Jump to content
Dogomania

Salony pielęgnacyjne dla sznaucerków??!!


julcia_so

Recommended Posts

ehem............a czy zauważyl ktos moje pytanko? pytalam czy myslicie ze den jescze urosnie, prosze odpowiedzcie.....acha i wiecie c zdziwiło mnie jaka róznica moze byc miedxy pieskami z jednego miotu bo braty Denisa Dukat jest o wiele chudszy od niego tzn ma drobniejsza kosc (wg. mnie ciut gorzej zbudowany od dena), ale ma aż 38,5 cm!!! to chyba troche za duzo jak dla mini no nie? na fotkachwygląda jak sredniak i sie martwie ale sa w tym samym wieku wiec moze den juz nie bedzie taki jak jego brat...miejmy nadzieje narazie jest na dobrej drodze bo ma 34 cm agatko a ile ma ronny cm i ile wazy? bo den wazy 7 kg to nie za duzo? ale jest dosc dobrze zbudwany...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Róznica między psami w miocie może byc kolosalna. Mogą mieć inny odcień sierści, inna sierść, wzrost, wszystko. Bon przeciez moga przejąć cechy po rodzicach, dziadkach itd.

Myslę ,że Den juz nie urośnie, a jeśli juz to troszeczkę. raczej zacznie teraz mężnieć, nabierać mieśni, poważnieć. tak naprawdę sznaucerki długo rosna i to nie chodzi o rośniecie wzwyż, ale o nabieranie "ostateczego wygladu"...

Link to comment
Share on other sites

Wiem, wlasnie denisek teraz nie wyglada jesczze jak dorosły sznaucerek i od razu widac ze dto szczeniaczek bo cciaz wzrost juz ma prawie dorsoły to jednak budowa sczenieca i kolor siersci tez taki szczeniecy wiec mysle ze dopiero w wieku 1-1,5 roku bedzie wygladał doroslo bo wtedy nabierze masy i kości będą mocniejsze i szata nabierze odpowiedniej barwy i jakosci przez dluzsze trymowanie, wiec jak narazie moge sie dluzej cieszyc posiadaniem malutkeigo szczeniaczka:))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam!

Jak pisałam kiedyś mam mieszańca sznaucera, sama go co jakiś czas podtrymowuję. Może nie widać znacznych efektów, ale przynajmniej piesio nie zarasta mi jak dziki krzak ;)

Nieraz zastanawiam się nad nabycie w przyszości sznaucera np. olbrzyma, ale trochę przeraża mnie fakt schludnej pielęgnacji tej rasy. Najgorzej jest z ceną za zabieg, nieraz nawet 300 zł! Nie jest to mało, zważając na to, jak powiedziała moja mama- "Pies byłby częściej raz u fryzjera niż ja".

Jak się przedstawiają ceny trmowania i np. przygotowania do wystawy olbrzyma? Jestem z okolice Krakowa, więc może podajcie ceny z salonów w Krakowie.

Link to comment
Share on other sites

hm...tutakj Agatka by się mogla wypowiedzieć bo ona jest fryzjerką w KARUSKU - salonie w Krakwie więc na pewno dokładnie zna ceny, a co do częstotliwości to dowiedziałam się, iż jak chodzi się na porządne trymowanie (prawie do łysa) towtedy trymuje się 2 razy w roku a niekótrzy nawet 1 raz (ale to chyba ciut za rzadko)....wiec nie jest tak źle a i cena 300 zł wydaje mi sie troche duża za olbrzyma chociaż nie wiem....

Link to comment
Share on other sites

Miga, nie jest to az tak straszne, co prawda w Wawie ceny strzyzenia sa wysokie (ponad 100 zl) natomist w Kraku jest taniej. Zreszta jak sama juz umiesz trymowac, to mysle, ze jakbys sie jeszcze troszke podszkolila to moglabys strzyc swojego olbrzyma, a do fryzjera jezdzic tylko na poprawki :D.

Link to comment
Share on other sites

MIga to naprawde az tak źle nie wyglada....

W Krakowie koszt trymowania sznaucera olbrzyma to ok 80-90 zł razem ze strzyzeniem

Jesli chcesz zeby fryzjer Ci Go wykompał to zapłacisz 100-110 zł

Zreszta wiele mozna przys znaucerze robic samemu, to naprawde tylko kwestia wprawy.

jesli kiedys zdecydujesz sie na ta wspaniała rase to chetnie CI pomoge w pielegnacji !!!!

Link to comment
Share on other sites

Zartujesz???Mowimy o tym samym???do golej skory?tak???bo u nas ta przyjemnosc kosztuje 150-200zl, jechac mi sie nie oplaca, bo bilet drozszy,ale liczy sie fakt. Krakow duze miasto, bezrobocie male, a olsztyn dziura z 20paru % bezrobociem i prosze...dziwne o tyle, ze i zarobki pewnie macie wyzsze, no nie takie jak w warszawce,ale chyba wyzsze. Czyli u mnie za 1 psa to u Was wyskubie prawie 3???to nie fair:((

Link to comment
Share on other sites

Bo na płnocy to wszystko drozsze jest ;)

A mysmy chyba sobie tak ludzi nauczyli i teraz jak sie podniesie cene o 5 zł to alarm na półKrakowa ;) No cóz ja wychodze z załozenia, ze lepiej miec wiecej klientów a mniej wziac niz jednego za duza kwote... Może nie powinnam tego pisac, ale ja to chyba troche wolontariat odstawiam bo mi na psiakach zalezy :)

Link to comment
Share on other sites

Agatka:jesli chodzi o skubanie to serio:))))bo to przeciez robota na kilka godzin i jakie do tego ma sie odciski na rekach. Strzyzenie to co innego i u nas miniatura tez kosztuje 50zl, ale to trwa krocej i dla fryzjera jest o wiele przyjemniejsze, jesli pies jest oczywiscie spokojny

Link to comment
Share on other sites

Tak, ja również potwierdzam, 100 km od Warszawy (Radom) można ostrzyc za 30 zł miniaturkę,średniego 40 , olbrzyma za 50zł. Kąpiel małego dolicza się 10 zł, kąpiel średniego 15 zł, a olbrzyma 20 zł.

Jeśli ktoś chce to mogę podać namiary na priva. Ceny są niskie bo w Radomiu jest bardzo duże bezrobocie i ludzi poprostu nie stać aby zapłacić więcej.

Link to comment
Share on other sites

Nie zapominajcie tylko, że fryzjer fryzjerowi nie równy. To, że ktoś taniej strzyże, trymuje nie oznacza, że robi to dobrze. Efekty pracy Fryzjerów i "fryzjerów" widać przecież na wystawach...

Osobiście wolałabym zapłacić nawet troszkę więcej, aby później być zadowoloną. Z fryzjerami jest podobnie jak i z innymi rzeczami w życiu - każdy doskonale sobie na pewno zdaje sprawę, że za coś dobrego więcej się płaci (choćby buty czy inne produkty - kupuje się markowe - chodzi się i z kilka sezonów, kupi się podróbki - pochodzi się parę tygodni ;)).

Link to comment
Share on other sites

ja tez się zgadzam i strasznie sie ciesze że ktoś takoi jak Agatka strzyze i trymuje niedasleko mnie:) super ze juz niedługo Denisek wyjdzie spod jej ręki pięknie wytrymowany:)

moja kolezanka z olbrzymką była u fryzjera na trymwoaniu i wiece co zrobił? zostawił olbrzymce centymetrowy włos!! przeciez pomęczył by sie i wytreymował do łysa lub na pare milimetrów a nie na centymert - a zapłaciła 100zł!!!! i co z tego jak zarzz znowu bedzie musiała isc bo psiak syzbciej zarosnie....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

a czy ktoś z Was może mi polecić dobrego i sprawdzonego fryzjera (chodzi o sznaucerka) w Gliwicach, bądź okolicach? Wprawdzie sunia została przed zakupem świeżo obcięta przez fryzjera hodowcy, ale tak czy siak trzeba będzie znaleźć jakiegoś u nas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...