Jump to content
Dogomania

World Dog Show 2008 - Sztokholm - Szwecja


musia

Recommended Posts

Wielkie brawa dla Wszystkich.

Jeszcze a propos organizacji... Bardzo nam się podobało, że był całkowity zakaz podwójnego handlingu. Cisza wokół ringu pozwalała relaksować się psom w oczekiwaniu na ocenę.

[URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://i003.radikal.ru/0807/5e/dffc405294c9.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wydaje mi sie że to nie chodzi o zakaz tylko o kulturę jaka panowała zarówno na wystawie światowej jak i klubowej.

co mnie strasznie pozytywnie się podobało to leżące na ziemi podwójne linie na wystawie klubowej - i NIKT nie właził z psami na ring!!!

u nas są płotki!! i bez przerwy ktoś na nich lezy!!!

Link to comment
Share on other sites

No to ja troszke zaburze ta sielanke:)
To co sie dzialo na ringu seterow prosi o pomste do nieba!!!
Sędzia przed rozpoczęciem sędziowania ucina sobie pogaduszkę z jednym z hodowców, nastepnie rozpoczyna sędziowanie wspomagając się dyplomami z imionami psów.
No i co latwo sobie dospiewac wszystko zgarniaja psy ww hodowcy.
Samo ocenianie tez budzi ogolne zniesmaczenie. W klasnie mlodziezy na 23 psy tylko 4 lokatowe dostaja ocene doskonala, w klasie otwartej znane i uznane w calej Europie psy schodza z ocena bdb, a wsrod championow zaden nie zdobyl uznania sedziego schodzac z ringu z ocenami bdb i jeden z db.
A zeby nie bylo watpliwosci ze wsrod psow ocenionych tak krytycznie przez sedziego znalazly sie naprawde piękne psy podam przyklady:
Młodzieżowy Zwycięzca Świata z Poznania - ocena db,
Zwycięzca klasy uzytkowej z Poznania ocena bdb,
Zwycięzca Europy z 2005r, multichampion - ocena bdb
Młodzieżowy V-ce Zwycięzca Świata z Poznania ocena bdb,
i takich przykładow jest jeszcze przynajmniej kilka:(

Link to comment
Share on other sites

to ja w takim razie chylę czoła przed moimi :))

klubówka - sędzia - specjalista od rasy z USA - wysoka kultura osobista - pełna skala ocen, trafne sędziowanie - atmosfera wokół ringu przyjacielska - REWELACJA!!!

światówka - sędzia od juniorów - wysoka kultura osobista także wystawców!! - pełna skala ocen włacznie z dostatecznymi - większość się zgadza z wynikami!!
sędzia od klas dorosłych - no tu wynik był ustawiony pod jedną osobę - naszczęście w jednym przypadku włosi naprostowali sędziego i klasę wygrała odpowiedznia suczka :)) choć i tak rasę wziął pies wcześniej już "wytypowany" :)) - wysoka kultura osobista - pełna skala ocen i słusznie!!! bo nie każdy champion powinien nosić taki tytuł !!! trafne wyniki !!!

jestem strasznie zadowlona i chyba większość hodowców z którymi rozmawiałam mimo takich ocen też zadowlona :multi:

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe jak amerykanka zabrała ze sobą tą Toyote:evil_lol::cool3:


Mi mimo wszystko poznańska światówka jakoś bardziej przypadla do gustu.. ale Szwecja fajny kraj;)

A zakaz lakierowania pudrowania itd. tak był łamany, a do mnie sie doczepili ze miałam brudny stolik z pudru- a to jeszcze z Polski odrazu sprawdzali czy pies nie wypudrowany:lol:
I takie pytanie.. skoro nie wolno używać kosmetyków to po co na wystawie te stoiska z tymi mixturami do włosow?;)

Link to comment
Share on other sites

Bo to wystawa, jak każda inna. I tak samo się toczy i tak samo odbywa.
Jedyne, co ją różni od innych to to, że jak się ją uda wygrać, to masz trochę fajniejszy tytuł. I koniec.
Faktem jest, że żadna suka z cieczką nie miała szansy sie tam dostać, podobnie, jak jakikolwiek chory pies.
Nie wiem, jak było na innych ringach, jednak Zw. Św. w shibach zabrano włosy do badania.
Pozdrawiam-

Gosia

Link to comment
Share on other sites

A jeśli chodzi o oceny, to w shibach tylko kilka suk dostało ocnę doskonałą, reszta championek zeszła z ocenami dobrymi.
Np moja interka dostała dobrą- a opis ma taki, że ma wszystko excelant (chyba nie tak się to pisze), beautyfull i wonderfull...
No ale znajomi hodowcy mówili- "nie zgłaszaj suki do tego sędziego, bo to dupek". Nie posłuchałam i mam.

Link to comment
Share on other sites

no to ja tak troche kontrowersyjnie :evil_lol:

po co skala jest od dostatecznej do doskonałej ( nie pisze juz o skrajnosci jak dyskwalifikacja)

czy kazdy pies jest taki doskonały???

czy nie zdażyło się wam zobaczyc psa w klasie championów ktory bardziej fretke przypomina jak wasza rase - a jakims psim szczesciem zrobił championa - ba nawetr INterchampiona - nie ważne że na wystawach jak Kaliningrad czy Ukraina gdzie był jedynym przedstawicielem rasy a sedzia pierwszy raz w życiu widział takiego psa :angryy:

Do tego trzeba pamietać że sędzia to człowiek!!! i jeden lubi mieszkanie sielankowe inny typowo nowoczesne a inny jeszcze w stylu Gierkowskim
i tak samo jest w gustach psów - jednemu nie będą przeszkadzały odstające łokcie a innemu przerośnięcie!!

anikt mi nie powie że ma psa IDEALNEGO!!!

Więc czy dlatego od razu że uzywa pełnej skali ocen bo u nas wszyscy sie nauczyli że każda maszkara to też doskonała :mad: to mamy od razu nazywać go DUPEK ??!!!

A może inaczej czy nie jesteśmy narodem który tylko narzeka a nie umie obiektywnie spojrzeć na rzeczywistość, i do tego ze zdrowym dystansem ??!!!

Ja też mam listę sędziów którzy nigdy nie dotkną moich psów ponieważ uważam żę "NIE SĄ W ICH GUSTACH" ale to nie oznacza że są DUPKAMI :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ehh :P czasem intera można dostać, bo się ciągle samemu w klasie jest :P
No dobra, a to na stronie ZK o.Nowy Sącz widzieliście????

[QUOTE]Z radością informujemy, że pies rasy Tosa Inu [B]Ninja[/B] z hodowli [URL="http://www.tosainu.nsi.pl/"][B][COLOR=#0066cc]Twierdza Samuraja[/COLOR][/B][/URL], zdobył tytuł Zwycięzcy Świata 2008 w Sztokholmie. Jest to już drugi tytuł Zwycięzcy Świata, po wcześniejszym zdobyciu tego trofeum na wystawie światowej w Poznaniu w 2006 r.
[IMG]http://www.zkwp-ns.pl/zdjecia/ninja_twierdza_samuraja.jpg[/IMG]
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']no to ja tak troche kontrowersyjnie :evil_lol:

po co skala jest od dostatecznej do doskonałej ( nie pisze juz o skrajnosci jak dyskwalifikacja)

czy kazdy pies jest taki doskonały???

czy nie zdażyło się wam zobaczyc psa w klasie championów ktory bardziej fretke przypomina jak wasza rase - a jakims psim szczesciem zrobił championa - ba nawetr INterchampiona - nie ważne że na wystawach jak Kaliningrad czy Ukraina gdzie był jedynym przedstawicielem rasy a sedzia pierwszy raz w życiu widział takiego psa :angryy:

Do tego trzeba pamietać że sędzia to człowiek!!! i jeden lubi mieszkanie sielankowe inny typowo nowoczesne a inny jeszcze w stylu Gierkowskim
i tak samo jest w gustach psów - jednemu nie będą przeszkadzały odstające łokcie a innemu przerośnięcie!!

anikt mi nie powie że ma psa IDEALNEGO!!!

Więc czy dlatego od razu że uzywa pełnej skali ocen bo u nas wszyscy sie nauczyli że każda maszkara to też doskonała :mad: to mamy od razu nazywać go DUPEK ??!!!

A może inaczej czy nie jesteśmy narodem który tylko narzeka a nie umie obiektywnie spojrzeć na rzeczywistość, i do tego ze zdrowym dystansem ??!!!

Ja też mam listę sędziów którzy nigdy nie dotkną moich psów ponieważ uważam żę "NIE SĄ W ICH GUSTACH" ale to nie oznacza że są DUPKAMI :lol:[/quote]

Jestem w 100% za uzywaniem pelnej skali ocen i podobnie jak Ty uważam iż wiele championow nie zasluguje na ten tytul.
Jesli sedzia uzywa pelnej skali ocen i wybiera psy w "swoim typie" na pudlo to nawet jesli mam inny "gust" to szanuje jego wybor i absolutnie nie kwestionuje jego sedziowania.
Ale jesli na pudle znajduja sie psy w roznym typie (wsrod seterow to dosc znaczne roznice) a jedyna wspolna ich cecha sa koligacje hodowlane to chyba jednak cos jest nie tak.
A co do listy sedziow do ktorych nie warto jezdzic to chyba kazdy taka ma i to jest smutne bo czy nie fajniej bylo by wybierac wystawy na ktorych chcemy sie pokazac pod katem np. dogodnosci dojazdu? nie martwiac sie kto bedzie sedziowal bo jadac na taka wystawe mialoby sie pewnosc ze sedziowanie bedzie profesjonalne i obiektywne.
No coz mozna sobie nieraz pomarzyć to nic nie kosztuje:)

Link to comment
Share on other sites

W dogach niemieckich werdykty wzbudziły wielkie kontrowersje wsród naszych sąsiadów z róznych stron, którzy nie ukrywali, że przyjechali do Sztokholmu wygrać.

Generalnie mieli prawo tak myśleć bo ich psy sa zaliczane do czołówki europejskiej.

Wybory sędziowskie były jednak inne - co np. w dogach czarnych/arlekinach zaskutkowało tym ze po ocenie międzynarodowa grupa poczekała na sedziego by zapytać :roll: czym uzasadnia werdykt.

Proporcje, ruch i anatomia plus największa zgodność z wzorcem - rzekł sędzia
A głowa :shake: - zapytała grupa
Linie głowy sa ok. - odpowiedział sedzia, a że jest mała? Mnie interesuje zgodność z wzorcem.Taki był mój wybór. Czy w czyms jeszcze mogę Państwu pomóc?

Tak się dyskusja zakończyła.

Na forach internetowych naszych sąsiadów z róznych stron owego sędziego odsadzono od czci i wiary :mad: - pisząc o skandynawskim spisku promujacym male glowy.

Tyle że ten sam sedzia dał v-ce Zwyc. i CAC naszemu Korkowi :multi:, który co jak co, ale skandynawski w typie głowy nie jest :)

Na tychże forach internetowych naszych sąsiadów z róznych stron [B]NIE NAPISANO NIC[/B] o drugim miejscu Korka bo popsuło by tezę o skandynawskim spisku promującym male glowy.

Cóż punkt siedzenia (czyli na przykład miejsce 7 w klasie) warunkuje punkt widzenia :diabloti:.

Nam się sędzia od czarnych/arlekinów dogów niemieckich [B]podobał się w 95% :cool1:, jako że nasz punkt siedzenia wygląda tak:[/B]

El Corazon Modry Efekt
V-ce Zwyc.Swiata, Res. CACIB, CAC, EXC.1 :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']

Cóż punkt siedzenia (czyli na przykład miejsce 7 w klasie) warunkuje punkt widzenia :diabloti:.

Nam się sędzia od czarnych/arlekinów dogów niemieckich [B]podobał się w 95% :cool1:, jako że nasz punkt siedzenia wygląda tak:[/B]

El Corazon Modry Efekt
V-ce Zwyc.Swiata, Res. CACIB, CAC, EXC.1 :multi:[/quote]

Nie da się ukryć iż zwykle punkt widzenia jest uwarunkowany punktem siedzenia ale jak juz pisalam u nas wygladalo to mniej wiecej jesli chodzi o miejsca ta (sedzia sedziowal psy)
kl. mł - zwyciezca z hodowli X (wiecej psow w tej klasie z tej hodowli chyba nie bylo)
kl. otw. - zwycięzca z hodowli X
v-ce zwyciezca z hodowli X
miejsce III - pies po psie z hodowli X (sedzia caly czas posilkowal sie danymi na temat psow)
kl. championow - brak psa z hodowli X - zaden pies nie zasluzyl na ocena doskonala.

Link to comment
Share on other sites

To co napisałam odnosiło się do konkretnego ringu i konkretnego sędziego (nota bene od wielu lat zapraszanego na prestiżowe i wielkie wystawy w Europie).

To zaś o czym Ty piszesz to już taki wymiar sędziowania który powoduje ze nie umiem znależć właściwego komentarza.

Ciesze się, że jeździmy na bardzo dużo wystaw bo jestem w stanie na bazie średniej ocen dowiedzieć sie jak widziany jest przez sedziów mój pies.

Tylko musze pamietać by sprawdzać też odchylenie standardowe ;).

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]Ja wróciłam dziś w nocy ;) Podróż męcząca, ale warto było, z suczką Gończy polski wywalczyłam Zw. Świata, BOB oraz zostaliśmy wybrani do finałowej 8 na Best of Group na ponad 25 gończych :lol: Wrażenia z samej wystawy takie sobie, za to ring honorowy piękny, kolorowy miło było się po nim przebiec :loveu: Sztokholm i okolice przepiękne, mam mnóstwo zdjęć oraz miłe wspomnienia z pobytu w tej części Europy.
[IMG]http://img503.imageshack.us/img503/5007/681gon16621dsc1889bp7.jpg[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...