Jump to content
Dogomania

POMYSŁY na nowe ĆWICZENIA


AnKaK

Recommended Posts

Witajcie,

Mam do was wielką prośbę, ponieważ od wielu lat szkole swojego labka, Seiko opanował już wiele komend, chciałabym dalej wprowadzać mu nowe ćwiczenia jednak powoli kończą mi się pomysły. Od jakiegos czasu zaczęłam uczyć go elementów tańca z psem, niesety nie wiem o tym zbyt dużo, może Wy macie jakieś doświadczenie, albo poprostu macie jeszcze jakies pomysły na ciekawe ćwiczenia dla labka. Będę Wam baaardzo wdzięczna i myślę, że Seiko też:);)

Pozdrawiam,

Ania Kowalewska

Link to comment
Share on other sites

Na klikerowej stronce jest duzo takich, ale przyklady to: morda w kubel (pis wsadza pysk do kubelka) , posprzataj (pies bierze zabawki i znosi w jedno miejscie), ale tez jazda na desce, chodzenie po drabinie przynoszenie okreslonej rzeczy (przynies pilke, kapec gazete) itd itd. Osobiscie nie wyprubowalam ale wiem ze sa ludzie ktorzy maja tak wyszkolone pieski:)

skopiowalam to co ciekawsze:

...szczekać (albo nie) na komendę

...chodzić tyłem

...przynosić ręcznik do wycierania pyska po piciu wody (szczególnie te długowłose)

...tańczyć

...chodzić po drabinie

...jeździć na deskorolce

...robić slalom wokół nóg

...pozwolić zakropić sobie uszy u weterynarza

...zamykać drzwi

...rozpoznawać przedmioty przewodnika

...zostawania na miejscu pokomendzie "siad" lub "leżeć"

...jeździć w samochodzie

...chodzić w kagańcu

...załatwiać się na polu

...socjalizacji

...kroku hiszpańskiego

...wykonywania komend na odległość

...dostawiania się do nogi

...czystości

...nie bać sie petard

...wyrzucać śmieci

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

... ponieważ od wielu lat szkole swojego labka, Seiko opanował już wiele komend, chciałabym dalej wprowadzać mu nowe ćwiczenia jednak powoli kończą mi się pomysły. ...

...albo poprostu macie jeszcze jakies pomysły na ciekawe ćwiczenia dla labka. Będę Wam baaardzo wdzięczna i myślę, że Seiko też:)

Pozdrawiam,

Ania Kowalewska

Witaj :)

Ciekawe czy poznajesz Argo? :wink: :)

Co do 'pomysłów' to świetnie, w naszym przypadku, sprawdza się 'tropienie' i 'szukanie' :crazyeye: konkretnej osoby w lesie.

Czekamy na uzupełnienie naszej Galerii o zdjęcia Seiko :lol:

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

Dziękuję Wam za odpowiedzi i nowe pomysły, oczywiście nadal są mile widziane coraz to nowsze pomysły, bo labek jak to labek uczy się tak szybko, że musze mieć coraz to nowsze pomysły dla mojęgo wymagającego Seiko;)

pomysł z chusteczkami muszę wykorzystać, jako reakcja na kichnięcie, bo jak powiem przynieś to mi przyniesie:),

w większości ćwiczeń które wymieniliście mamy już dawno opanowane:):)

oczywiście jak ja jeszcze wymyśle coś nowego to też napisze bo widze, że wam chyba też się spodobał ten temat:):):)

Oczywiście, ze pamiętam Argo!!!

c.d fotek, to jeszcze nie mogę się połapac co gdzie i jak, ale jak tylko wpadne na to jak zamieszcza sie tu fotki to obiecuję, ze je zamieszcze!!!!:):)

Pozdrawiam,

Ania Kowalewska

www.seiko-lab.blog.pl

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ...

... Oczywiście, ze pamiętam Argo!!!

c.d fotek, to jeszcze nie mogę się połapac co gdzie i jak, ale jak tylko wpadne na to jak zamieszcza sie tu fotki to obiecuję, ze je zamieszcze!!!!:):)

Pozdrawiam,

Ania Kowalewska

www.seiko-lab.blog.pl

Bardzo NAM miło :lol: :lol:

"Zwiedzanie" naszej grupy proponuję rozpocząć od Galerii, następnie 'dopisz' się do Kalendarza a potem to już wg. uznania. :) :wink:

Z umieszczeniem zdjęć nie będziesz miała żadnych problemów.Wystarczy tylko zapamiętać, że wklejane zdjęcie musi być na jakimś serwerze a potem wykorzystuje się funkcję - Imgadres zdjęciaImg

Zresztą kliknij sobie "Cytuj' w moim poście a zobaczysz CAŁĄ 'procedurę' :wink:

_207817_s.jpg

:hmmmm: :hmmmm:

Brakuje mi do kompletu, zdjęć rodziców Argo.Masz jakiś pomysł aby je zdobyć? :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Metoda bardzo prosta, SEIKO od małego był szkolony(6 miesiecy) obecnie ma 5lat on to juz ma we krwi.

Nauka jest prosta nagrody i zabawa, oczywiście nie ma śladu krzyku ani kar!.

Można powiedziec, ze szkolę go tak jak uczy się orki czy delfiny skakania ponad woda, najpierw trzyma sie rybe przy pow wody, delfin.. podplywa i bierze, potem podnosi sie rybe wyzej, delfin wynuza pysk....konczac na max wysokosciach i wyskokach delfina:P:)

SEIKO widzi, ze ja się z tego cieszę a on ma przy tym dużą zabawę:):)

DO Tadeusza.

Owszem wiem jak można odnaleźć informacje na temat przodków Argo, ale nie wiem czy rodziców, ponieważ zapewne są to polskie psy, a w Polsce niestety nie prowadzi się bazy danych Labradorów:(

Pozdrawiam,

Ania Kowalewska

www.seiko-lab.blog.pl

_233302_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

...Owszem wiem jak można odnaleźć informacje na temat przodków Argo, ale nie wiem czy rodziców, ponieważ zapewne są to polskie psy, a w Polsce niestety nie prowadzi się bazy danych Labradorów:(

Pozdrawiam,

Ania Kowalewska

www.seiko-lab.blog.pl

Argo jest z Tuszyna /marzec 2002/ a ponieważ wszedłem na stronę 'www' zamieszczoną przez Ciebie w podpisie to ... pomyślałem sobie ... a może Ania ma fotki albo WIE 'jak' się do nich 'dobrać' ?8) :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

AD1. Dziekuję już wiem jak przesyłać fotki, i dziękuję za miłe słowa.

AD2. Owszem mogę wykombinować fotki i informacje na temat przedków Argo ale musze znać ich nazwy, czy on jest po DIANA czy po ASTRA..?

AD3. Nie rozumiem, jak to nie pisze otwarcie??

Pozdrawiam,

Ania Kowalewska

www.seiko-lab.blog.pl

P.S. Zapraszam do postu Galeria- są już zamieszczone zdjęcia SEIKO i moje:):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...