Jump to content
Dogomania

Komondor - owczarek węgierski


morgan77

Recommended Posts

[quote name='mocate'][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=black][FONT=&quot]Największa zaleta dredów jest taka, że nie trzeba ich czesać i dodatkowo komondor nie gubi sierści. Niestety jeśli brud dostanie się w środek dreda, to już jest go trudno doczyścić.
[/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=black][FONT=&quot]Generalnie to pielęgnacja sierści komondora zależy od pogody i jego wieku. Zima i śnieg to dobry czas dla mojego psa. Nie wiem jak to dokładnie się dzieje, ale w zimę na śniegu mój komondor sam się oczyszcza, jest wtedy naprawdę biały. Psy tej rasy bardzo lubią zimną, ale jednocześnie suchą pogodę, gruba sierść chroni je przed mrozem. Na długich spacerach zimą faktycznie na końcach dredów wiszą kulki śnieżne, ale po powrocie ze spaceru ja je obrywam, a mokre są ewentualnie tylko końce dredów, a nie sierść na całej długości, wiec można sobie z tym poradzić, czasami nawet suszę je suszarką.
[/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=black][FONT=&quot]Problem zaczyna się, gdy pada deszcz i jest błoto – niestety komondor chłonie wszystko jak gąbka.
[COLOR=Blue][I][B]No właśnie, tego się obawiałam...[/B][/I][/COLOR]
Ja też najczęściej stosuję zasadę ręcznik i wycieranie. Mycie komondora to już dużo większy problem, ale jeszcze gorzej jest z jego wysuszeniem, trzeba się liczyć, że trwa to kilka dni.
[COLOR=Blue][I][B]No tak, jak szybko może wyschnąć taka ogromna ilosć włosów?, a szczególnie jak jest wilgoć:razz:[/B][/I][/COLOR]
Młodszy komondor ma mniej sierści i w zasadzie nie ma większych problemów z jego myciem. Gorzej jest, gdy komondor ma długą sierść, mokre dredy są cięższe od masy ciała psa i praktycznie komondor od razu pod ich ciężarem kładzie się, w takiej sytuacji można mu umyć najwyżej tylko grzbiet, który i tak jest najczystszą partią ciała komondora. Jak staram się ratować jak mogę, gdy pada i jest mokro mój pies siedzi w domu, wyprowadzamy go tylko na krótkie spacery. Od czasu do czasu myję mu łapy i brzuch, a potem idzie w ruch całą sterta ręczników. W zimę i lato jak jest sucho wypuszczam psa na dwór i raczej z pielęgnacją nie mam większych problemów.[/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=black][FONT=&quot]Pozdrawiam[/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

[COLOR=Blue][I][B]Jedyna rada to tak jak piszesz nie dopuszczenie do jego zamoknięcia. U nas w kraju to nie jest taki znowu problem, deszczu nie ma aż tak dużo :) , a jak pada to pies tylko za potrzebą i powrót- da się zrobić :)

Są takie piękne:loveu:...

[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Informuję, że w hodowli "Zwierz w Dredach" przyszedł na świat miot komondorów. Urodziło się 5 maluchów (3 suki i 2 psy) - Vesta, Verva, Victoria, Vitez i Vandal.

Rodzice:
matka - ERGA Kiraly Puszta (Młodzieżowy Champion Polski, HD-A, ED 0/0 )
ojciec - YOGI Zwierz w Dredach (Champion Polski)

W rodowodach rodziców wspaniałe psy - zdrowe, piękne i ze świetnym charakterem!

Na nowe domy czekają jeszcze 2 maluchy - Vesta i Vitez. To nasz pierwszy miot który ma tak ciemny pigment (co jest bardzo ważne w tej rasie)

Szczeniaki odrobaczone, zaszczepione, z metrykami ZKwP i książeczkami zdrowia oczekują na [B]ODPOWIEDZIALNYCH i ROZSĄDNYCH[/B] właścicieli :-)

Nasz psy wychowują się od urodzenia z nami w domu w towarzystwie pozostałych dorosłych psów (dzięki czemu nie mają później problemów z kontaktami z innymi psami), znają dzieci, koty, kozy, konie i nawet osła. Nic nie jest im dziwne :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dwa "maluchy" nadal czekają na swoje rodziny.

 

Suka o mocnym charakterze, pies bardzo spokojny  (czy tak jak to bywa w tej rasie ;-)))  )

 Oboje nadają się na wystawy i hodowli jak i po prostu jako towarzysze i stróże rodziny. Pies na pewno będzie dużo większy - już teraz jest widoczna dysproporcja między nimi.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a2cd2f1128a2a13f.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Cześć Kaśka :-)

Nikt tu nie zagląda na ten wątek więc miło, że chociaż Ty zajrzałaś :-)

 

Nasz komondory ok. Wszystko dobrze. W tym roku będzie powtórka z poprzedniego krycia. Ostatni miot tak się udał przepięknie, że postanowiliśmy połączyć tę parę jeszcze raz :-) Bator na razie musi poczekać na tatusiowanie ;-) Mam nadzieję, że tym razem więcej białasów trafi w ręce przyszłych wystawców ;-)

 

Na razie mamy miot mniejszych dredziarzy ;-)

 

Pozdrawiam

Justyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...