Jump to content
Dogomania

Ranking SH 2007


Miśka

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... ja ze swej strony chciałbym dodać , że całość wyników jest do policzenia w ciągu 8 godzin . Szybko . Fakt !

... ale taki wynik jest możliwy do osiągnięcia dzięki ogromnej pracy jaki w prowadzenie Siberian Husky World włożyła Mirka . Czapki z głów Panowie i Panie . Dzięki Mirce mamy perełkę wiedzy o polskich huskich . [B]Dzięki !!![/B]

... a zwycięzcom rankingu ogromne gratki !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']Rankingu jeszcze nie liczyłam, ale widzę, że niektórzy zrobili to za mnie :-) [/quote]

... no fakt !!!

Ja mam policzone dorosłe psy i kończę suki . Policzyłem również psy i suki klasy baby i puppy .
Jeśli ktoś chce , a chętnych jest trzech to zostały do policzenia juniory i weterani . Proponuję dla Agnieszki junior dziewczynki , Żanecie junior chłopcy , dla Ewy weterani .
[I][COLOR=blue][B]Oczywiście wszystkie wyliczenia zrobione przez nas są wyliczeniami wstępnymi i bez uzgodnienia ich [/B][/COLOR][/I][I][COLOR=blue][B]z organizatorką rankingu Mirką , nie mogą być uznane za wylicznenia oficjalne .[/B][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

Superek ! :cool1:
Do końca tygodnia , bedą wstępne wyniki wszystkich kategorii rankingu !
Przypominam , że ranking w tym roku objęty jest patronatem przez Klub Szpiców i Psów Ras Pierwotnych . Za co podziekowania dla Pana Przewodniczącego Zygmunta Jakubowskiego . Kasiu , Tobie także !

Link to comment
Share on other sites

Piotrze, właśnie ze względu na ten patronat - do mnie, do końca stycznia mają spływac wyniki, zgodnie z notką p.Jakubowskiego, zamieszczonego w PSIE. Musimy się tego trzymac, niezależnie od tego czy będzie to miało jakiś wpływ czy nie...

Dwa - ja i tak będę musiała wszystko dwa razy posprawdzac (a nie wszystko jeszcze do mnie dotarło), bo w zeszłorocznym rankingu było dużo do poprawiania (czasem gdy liczyły 3 osoby były i 3 wersje sumy punktów). Wołałabym, żeby wyniki podane, od razu były oficjalne, a nie wstępne.
Bo nawet jeśli na stronie wyraźnie zaznaczymy, że prezentowane wyniki są [I]wstępne [/I](i nadal weryfikowane) to wiem z doświadczenia - będą osoby, które tego określenia nie zauważą... I potem będziemy mieli podwójnych zwycięzców, w razie jakiś przetasowań w punktacji...

Chociaż wiadomo, że wszystko jest już jasne dla tych, którzy się żywo rankingiem interesują - wolałabym, żeby to miało ręce i nogi...

Dzięki wszystkim za pomoc w liczeniu i organizacji, i za nakręcanie tematu.
Ja jakoś się wypaliłam gdzieś po drodze...

Link to comment
Share on other sites

"...właśnie ze względu na ten patronat - do mnie, do końca stycznia mają spływac wyniki, zgodnie z notką p.Jakubowskiego, zamieszczonego w PSIE. Musimy się tego trzymac, niezależnie od tego czy będzie to miało jakiś wpływ czy nie..." Miśka

Wyniki z polskich wystaw otrzymasz od naszego Związku,w takim razie czy (aby było to wiarygodne )należy przesłać do Ciebie Miska karty ocen z wystaw z zagranicy ? I tylko udokumentowane wystawy będą brane pod uwagę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SYLWIA:)']"...właśnie ze względu na ten patronat - do mnie, do końca stycznia mają spływac wyniki, zgodnie z notką p.Jakubowskiego, zamieszczonego w PSIE. Musimy się tego trzymac, niezależnie od tego czy będzie to miało jakiś wpływ czy nie..." Miśka

Wyniki z polskich wystaw otrzymasz od naszego Związku,w takim razie czy (aby było to wiarygodne )należy przesłać do Ciebie Miska karty ocen z wystaw z zagranicy ? I tylko udokumentowane wystawy będą brane pod uwagę?[/QUOTE]


Osobiscie uwazam ZE WLASNIE TAK POWINNO BYC, jak zasugerowala Sylwia poniewaz ja juz na tym etapie (podliczajac suki juniory) spotkalam sie z kombinacjami..... :shake::mad: Dodam ze swojej strony, ze i tak wygra ZDECYDOWANIE najlepsza SUKA, ktora bez dwoch zdan zasluguje na ten tytul bo swoja wartosc pokazuje za kazdym razem na ringu i nie potrzebuje w takiej postaci zagran swojego wlasciciela/ki aby wygrac ranking...

Napewno wszyscy (lub wiekszosc) chca, a przynajmniej na to licza, ze owy Ranking Wystawowy bedzie wiarygodny. Uwazam ze powinny zostac udostepnione karty ocen wystaw zagranicznych psow podliczanych w rankingu. Bedzie wtedy wszystko klarowne i jasne;) a ranking wiarygodny i prawdziwy!!:multi:

Link to comment
Share on other sites

to jest tak, jeśli chodzi o wystawy w Polsce, że sporo oddziałów jawnie publikuje katalogi powystawowe lub nie robi z tego tajemnicy, jeśli o nie poprosić jeśli nie są dostępne w sieci (czasem zdarzają się i w tych katalogach pomyłki, np. dwa psy w danej klasie mają taką samą ocenę i lokatę - ale to znikomy procent i zwykle łatwo to zweryfikować).

na stronach [url]www.siberianhusky.pl[/url] staram się, aby wszystkie wyniki wystaw były prawdziwe i sprawdzone - zwykle jest tak, że pierwszym rzutem pojawiają się na forach, od kilku osób niezależnie, jeśli mam 10 wersji jednakowych to zakładam, że są prawdziwe (czasem są to wersje od osób nielubiących się, więc jeśli są zgodne, tym bardziej... ;-)). Zwykle jednak, w miarę możliwości, staram się dobijać jeszcze do katalogów powystawowych...

Problem, jak się okazuje, pojawia się z wystawami zagranicznymi. Z tytułem NJwR, który nie w każdym kraju jest obligatoryjny tak jak u nas, na przykład. I czasem nie wiadomo, czy to sędzia zorganizował sobie porównanie psa i suki, czy właściciel automatycznie przypisał taki tytuł, bo juniora przeciwnej płci nie było...
Tu by przydały się karty ocen z wystaw zagranicznych, ale wydaje mi się to awykonalne szczerze mówiąc i nie oczekuję tego.
Jeśli chodzi o notkę w PSIE - bardziej chodziło o uzupełnienie braków w wynikach jakie mam na stronie, ich sprostowanie w razie błędów lub ewentualnie prośbę o te katalogi powystawowe od oddziałów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']... no fakt !!!

Ja mam policzone dorosłe psy i kończę suki . Policzyłem również psy i suki klasy baby i puppy .
Jeśli ktoś chce , a chętnych jest trzech to zostały do policzenia juniory i weterani . Proponuję dla Agnieszki junior dziewczynki , Żanecie junior chłopcy , dla Ewy weterani .
[I][COLOR=blue][B]Oczywiście wszystkie wyliczenia zrobione przez nas są wyliczeniami wstępnymi i bez uzgodnienia ich [/B][/COLOR][/I][I][COLOR=blue][B]z organizatorką rankingu Mirką , nie mogą być uznane za wylicznenia oficjalne .[/B][/COLOR][/I][/quote]

Słuchajcie, ja chętnie policzę punkty dla juniorów chłopców, ale niech mi ktoś prześle psy i ich dane z wystaw. Ja nie mam czasu grzebać w internecie, zeby wszystko skompletować. Mam jedynie czas, żeby wszystko podliczyć, kiedy karmię małego, a to zajmuje mi znaczna część dnia, dlatego mogę zająć się wtedy liczeniem. Nie mogę jednak tracić czasu na przeszukiwaniu internetu, by wyłuskać wszystkich kandydatów i ich wystawy. [B][COLOR=red]Proszę o przesłanie danych, a ja z chęcią pomogę liczyć![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja mysle ze z wystawiami zagranicznymi nie powinno byc az tak duzego problemu. Jednak tak duzo z nas nie jezdzi za granice, a Ci co jezdza z reguly na wystawie nie sa jedynymi przedstawicielami husky z Polski.
Patrz Berlin, Wilno, Dortmund, Rostock...
Mysle ze praktycznie kazdy wynik jest do zweryfikowania nawet bez karty oceny, bo czy wysylanie kart ocen ma sens - wydaje mi sie ze nie za bardzo, bo jesli widnieje jakies podejrzen ze ktos sobie jakis tytulik dodal to kto wie czy i na karte go nie doda.
Natomiast co do tytulow NJwR, NWwR, czy res. CACe (mowie o wystawach zagranicznych) bo ten problem tez sie pojawil. To tez jest to bardzo proste do wyjasnienia - wystarczy wejsc na strone zwiazku odpowieniego kraju, prawie kazdy z nich podaje regulaminy wystaw. Bardzo latwo jest w ten sposob zweryfikowac czy wogole dany tytul w danym kraju istnieje, a i latwiejszy sposob prawie kazdy z nas ma jakis zaganicznych znajomych, wystarczy ich zapytac czy w w ich kraju na wystawach przynawany jest taki a nie inny tytul.
Mysle ze taka weryfikacja jest znacznie prostsza i szybsza niz czekanie na splywajace karty ocen.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']
...Mysle ze praktycznie kazdy wynik jest do zweryfikowania nawet bez karty oceny, bo czy wysylanie kart ocen ma sens - wydaje mi sie ze nie za bardzo, bo jesli widnieje jakies podejrzen ze ktos sobie jakis tytulik dodal to kto wie czy i na karte go nie doda.
Natomiast co do tytulow NJwR, NWwR, czy res. CACe (mowie o wystawach zagranicznych)....[/quote]

Mysle ze z taka weryfikacja tez jest czasochlonna, poza tym tez nie bedziesz miala 100% pewnosci (z wyjatkiem katalogow powystawowych). Z doswiadczenioa wiem ze nie kazdy jest chetny do wspolpracy, dlatego w rankingu AM wlasciciel musi przeslac oswiadczenie ze na danej wystawie uzyskal nastepujace tytuly. Jesli zrobi przekret, to zostanie zdyskwalifikowany w latach nastepnych. Do wgladu zalaczam zasady malamuciego rankingu:
[LIST=1][FONT=Verdana][SIZE=1][LIST=1]
[*][FONT=Verdana][SIZE=1]W rankingu obowiązuje podział na psy i suki oraz na 4 oddzielne kategorie wiekowe:[/SIZE][/FONT]
[/LIST]<LI style="FONT-SIZE: 10px; FONT-FAMILY: Verdana">[SIZE=1]- Kategoria Szczeniąt (3-9 m-cy) – oceny z klas baby oraz szczeniąt[/SIZE]
[SIZE=1]- Kategoria Juniorów (9-18 m-cy) – oceny z klasy młodzieży[/SIZE]
[SIZE=1]- Kategoria Seniorów (15 m-cy – 8 lat) – oceny z klasy pośredniej, otwartej oraz championów[/SIZE]
[SIZE=1]- Kategoria Weteranów ( pow. 8 lat) – oceny z klasy weteranów[/SIZE]
[LIST]<LI class=MsoNormal style="FONT-SIZE: 10px">[SIZE=1][FONT=Verdana]Każdy pies może startować w kilku kategoriach wiekowych[/FONT] [/SIZE]
<LI class=MsoNormal style="FONT-SIZE: 10px">[FONT=Verdana][SIZE=1]Przy liczeniu rankingu branych jest pod uwagę maksymalnie 7 najwyżej punktowanych wystaw danego psa w każdej kategorii [/SIZE][/FONT]
<LI class=MsoNormal style="FONT-SIZE: 10px">[SIZE=1][FONT=Verdana]Punkty z wystaw w kraju liczone są na podstawie danych zebranych przez zespół rankingowy i publikowanych na klubowej stronie internetowej w dziale Wystawy[/FONT] [/SIZE]
<LI class=MsoNormal style="FONT-SIZE: 10px">[SIZE=1][FONT=Verdana]Punkty z wystaw zagranicznych liczone są wyłącznie na podstawie kopii kart ocen dostarczonych przez właścicieli[/FONT] [/SIZE]
<LI class=MsoNormal style="FONT-SIZE: 10px">[SIZE=1][FONT=Verdana]W przypadku naliczenia tej samej ilości punktów dla więcej niż jednego psa, wygrywa pies, który zdobył je na mniejszej ilości wystaw. Jeżeli ilość punktów oraz liczna wystaw są identyczne wówczas jest przyznawane miejsce równorzędne.[/FONT] [/SIZE]
<LI class=MsoNormal style="FONT-SIZE: 10px">[SIZE=1][FONT=Verdana]TOP TEN to 10 najlepszych klubowych malamutów (bez względu na kategorie), które uzyskały najwyższą ilość punktów również na maksymalnie 7 wystawach.[/FONT] [/SIZE]
<LI class=MsoNormal style="FONT-SIZE: 10px">[FONT=Verdana][SIZE=1]W TOP TEN mogą brać udział wszystkie klubowe psy, także będące w rękach zagranicznych właścicieli, którzy są jednak członkami Klubu. W takim przypadku zespół rankingowy musi otrzymać kopie kart ocen ze wszystkich 7 wystaw danego psa. [/SIZE][/FONT]
[*][SIZE=1][FONT=Verdana]Przy naliczaniu TOP TEN sumuje się punkty 7 najlepszych wystaw danego psa biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe[/FONT] [/SIZE]
[*][FONT=Verdana][SIZE=1]W przypadku, gdy na wystawie nie jest przyznawany tytuł Najlepszy w Rasie (dotyczy baby, szczeniąt, juniorów i weteranów) to punkty zgodnie z tabela przyznawane są po połowie dla psa i suki.[/SIZE][/FONT]
[/LIST]
Czyli jesli chodzi o wystawy zagraniczne to do rankingu nalicza sie pkt tylko zainteresowanym ta forma rozrywki, natomiast w Polsce liczone sa wszystkie psiaki, ale tylko te w polskich rekach. Wyniki wstepne sa prezentowane po to, aby Kowalski ktory ma jakiekolwiek zazalenia mial czas i moznosc na reklamacje, wtedy delikwentowi tlumaczy sie:mad: ze nie mial racji:diabloti:.
[/LIST][FONT=Verdana][SIZE=1]To taka mala sugestia, moze cos wykorzystacie...[/SIZE][/FONT]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

proszę wszystkich, którzy deklarowali się w sprawie fundowania pucharków czy innych nagród na klubówkę, o ostateczne potwierdzenie - trzeba zrobić zestawienie do katalogu wystawy, a ten lada chwila będzie drukowany...

Wyników w 100% zweryfikowanych jeszcze nie mam, przyznaję bez bicia, że brakuje mi na to odrobiny czasu (sesja...), pewnie wrzucę wszystko w przyszłym tygodniu. Chciałam dopiero w okolicach klubówki, ale mi spokoju nie dacie... ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']proszę wszystkich, którzy deklarowali się w sprawie fundowania pucharków czy innych nagród na klubówkę, o ostateczne potwierdzenie [/quote]

Wydawało mi się, że raz napisane ...

Ale masz rację , świat nie jest doskonały !

Ja swoje potwierdzam !!!

Link to comment
Share on other sites

piszę gościnnie z innego konta:


Zamieszczam wzory tabliczek - info dla osób, któore chcą zamówic tabliczki na puchary czy nagrody, które fundują, chodzi o to, żeby były w miarę jednolitej treści :-)

# 1 PIES ROKU 2007
Ranking Wystawowy SH
Kategoria Seniorów

# 1 SUKA ROKU 2007
Ranking Wystawowy SH
Kategoria Seniorów

# 1 JUNIOR ROKU 2007
Ranking Wystawowy SH
Kategoria Juniorów (Psy)

# 1 JUNIOR ROKU 2007
Ranking Wystawowy SH
Kategoria Juniorów (Suki)

# 1 PUPPY ROKU 2007
Ranking Wystawowy SH
Kategoria Szczeniąt (Psy)

# 1 PUPPY ROKU 2007
Ranking Wystawowy SH
Kategoria Szczeniąt (Suki)

# 1 WETERAN ROKU 2007
Ranking Wystawowy SH
Kategoria Weteranów (Psy)

# 1 WETERAN ROKU 2007
Ranking Wystawowy SH
Kategoria Weteranów (Suki)


dla kolejnych lokat - analogicznie # 2, # 3 zamiast "1".
To czy ktoś chce na tabliczce dodatkowo umieścic imię psa, leży już w gestii fundatora - jak wolicie... W poniedziałek wrzucę już oficjalne wyniki.


Pozdrawiam, Miśka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...