Jump to content
Dogomania

BOERBOEL czy ktos zna rasę?


klekotki

Recommended Posts

Klekotki, czyżby kolejna rasa do kolekcji hodowli?

Nie znam rasy, ale w pracy mam książkę w której jest między innymi opisana ta rasa. Jest to książka "Psy w typie bullmastifa"wyd Miko-chyba.

Jak Ci bardzo zależy to jutro zajżę do tej książkli. A na czym mam się głównie skupić: charakter, eksterier, hodowla, użytkowość?

Link to comment
Share on other sites

Chętnie zakupie te pozycję-lubie kupować ksiażki o psach. Szukam informacji na temat rasy np.kiedy moze być dopuszczona do wystaw. A ha podobno są dwie sztuki w Warszawie(pies i suka).Posiada je jakis taki gość od komisów samochodowych na ul. Połczyńskiej w Warszawie.moze ktos cos wie.

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem.

Jednak jak się dowiedziałam, że Corina nie jest w ciąży to nie chciałam dłuzej czekać na następne krycie.

Wtedy zadzwoniłam do p.Agaty,meilowałyśmy się, spotkałysmy się w Sopocie i juz wiedziałam że jest to właśnie taki hodowca od którego chciałam mieć psa.Nie żałuję, Lunka podoba mi się bardzo, choć maść Coriny podoba mi się bardziej.

Słyszałam że p. Gosia ma fajne psy pod względem charakteru.

Faktycznie musi być cudna, ale trzeci pies w 3pokojowym mieszkaniu to za dużo, ale może kiedyś.................NAPEWNO

Tylko pręgus to chyba raczej byłby pies!

Mam nadzieję że p. Gosia znalazła odpowiednich właścicieli dla swoich małych pociech.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś na forum rozmawialiśmy o tej rasie. Wygląda ciekawie :D

Znalazłem takie linki:

CENZURAJeśli chodzi o pana Daniela Capricorna (alias David Capricorn) to tylko pseudonim polskiego autora. Swego czasu polowałem na tą książkę, niestety bez skutku. Jeśli uważacie że warto ją przeczytać, to będę musiał znowu poszukać. :D

Link to comment
Share on other sites

Ja czytałam na razie "Psy w typie bulla i mastifa"i muszę przyznać że książka jest dość interesująca aczkolwiek autor przedstawia w niej różne, nieznane dotąd (przynajmiej w kręgu właścicieli i hodowców) teorie na temat m.in. pochodzenia rasy, charakteru i może chociażby z tego powodu warto ją przeczytać :wink: .

Oczywiście pisząc o owych teoriach mam na myśli tylko moją rasę, natomiast bardzo podobał mnie się sposób przedstawienia charakteru Fila: autor starannie przedstawił istotę charakteru tych psów (nadrobił to w pochodzeniu rasy gdzie trochę "naściemniał" i dodał w nią koloru, za to ciekawie się czytalo :lol: ).

Klekotki: do jakiej hodowli należy wymieniony przez Was Iwan??? Rozmawiałam z właścicielami tego psa w Katowicach, bardzo piękny (mówiąc z pozycji obserwatora :roll: ).

Mam dość nikłe pojęcie na temat rasy, ale zachwyciły mnie ciemno pręgowane psy (jak później się okazało należące do p. Kasprzaka(?)- Presa Awangarda i wcale nie takie małe Boss Tone! :wink: ).

Link to comment
Share on other sites

Może nie małe, ale nie w tym rzecz. BossTone wg wzorca należy do górnej granicy wzrostu. Tak więc trudno świadomie mówić o nim, jako o psie średniego wzrostu. :roll:

Odpowiem za Klekotki, mam nadzieję, że nie będą mieli nic przeciwko. Iwan, właściwie FERO Koziołkowa Dolina to pies Klekotek (Bocianowa Sfora) :D , a rodzicami są WOO-DOO SHOW Xanti Land i FUERTA Xanti Land.

Jeśli chodzi o psy p. Kasprzaka, czy też ogólnie Irema Curto Gracia, no cóż, gusta są różne. Jak dotychczas w całej Europie cenione były bardziej psy de Casa del Presa, La Jacha, CanMuç, czy też Cielo de Canarias.

Do mnie Ci hodowcy i ich koncepcje hodowlane bardziej przemawiają, ale każdy niech kupuje to, na co ma ochotę.

Link to comment
Share on other sites

[quoteJeśli chodzi o psy p. Kasprzaka, czy też ogólnie Irema Curto Gracia, no cóż, gusta są różne. Jak dotychczas w całej Europie cenione były bardziej psy de Casa del Presa, La Jacha, CanMuç, czy też Cielo de Canarias.

Do mnie Ci hodowcy i ich koncepcje hodowlane bardziej przemawiają, ale każdy niech kupuje to, na co ma ochotę.

Calkowicie sie z toba zgadza BossTone!

Bedziesz w Warszawie?

Link to comment
Share on other sites

Gusta są różne i psy z awangarty są różne, tzn. ja mówię o "tych" konkretnie trzech psach, zwróciłam uwagę szczególnie na umaszczenie, co do budowy: dość rozłe psy i szczerze mówiąc początkowo myślałam że to "linia p. Olejnik", natomiast psy od p. z Awangardy, czyli sprzedane przez niego, miały dość charakterystyczną budowę ciała, tzn. drobne, umięśnione- trochę jak amstaffy, i najbardziej charakterystyczne- lekko "wyłupiaste" oczy, nie dosłownie, ale baaaardzo lekko, i te nie trafiają w mój gust 8)

A co do hodowli to linie liniami, a w mój gust dodatkowo godzi zdrowie tych psów :( .

(...czyli wychodzi że XL górą... :lol: :wink: )

Link to comment
Share on other sites

CENZURA

Kiedyś mieli nieco więcej info na stronie.

W Warszawie najprawdopodobniej nie. Choć jeszcze nic nie mówię. Jeśli się pojawię, to jedynie jako widz. BossTone`a wystawię dopiero w Krakowie. Jak tylko zrobi się ładniej, to zaczynamy intensywny trening. Spróbuję mu poprawić zarówno muskulaturę, jak i ringową prezencję. :D

Umaszczenie może być bardzo różne, choć ja osobiście nie trawię prawie czarnych canario ze sporą ilością białego.

Świetne umaszczenie ma Iwan, podoba mi się umaszczenie VETY Xanti Land. Teraz kupowałbym pręgusa, choć jak kupowałem BT, to szukałem właśnie takiego. BossTone jako szczeniak miał maść, którą można by nazwać morelową :D

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze chciałam pręgowaną File, a w końcu zdecydowałam się na złotą :wink: 8) m.in. dlatego że pręgowane Fila niosą za sobą ryzyko krzyżówek z mastino (w przypadku Fila czarnych-pręgowanych i nie jest ta barwa uznawana w Brazylii) a wszystkie delikaten-pręgusy - na mix z dogiem niemieckim :-? tak przynajmniej "się mówi", prawdą natomiast jest że psy w tym umaszczeniu mają czasami gorsze głowy, a więc jakieś ziarno prawdy może w tym być :-? .

Teraz dla odmiany pewnie wzięłabym pręgowanego, łatwiej byłoby je rozróżnić :lol:

Link to comment
Share on other sites

Umaszczenie może być bardzo różne, choć ja osobiście nie trawię prawie czarnych canario ze sporą ilością białego.

Świetne umaszczenie ma Iwan, podoba mi się umaszczenie VETY Xanti Land. Teraz kupowałbym pręgusa, choć jak kupowałem BT, to szukałem właśnie takiego. BossTone jako szczeniak miał maść, którą można by nazwać morelową :D

Normalnie BossTon to niesamowite, ale jakbys mi to wszystko z ust wyjal, z tym ze mi nie podobaja sie w ogole ciemne pregusy i Lunka tez byla morelowa. :o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...