kosztuje przygotowanie suńki na wyjazd do Niemiec?

:diabloti:
Rybcia -transportem drugiej suńki zajmuje się Izis,oczywiście wszyscy musimy się w to włączyć-ALE JEŻELI SIĘ TO NIE ZGRA -JESTEM GOTOWA PRZECHOWAĆ I DRUGĄ ALE NAJKRÓCEJ JAK TO MOŻLIWE -4 PIESY W MIESZKANIU I MAMA I T.Ż....la.la.la....:cool3::cool3::cool3: [U][I]ALE PRZECIEŻ MI :razz:POMOŻECIE[/I][/U]

Link to comment
Share on other sites

:lol:Izis -FAJNIE, że sie odezwałaś-czyli ile miałoby to kosztować-może jakies bazarki-cokolwiek, by to nie znaczyło-bo ja nie wiem co piszę tylko słyszałam o czymś takim- no LUDZIE TRZEBA COŚ DZIAŁAĆ -:oops::oops::oops::oops:

Rybcia -nie zostawiamj ich w tym obozie koncentracyjnym!!!!!!!!!!!!!!-i pamiętaj-na mnie możesz liczyć-nie wrócisz z sunią do E.:razz:

[U][B]izis ma rację -za chwilę te dyskusje będą bezpodstawne-bo ONE[/B][/U] .......:placz:

Link to comment
Share on other sites

dajcie mi czas do konca tygodnia. Bedę rozmawiala osobiscie jeszcze raz w sprawie tych sterylek
Przez telef. to nie rozmowa ! jezeli nic nie zalatwie, to postaram sie wyegzekwowac znizke u weta, mysle 140zl za sterylke. Sunie mogę potem dochodzic u nas do siebie , wyzywienie i opieke biore na siebie. Rybci tata może je przewiść do Trojmiasta po kosztach. Tylko aby mialy u Was chociaż tymczasy ! Pewne. U nas sunie przebywaly by w pustym pokoju z bobikiem z Krzyczek. Nie mam wolnych bud a posterylkach musza być w czystym. Tyle moge zrobić. Dziewczyny , wszystko trzeba dograć, nie na wariata.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koss']:lol:Izis -FAJNIE, że sie odezwałaś-czyli ile miałoby to kosztować-może jakies bazarki-cokolwiek by to nie znaczyło-bo ja nie wiem co piszę tylko słyszałam o czymś takim- no LUDZIE TRZEBA COŚ DZIAŁAĆ -:oops::oops::oops::oops:

Rybcia -nie zostawiamj ich w tym obozie koncentracyjnym!!!!!!!!!!!!!!-i pamiętaj-na mnie możesz liczyć-nie wrócisz z sunią do E.:razz:

[U][B]izis ma rację -za chwilę te dyskusje będą bezpodstawne-bo ONE[/B][/U] .......:placz:[/quote]

Ja sama załatwić sterylek nie mogę, bo jestem niepełnoletnia i wyśmieją mnie, jak zacznę ich prosić o zniżkę. "Dzieci i ryby głosu nie mają" ( a ja i dziecko i ryba (Rybc!a) :evil_lol: )".

Tato ze mną nie pójdzie, bo on mi tylko przewozi psy i nie widzę go w tej roli, zresztą- nie zna nawet sytuacji.

Jeśli Basia załatwi coś z UM, wieziemy suczki w tym samym dniu.
Tam, w Pasłęku zostaną wysterylizowane, wydobrzeją w domu i won do Trójmiasta.
Ok, Koss, zabierzesz jedną na DT, a jeśli nie znajdzie się transport do Niemiec?
Mój tato bierze za km 0.45zł, może poproszę o 0,40zł.
Może on zawiózłby drugą małą pod granicę?

Link to comment
Share on other sites

Postaram sie zalatwić, tylko może tak być , że urząd ma wytypowane leczniece , gdzie robią sterylki, Pasłek napewno do nich nie należy , ale to nie problem ! Na wszelki wypadek podaję konto
Warm.- Maz. Stowarz.Obr. Praw Zwierząt Im.Św. Franciszka z Asyżu
ul. Plac Grunwaldzki 8 14-400 Pasłęk

62 1020 1752 0000 0502 0096 5400 z dopiskiem dla Molly i Dolly

Link to comment
Share on other sites

acha i paszport to ja tej jednej malej moge fundnąć bo to przecież wcześniej niż za tydzień by nie było. A na sterylkę popytam ludzi i poproszę, żeby dali ile mogą... Nawet jak każdy wpłaci troszeczke to jak to mówią grosz do grosza.
Basia podaj konto.
Koss jutro wpłaci te 150 zl a reszte się poprosi dobrych ludzi pozostałych :-)
Przeciez parę osób jest na wątku. Może ktoś coś wpłaci, ktoś inny zrobi bazerek albo zrzutkę wśród znajomych. Przecież nikomu kto tu jest nie są one obojętne.

Link to comment
Share on other sites

:scream_3:MADZIA -DZIĘKUJEMY, Basiu:shiny: całuski dla CIEBIE OD....Molly i Doll w same ust pąkowie:razz::Rose:,Rybcia:sweetCyb:jesteś świetna palce lizać;)
A na "domiar dobrego" mój T.Ż.-SAMMMMMMMMMMMMM,wysyła juz dzisiaj 150 zł, ja w piątek organizuję zbiórkę, na Dąbrówkę-powiem ,zE 150 przeznaczam na sunię, która dzięki temu będzie miała DOM:megagrin:( jak nazbieram tyle)
IZIS:cool2:zapłaci 50 za paszport,a na przejazd zbierzemy -już MADZIA SIĘ DEKLARUJE-;):multi::cool3::loveu:RYBCIA-ile ,by trzeba na ten dojaz do granicy???
IZIS-a czy ta pani z Niemiec wyjechałaby po malutką?
nareszcie pójdę spać spokojna-no nie IZIS-FAJNO!:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ja nie mam możliwości codziennie jeździć do schroniska, przychodzę ze szkoły i pierwsze co muszę zrobić to zająć się własną trójką i odrobić lekcje.. Co jak co, ale jestem jeszcze pilną uczennicą! (akurat).
A do schroniska nie ma sensu jechać, jak robi się ciemno bo i tak nic nie widac, a psy są poddenerwowane!

Tato powiedział, że może jechać do samej Koblencji, ale ludzie, jaki to jest koszt!
Jeśli miałby jechać z jedną z bliźniaczek do granicy (Kostrzyń), koszt to byłoby tylko 380zł.
A jeśli miałby jechać do Koblencji, byłoby 1100zł.. To ogromna suma, ale cała Polska i Niemcy do przejechania- katastrofa!

Co robimy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...