Jump to content
Dogomania

Spis powszechny Husky


iceangel4444

Recommended Posts

zgłos się z tym pytaniem do Miśki, vel Mirki Rzepkowskiej www.husky.w.pl, z tego co wiem ona prowadziła jakies swoje badania na ten temat i chyba nawet na stronie zaczela robic spis tych rodowodowych. ([email protected])

Moim zdaniem populacja tych bez papierów jest jakies piec razy wieksza od tych rodowodowych. na forum może nie jest to tak widoczne ale taka jest chyba smutna prawda

Link to comment
Share on other sites

meterek czepiasz się

:D

napisałam przecież "chyba". Miska jest uczniem a nie naukowcem i robi to hobbystycznie. Pisałam "jakies swoje badania", bo z tego co pamiętam chyba w czerwcu ubiegłego roku tu na forum dyskutując zawzięcie z Maxem, pisała coś o szacunkowych danych a propos nierodowodowych husky. Oczywiście szacunkowych i nienaukowych, tylko takich jej zdaniem na oko. Stąd mój post....

lepiej byś metros skrobneła cos do mnie :( :D

Link to comment
Share on other sites

U nas w dwoch zaprzegach zlozonych z przypadkowych psow (kazdy od innego wlasciciela) jest okolo 15 huskych z czego 5 jest z rodowodem. Pisze okolo,bo Azja juz nie trenuje i nie wiem jak teraz sytuacja wyglada i moze przybyl ktos nowy,ale od stycznia chyba duzo sie nie zmienilo. Pewnie podobnie wyglada sytuacja w calej Polsce i tych bezpapierowych huskych jest okolo 3 razy wiecej(a moze jest to jeszcze wiekszy stosunek :( ). Ale jaki to mozna tylko przypuszczac,bo niestety dokladnego spisu nigdy sie nie zrobi.

Link to comment
Share on other sites

u mnie na stronie w dziale husky w poslce jest liczba husky zarejestrowana na koniec 2001 roku - dostalam te dane z ZG w warszawie bylo ich 1445 szt. mysle ze bez papierow jest 2 razy tyle jak nie wiecej.

moja strona zreszta tez dziala jak jej sie chce ostatnio, ale nie dlugo sie to zmieni :)

Link to comment
Share on other sites

My tez sie wpisujemy na liste :P

HYDRA Cien Wilka ur.14.02.1997 (m.MACERATA Bily Soutok o.IVITAROK Sivudelek)

A co do problemu huskych bez papierow to kolo mnie jest ich 5 przy czym dwa to pieski podworkowe,ktore nigdy nie widzialy nic poza swoim podworkiem :x

Sa jeszcze 3 husky z papierami i kilka alaskanow(wszystkie rodowodowe)

Zauwazylam tez znaczny przyrost AST-ow,z ktorych znaczna czesc tak jak u huskich jest bez papierow. Jak sobie o tym mysle to nie wiem czy smiac sie(ze husky nie sa same w swojej strasznej sytuacji) czy plakac (ze to moze doprowadzic do nieszczescia :cry: )

Ostatnio zauwazylam taka smutna prawidlowosc,ze zarowno u huskych jak i u AST-ow osobniki bez rodowodu sa agresywniejsze od psow z papierami(o ile te sa agresywne).Ale to tylko mala dygresja troche nie zwiazana z tematem. :wink:

Link to comment
Share on other sites

To ja też dopisuję moje suczki do listy :

BONA Tatranska Zima ur. 16.01.1992 r. (m. BOIKA Collegium Musicum,

o. LOWEL Dortyn) czarno-biała, oba oczy brązowe

DAISY Errot ur. 5.11.1994 r. (m. BONA Tatranska Zima, o. ERUPCION ICE Polarni Expres) czarno-biała, jedno oko niebieskie drugie brązowe

Link to comment
Share on other sites

Hej! Dobry pomysł z tym spisem :)

CEIK Tarnawska Riwiera

ur. 15,04,2001 (niedługo ma urodzinki!!! :drinking: )

nr tatuażu: B-232

matka: BIRDY Radhostska smecka

ojciec: HEIKO Malaspina

maść: rudo-biała

różnooki - prawe niebieskie, lewe prawie jak zielone

znaki szczekólne: piprzyk nad górną wargą :wink:

Link to comment
Share on other sites

1. RAJCA Merkambertaner nr.tatuażu A563

ojciec Bergson z Uvalaku

matka Guenni Merkambertaner

2. CHENA Nunatak nr.tatuażu B136

ojciec Tom Sotokaya of Nowaja - Sibir

matka Sonja Sotokaya of Nowaja - Sibir

3.AGMARAK Błękitny Skarabeusz nr.tatuażu F029

ojciec Keyfer Jastope

matka Kakika Sivudelek

4.COLT z Edkowej Zagrody nr. tatuażu R21

ojciec Kim Jastope

matka Odysea Severu

Psy nr. 3 i 4 są tymczasowo u mnie.

Link to comment
Share on other sites

Szybszy, tak z ciekawości... Agmarak i Colt to te psy "leasingowe"? Te, z którymi byliscie kiedyś na Młocinach?

Ja dodam Darmę "z ulicy Brechta" i Kazaka - prawie husky z "Zielonego lasu" (tu takze dosłownie :cry: ...)

:D of course!!!

Link to comment
Share on other sites

To my też się spiszemy :)

April urodziła się 3 grudnia 2002 roku w hodowli Poranek Kojota

mama to Kassandra z Eskimoskiego Domku

tata Michigen z Zewu Krwi

Jest przepięknym doroślejącym szczeniaczkiem :D :D :D

:evil: :angel: :evil: :angel: :evil: :angel: :evil: :angel: :evil: :angel:

Link to comment
Share on other sites

Tajga,Nero,Edi,Muki,Walker,Szogun,Ares,Tiara,Nord,Śniezka,Szejk,Blue,Nuka,Emi,Joko,Szejla,Saba,Szak-to nasi nierodowodowi znajomi

FREJA Cien Wilka(Ivitarok Sivudelek:Macerata Bily Soutok)ur.lipiec 1996

ASTRA PRIMA Kretolap z Mikolowa (DRAGON Errot:?)ur.?

BAJKA z Edkowej Zagrody(?:?)

ARON z Pierwszej Reki(Niagara Fortunatus:?)

A to nasi rodowodowi znajomi i siostra :D

Link to comment
Share on other sites

Nasze psiaki pojechaly na midy.A Waldek chyba nie jechal tylko Bajka sama w przyczepie pojechala.A poszlo im nienajlepiej,bo Marek zostal zdyskwalifikowany drugiego dnia.Odpial jednego psa w drugim dniu,chociaz wczesniej ustalal z kierownikiem calej tej imprezy,ze tak zrobi.Zaszlo jakies nieporozumienie poprostu. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...