Jump to content
Dogomania

World Dog Show 2008 - Sztokholm - Szwecja


musia

Recommended Posts

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dokumenty na swiatówke

juz sama wiem ze od powiatowego nic nie trzeba :evil_lol:

ale teraz tak

[B]orginał badań na przeciwciała[/B]
[B]paszport z wpisem o badaniu klinicznym[/B]
[B]wpis do paszortu o badaniach na ptrzeciwciała[/B]
[B]odrobaczenie w paszporcie[/B]
[B]certyfikat o odrobaczeniu[/B]
[B]no i sam paszport :)[/B]

czy cos jeszcze potrzeba??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']dokumenty na swiatówke

juz sama wiem ze od powiatowego nic nie trzeba :evil_lol:

ale teraz tak

[B]orginał badań na przeciwciała[/B]
[B]paszport z wpisem o badaniu klinicznym[/B]
[B]wpis do paszortu o badaniach na ptrzeciwciała[/B]
[B]odrobaczenie w paszporcie[/B]
[B]certyfikat o odrobaczeniu[/B]
[B]no i sam paszport :)[/B]

czy cos jeszcze potrzeba??[/quote]

Jaki znowu certyfikat? xD bo ja nic o tym nie slyszalam, prosze o wprowadzenie w temat ;)


[quote name='PARSONRK'][B]Szukam osoby, która może zabrać ze sobą małego psa do Sztokholmu 1 lipca ![/B] ( ewentualnie z zapleczem, czyli ze mną :) )[/quote]

Wejdz do wspolnych przejzadow moze ma ktos tam wolne miejsce :)

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, dla psów z UE nie jest wymagany ani urzedowy weterynarz, ani specjalne formularze. Im wystarczy paszport, w którymym ma być wpisane i podbite przez weterynarza: pobranie krwi na przeciwciała, badania na przeciwciała, odrobaczenie (dobrze też jest wpisać odkleszczenie) oraz badanie kliniczne jak najpóźniej przed wyjazdem. Dobrze jest wziąć ze sobą kopię wyniku badań na przeciwciała, ot tak na wszelki wypadek (tak przynajmniej mówi szwezdzkie cło, które jest odpowiedzialne za kontrolę psów na granicy). To co jest ważne to to, aby przy wyjeździe z promu wjechać na tzw. czerwoną linię czyli towary do oclenia. Jeśli nikogo tam nie będzie to należy zadzwonić na bezpłatny telefon wypisany podobno wołami przy stanowisku celnika. Szczerze mówiąc ja jeźdzę do Szwecji z psami co najmniej dwa razy w roku (częściowo mieszkam w Sztokholmie) i do tej pory sprawdzano mnie tylko raz. Natomiast podejrzewam, ze przy okazji tej wystawy kontrole będą, w szczególności promów z Polski (niestety zasłużyliśmy na to, choć jets to przykre). Jak mnie sprawdzali, to w zasadzie interesował ich tylko paszport (chipa nie sprawdzali, starczył tatuaż) i w paszporcie strona z badanaimi na przeciwciała, strona ze szczepieniami na wściekliznę i odrobaczenie.
Jakby co, służę dalszymi informacjami.

tutaj jest oficjalnie
[URL]http://www.sjv.se/home/amnesomraden/animalhealthwelfare/importexportofliveanimals/dogsandcats/worlddogshowinstockholm36july2008.4.1c72e95711857a224538000427.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota-ta-dorota']:-( kochani czy jedzie ktos moze jutro do Gdanska
musze sie dostac na prom na godz 16 ta???
jestem z Sosnowca ...w razie co moge dojechac do Warszawy[/quote]


Zobacz dział wspólne przejazdy - Beata Matławska miała ostatnio wolne miejsce ( może jeszcze ma) w kabinie - [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=10347390&postcount=16[/URL] o tu

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Century Gothic]Ja tylko w skrócie i bardziej korespondencyjnie bo nie udało mi się jednak pojechać.. Organizacja wystawy rewelacja, ogromne ringi, pełno miejsca wokół, świetnie klimatyzowane hale i w ogóle bajka.[/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Century Gothic]A teraz już z ringu, tak więc chciałam donieść że [B]EL CORAZON Modry Efekt vel. Korek[/B], wystawiany dzisiaj w klasie Otwartej uzyskał:[/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Century Gothic][B][COLOR=purple]I dosk / 21, CAC, Res.CACIB - vice Zw. Świata 2008 oraz Championat Szwecji[/COLOR][/B] :Cool!::Cool!::Cool!:[/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...