Jump to content
Dogomania

Sposób na czyszczenie psich zębów


PaulaS

Recommended Posts

Mam pytanie :) Jak i czym czyścicie ząbki swoim psiakom??HMMMM nabyłam zwykłą szczoteczkę ale co dalej ...a właściwie czym dalej :wink: No i jak często??I od jakiego wieku??Wiem że są specjalne ciasteczka czyszczące ząbki ale czy to wystarczy??

posokowiec

Link to comment
Share on other sites

Są specjalne pasty do psich zębów /szczoteczki również/.

U mnie sprawdzała się szczoteczka gumowa, naciągana na palec.

Jeden raz w tygodniu powinno wystarczyć.

Teraz, ponieważ się 'rozleniwiłem' 8) to Argo dostaje 1/4 dziennej porcji suchej karmy rano.

Mam w ten sposób 'załatwione' czyszczenie zębów oraz 'wspomaganie' witaminowe. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Od szczeniaka pies powinien byc przyzwyczajany do mycia zębów - na sucho - bo pasta do dopiero po skonczeniu roku, chyba :hmmmm:

Mnie osobiście wet polecił wysuszone na wiór pieczywo - kromka chleba, a najlepiej bułka kajzerka (to też od szczeniaka, bo dorosły pies już nie ruszy takich sucharków). Ze zjadliwych rzeczy to jeszcze kości.

Link to comment
Share on other sites

wspomogę temat cytatem z zaprzyjaznionego serwisu beagle.pl :wink:

Pielęgnacja zębów:

Jeżeli zaniedbasz zęby twojego psa może to pogorszyć jego ogólną kondycję, a poza tym drogo cię kosztować bo wizyty u psiego dentysty nie są tanie. Szczotkowanie zębów raz dziennie lub co drugi dzień pozwoli utrzymać je w dobrym stanie. Aby ze szczotkowaniem nie było problemów gdy pies będzie dorosły należy przyzwyczajać go do tego już od szczenięcia. Jeżeli jeszcze nigdy tego nie robiłeś zacznij od masowania dziąseł i zębów palcem wskazującym (dobrze będzie abyś śmiał się, nucił jakąś piosenkę lub mówił coś do psa rozbawionym tonem… wiem, że brzmi to dosyć dziwacznie ale w przypadku gdy twoje działania psu się nie spodobają twoje wesołe zachowanie może przekonać go, że jest to rodzaj zabawy, a wtedy lepiej zniesie całe przedsięwzięcie).

Kiedy pies już przyzwyczai się do masażów gołym palcem spróbuj owijać go wilgotną gazą i „szczotkować” jego zęby. Kiedy przywyknie także do tego użyj do szczotkowania nieco sody (pamiętaj o śmianiu się i nuceniu).

Kiedy już przyzwyczaisz psa do powyższych praktyk zakup psią szczoteczkę do zębów (może być ludzka pod warunkiem, że jest miękka) i specjalną pastę do zębów dla psów (soda także świetnie się sprawdza, a poza tym jest tania) i możesz rozpocząć codzienne mycie zębów.

Duża kość ze szpikiem w środku jest doskonała do czyszczenia zębów trzonowych, mogę cię także zapewnić, że będzie to ulubiony dla twojego psa sposób czyszczenia zębów. Pamiętaj o tym, że gryzienie kości może czasem spowodować uszkodzenie zębów, dlatego jeśli dajesz psu kości sprawdzaj zęby pod względem pęknięć. Nie dawaj małych kości bo pies może je połknąć w całości. Pamiętaj o tym aby dokładnie czyścić zęby tuż przy linii dziąseł, nie koniecznie codziennie.

natomiast bardzo fachowy komentarz wraz ze zdjęciami i opsiem uzębienia jest T U T A J

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie :) ...

Wiem że są specjalne ciasteczka czyszczące ząbki ale czy to wystarczy??

posokowiec

Myślę, że 'ciasteczka' to doskonały sposób na zmniejszanie zawartości naszych portfeli.

1.Ile trzeba ich dać pupilowi aby osiagnąć zamierzony efekt?

Producent milczy na ten temat.

2.Jeśli karmisz TYLKO suchą karmą to dawanie 'ciasteczek' wpływa dysfunkcjonalnie na / precyzyjny, dzienny/ bilans pokarmowy.

:hmmmm:

teraz mam wątpliwości, czy użyłem właściwego sformułowania :hmmmm: :hmmmm:

ponieważ nie wierzę, nie zgadzam się z jednym z koronnych argumentów tych, którzy twierdzą, że sucha karma jest CAŁKOWICIE zbilansowana.

Ale TO już jest temat na zupełnie inną dyskusję

3.Licho wie CO, oprócz Dental Care, producent 'ładuje' do tych 'ciasteczek'... oprócz CENY ... oczywiście :wink:

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś z was widział dzikiego psa ze szczoteczką w łapie ? :o :o :o

Pozwólcie biednym psom gryźć, chocby to byl nawet kawałek drewna. Przecież po to ma zęby żeby ich używać !!!. :evil:

Myślę że nasz świat został już doszczętnie wynaturzony. Pozwalamy sobie wmawiać przeróżne głupoty by potem przyjąć je za normę.

Najpierw, że tylko puszka i miękkie żarełko uczeszęśliwia naszego psa, a potem pasta i szczoteczka uszczęśliwia jego zęby. :evil: :-? Paranoja.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam serdecznie!
My posiadamy 3 m-cznego Goldka i na tym etapie podajemy psu codziennie albo paski Rask o smaku miętowym, albo specjalne kostki a do tego ma do zabawy piłeczkę z nitki sizalowej oraz specjalny węzełek z nitek przeznaczonych m in. do zabawy a także do czyszczenia ząbków :D :Dog_run:
Codziennie dostaje jako rarytas żwacza wołowego, który nie tylko ładnie pachnie (w/ g psa) i smakuje, ale poprawia florę bakteryjną.
Na razie doktor i pani ze sklepu zoologicznego odradzała szczoteczkę.
Ale uważam, że podawanie Raska czy innych specjałów powoli przyzwyczaja psiaka do pielęgnacji jamy ustnej tak jak czesanie. :robot:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MONIA&BOSTON']a co to Barf??[/quote]

[url]http://www.barf.aplus.pl/barf/index.php[/url]

Słowo BARF jest angielskim skrótem określenia Biologically Appropriate Raw Food (pl. Biologicznie Odpowiednie Surowe Jedzenie) lub też Bones And Raw Food (pl. Kości i Surowe Jedzenie). Inne terminy, określające ten sposób karmienia zwierząt, to dieta ewolucyjna, dieta naturalna lub dieta dopasowana do gatunku

wiecej znajdziesz w zywieniu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...