Jump to content
Dogomania

Którą wystawę wybrać?


soti

Recommended Posts

Mój piesio jest jeszcze za młody aby brać udział w wystawach, ale jak za dwa miesiące będzie gotowy to będziemy się rozglądać.
Z tego co czytałam na stronie związku kynologicznego to pierwsza wystawa (tak mniej więcej) w jakiej będzie mógł wziąć udział to światowa wystawa...
I tak się zastanawiam, czy dla początkującego psa i początkującej właścicielki to dobre rozwiązanie?
Czy nie lepiej najpierw wystartować w jakiejś krajowej owczarków niemieckich albo ogólnej krajowej gdzie są wszystkie rasy, zamiast od razu pchac się na głęboką wodę gdzie będą piękne psy z całego świata?
A może te moje wrażenie jest mylne?
Może tam nie jest tak źle?

A i czy to bezpieczne brac udział w wystawach zamkniętych - tzn nie na świeżym powietrzu?

Link to comment
Share on other sites

Skoro piesek taki młody to może spróbujecie swoich sił w klasie baby ( o ile jest taka przewidywana ) na wystawie klubowej? Będziesz mogła sobie dokładnie obejrzeć jak wystawia się onka i przy okazji sprawdzić jak maluch zachowuje się w warunkach wystawowych.Poza tym w baby sędziowie są jeszcze dość pobłażliwi ( wiadomo- rozbrykane szczenięta ) i "początkujacy pies z początkującą właścicielką" na pewno sobie poradzą:p.
Co do wystaw halowych- na pewno jest hałas i może być trochę tłoczno, ale jak pawilony są duże to nie jest tak źle.Zresztą nie musicie przecież siedzieć w środku podczas oceny wszystkich klas.

Link to comment
Share on other sites

ostatnio byłam z nim na jednej wystawie na świezym powietrzu i nie bylo zle - ciekawosc tylko bo tak duzo pieskow ale potem juz normalnie, chyba byl zmeczony bo po prostu lezal.

Przyznam ze nie spotkalam sie jeszcze z klasa baby, a chcemy startowac w klasie szczeniat.

Dobra - skoro do swiatowki mam sie nie pchac to czy lepiej do krajowej owczarkow czy krajowej normalnej.
Na tej drugiej tez bylam raz i tam nie bylo zbyt duzo startujacych owczarkow

Link to comment
Share on other sites

No niby tak... trzy oceny i pach- zrobione. ale gdybym sie zdecydowala na szczeniaki to jak by cos więcej osiagnela a nie tylko po 3 ocenach. na pewno nie mam na celu jej rozmnazania. wszystko z umiarem i dla przyjemnosci psa i mojej :p przeciez nawet jak bys mi powiedziala ze jest najbrzydszym psem swiata to i tak bym ja kochala:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

nasze psy-wasze psy,onki...sa i tak piekne.a nasz pies-najpiekniejszy bo ogladany sercem.
wyjatek-zycze ci zeby sunia wniosla cos do rasy.zeby pokazala pazur na ipo,udowodnila tym swoj charakter a do tego prawidlowosc budowy ocenami.z korungiem i koncepcja hodowlana twoja dala rasie cos cennego-swoje dzieci.
natomiast w innym wypadku jest to po prostu bezsensu.onek jest szczesliwy jak moze pracowac z przewodnikiem-rodzenie czy krycie nie jest mu juz takie niezbedne.;)

Link to comment
Share on other sites

A mi jest głupio, bo balto pewnie jest w stanie zrobić użytkowo sporo, tylko przeze mnie nigdy nie będzie miał szansy. Miał chłopak niefarta, że trafił na taką właścicielkę, bo gdyby trafił na ayshe, to chodziłby jak w zegarku i byłby miszczem, a tak to doopa :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']A mi jest głupio, bo balto pewnie jest w stanie zrobić użytkowo sporo, tylko przeze mnie nigdy nie będzie miał szansy. Miał chłopak niefarta, że trafił na taką właścicielkę, bo gdyby trafił na ayshe, to chodziłby jak w zegarku i byłby miszczem, a tak to doopa :oops:[/quote]

Gdyby Balto chodził jak w zegarku, to nie byłby Balto tylko zegarkiem :evil_lol::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

mimoza-ja juz sie z tym pogodzilam i nie slinie sie juz na potencjal tego psa.no trudno.ale to jest TWOJ pies i nie wolno ci absolutnei pisac takich gooopot.:mad:.miszczem ze mna?buahahaha:evil_lol:.ja jestem diupa a nie zawodnik.moge se startowac rekreacyjnie ale napewno nie na powaznei w duzych zawodach.:shake:.
mimoza-sport jest wazny i fajny[jak ktos ma do tego nerwy:oops:].ale najwazniejsza jest praca z wlasnym psem.to daje kooopa.praca.ja traktuje zawody jako krytyczna ocene mojej pracy i sprawdzenie pracy psa w obcych ,stresujacych warunkach.niestety ;) innej funkcji zawody dla mnie nie maja.taka skaza.zadna rywalizacja mnie nie pociaga-sie nie nadaje.:shake:.mimoza-ja wiem ze czujesz sie lekko zagubiona-doskonaly pies- i ty sierotka:evil_lol:.tyle ze ten pies potrzebuje pracy bo trzeba poukladac mu te nakrecone popedy w glowie.wszystko powoli zrobisz.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

:roll: No jest jedna rzecz, która mnie cieszy o sobie samej. Przemówiłam sobie do malutkiej kuleczki w czaszce, która u innych jest rozrośnięta i nosi nazwę mózgu i już się nie boję wyciszania baltowskiego i zdejmowania go z klina czy rękawa, czy czegokolwiek innego na co się nakręcił...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...