Jump to content
Dogomania

Odruch wymiotny bez wymiotów-co to moze być?


Kenzo

Recommended Posts

Witajcie.

Od jakiegos czasu zauważyłam u mojego psiaka dziwne zachowanie...otóż, 1-2 tazy w tygodniu w nocy psiak ma odruch wymiotny (spiąc)...to jest tak, jakby treść żołądkowa cofała się, on przełyka, znowu się cofa i znowu przełyka...zawsze mnie to budzi...słyszę, jak mu się cofa a potem on przełyka ślinę. Trwa to może z pół minuty...Nigdy nie zwraca. Czasem zdarza mu sie to też rano-przed spacerkim-mówię spacer a on sie napręża, i mu sie cofa...tak, jakby chciał zwymiotować lub jakby go coś obrzydziło...(mówię, z punktu widzenia człowieka)

Gardło ma zdrowe-ostatnio bylismy na szczepieniu-był skrupulatnie badany...Jak moge to tłumaczyć?

Dodam, ze psiak normalnie je i pije-generalnie nic mu nie dolega...Ponad rok temu miał usuwany nowotwór z fafla, ale od tamtej pory jest pod stałą opieka weterynarza... Wszystko jest w porządku! Bawi się jak zawsze, biega...żywe złoto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Witajcie.

Od jakiegos czasu zauważyłam u mojego psiaka dziwne zachowanie...otóż, 1-2 tazy w tygodniu w nocy psiak ma odruch wymiotny (spiąc)...to jest tak, jakby treść żołądkowa cofała się, on przełyka, znowu się cofa i znowu przełyka...zawsze mnie to budzi...słyszę, jak mu się cofa a potem on przełyka ślinę. Trwa to może z pół minuty...Nigdy nie zwraca. Czasem zdarza mu sie to też rano-przed spacerkim-mówię spacer a on sie napręża, i mu sie cofa...tak, jakby chciał zwymiotować lub jakby go coś obrzydziło...(mówię, z punktu widzenia człowieka)

Gardło ma zdrowe-ostatnio bylismy na szczepieniu-był skrupulatnie badany...Jak moge to tłumaczyć?

Dodam, ze psiak normalnie je i pije-generalnie nic mu nie dolega...Ponad rok temu miał usuwany nowotwór z fafla, ale od tamtej pory jest pod stałą opieka weterynarza... Wszystko jest w porządku! Bawi się jak zawsze, biega...żywe złoto.[/quote]


Wydaje mi sie, że może cierpiec na refluks przełykowo- żołądkowy.
Takie są tego objawy. Pokarm cofa się z żołądka do przełyku i wraca. Zeus też to ma.

Oczywiście może ale nie musi to byc przyczyną.

Może coś w pokarmie nie jest przez niego tolerowane? Ale to też dziwne, że z jednej strony dzieje się to gdy jest zupełnie wyluzowany- gdy śpi, a z drugiej gdy się czymś podnieci(mowa o spacerze).

Może skonsultuj się przez Vet- serwis? Może tam coś podpowiedzą.

Link to comment
Share on other sites

Byłam u weta z psem-no cóż...to kwasy zoładkowe...tak się dzieje, gdy pies ma pusty zołądek...wczesnie dostawal kolacje to miał problemy w nocy-a rano nigdy nie dawalam mu jesc przed spacerem...teraz bede dawala mu jesc pozniej i wczesnie rano-przed spacerkiem. Zobaczymy, czy cos się zmieni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witajcie

Jak zmieniłam porę karmienia na póżniejszą (około 23) i na wczesnie rano to narazie jest spokój. Może zdarzyło się raz od tamtej pory. Dodam, że zaczęłam też dawać mu troszkę więcej suchego.

Jak się problem powtórzy-to pójdę do weta.

Pytałam o ten refluks-weterynarz to wykluczył.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...