Jump to content
Dogomania

Jak płacicie za wystawy zagraniczne ?


Alter Idem

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ja dzisiaj zrobiłam przemarsz po bankach w Katowicach.

Cel- opłata 60 Euro za wyst. europejską - Budapeszt (bez posiadania konta w danym banku - nie da rady)

Najkorzystniej wypadło konto złotówkowe w [B]BGŻ [/B](przelicznik euro - 3,5209 zł / kantory 3,5 zł)

Zdecydowałam się nareszcie na założenie tam konta . Prowizja banu polskiego [B]10 zł[/B] , prowizja zagranicznego [B][U]powinna być tyle samo lub mniej[/U][/B] (poczekam kilka dni na zapis na koncie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati1033']ja wczoraj zrobilam przelew z banku slaskiego w nowej opcji- "przelew europejski", ktory ma kosztowac podobno tylko 5 zl... pewnie dodadza do tego jakies tam oplaty z banku zagranicznego, ale i tak powinno byc taniej... no ale zobaczymy ile pobiora za kilka dni...[/quote]

i rzeczywiscie- zaplacilam tylko 5 zl za przelew europejski :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']ja mam konto w pko bp i tam podaje kwote w jakiej walucie chce wyslac ( np 55 eur) wiec nic nie musze przeliczac
no i w koncu zmienili to ze prowizja byla pobierana z kwoty przelewu - teraz jest osobno :multi:[/quote]


A jak wypelniasz rubryczki "strony pokrywające koszty" i "data waluty banku", zeby Ci taki koszt wyszedł ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alter Idem']A jak wypelniasz rubryczki "strony pokrywające koszty" i "data waluty banku", zeby Ci taki koszt wyszedł ?[/QUOTE]

No właśnie, bo w tym przelewie jest jeden mały kruczek :razz:, nie ma opcji pokrycia całych kosztów przez wysyłającego. Czy mimo to zaakceptowano Ci płatność za wystawę?
A tak a propos tematu, to przestrzegam przed sprawdzeniem dokładnie danych benificjenta... właśnie przez to że miałam złą nazwę benificjenta (IBAN, adres etc . było ok) straciłam 30euro :angryy:...tyle bank pośredniczący wziął sobie za niezrealizowaną transakcję...:lmaa:nie powiem co mi się cisneło na usta gdy poszłam wyjaśniać sprawę w okienku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']
A tak a propos tematu, to przestrzegam przed sprawdzeniem dokładnie danych benificjenta... właśnie przez to że miałam złą nazwę benificjenta (IBAN, adres etc . było ok) straciłam 30euro :angryy:...tyle bank pośredniczący wziął sobie za niezrealizowaną transakcję...:lmaa:nie powiem co mi się cisneło na usta gdy poszłam wyjaśniać sprawę w okienku.[/QUOTE]

Zrobiłamm identyczny błąd, ale pieniadze zostaly przelane na konto. Ja poinformowalam odbiorce i bank to zaistniałym błędzie i podobno wszystko jest okej :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Przelewy zagraniczne w Millenium - do 1000 zł opłata 9.50 zł, 1000 - 2000 19 zł.[/QUOTE]

wow niektórym to fajnie..
:oops:

ja mam konto w pko sa i mbanku i właśnie musze wykonac pewien przelew zagraniczny i się zastanawiam, który wyjdzie taniej.. ktoś ma porównanie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Elitesse a jak przeliczasz ile masz wsyłać? Ja mam z PKO SA ten z żubrem, i w sumie nei wiem czy można kwotę przelewu internetowego podawac w Euro, są chyba tylko złotówki.[/QUOTE]

w pekao sa nie da się zrobić przelewu internetowego przez internet..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']w pekao sa nie da się zrobić przelewu internetowego przez internet..[/quote]

[quote name='Elitesse']what ? :crazyeye::crazyeye:[/quote]


Tak Pekao SA ten z żubrem nie ma możliwości zrobic przelew za granice, a za wysyłke ściagneli ze mnie 80 zl:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']wow niektórym to fajnie..
:oops:

ja mam konto w pko sa i mbanku i właśnie musze wykonac pewien przelew zagraniczny i się zastanawiam, który wyjdzie taniej.. ktoś ma porównanie??[/quote]

W mbanku wychodzi o wiele taniej .
PKO SA to koszt około 80 zł ,natomiast w mbanku to koszt około 25 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']A co z pocztą polską?:cool3: np. do Czech?[/quote]
Ja wysyłałam za ich pośrednictwem opłatę za wystawę do Bratysławy.
Od kwoty 200 E zapłaciłam 20 zyli. Do Czech równiez można.
Tu lista krajów :[url]http://www.cennik.poczta.lublin.pl/help/przekazy_zagr.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...