Jump to content
Dogomania

Dalmatyńczyk CENT- znów szuka domu ... i ZNALAZŁ !!! :)


sisia0

Recommended Posts

Ulaa powiedzmy sobie szczerze dom tymczasowy dla centa w tym wypadku to dom, ktory nie tylko zapewni mu spacerek, mizianko ale to dom , ktory przede wszystkim wyprowadzic go na prostą.

Jesteś jedyną szansa Centa prosimy w jego imieniu ...przygarnij kropka...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 688
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Matko czy Wy oszaleliście :-o jakaś zbiorowa obsesja!
Bea Twoja choroba jest jednak zaraźliwa :mad:

Wiecie bardzo dobrze, że wzięłabym Cencika. W tej chwili nie mogę, bo jest Gina. Najpierw ona musi znaleźć dom.
Druga sprawa jest bardziej poważna - nawet jeśli z Centem uda się coś wypracować, to nie ma gwarancji, że w nowym domu mu nie wróci dawne zachowanie. To nie jest pralka albo lodówka, którą można zaprogramować i taka adopcja wiąże się z ogromnym ryzykiem - w takim przypadku będę musiała wziąć je na siebie. Przemyślcie to dokładnie.
Każdy chce wyjąć Centa ze schronu, bo mu zimno, jest chudy no i ma kropki. I ja też chce, by wyszedł. Jednak ktoś potem będzie musiał przejąć na siebie odpowiedzialność za wydanie go. A szukanie domu dla psa, który wymaga "specjalnego traktowania" jest niezwykle trudne, czasem wręcz niemożliwe (w tej chwili mamy już jedną sukę ONkę ze złamaną psychiką i niestety rozważamy jej eutanazję :-().

Takich psów nie wydaje się byle komu, zresztą ktoś tu już napisał, że spacerki + mizianko to mało u niego. Będzie potrzebna "instrukcja użytkowania" - ciężko będzie znaleźć osoby chcące adoptować psa potencjalnie problematycznego.
Co nie znaczy, że nie można spróbować.

Jednak póki Gina u mnie jest, nie ma o czym gadać nawet :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ula to nie opsesja. To strach. Wszyscy pamiętamy co zrobiłaś z Fredim. Państwo się nie skarzą a psiak miał adhd i inne takie poschroniskowe dziwności.. Nikt inny nie poradzi sobie z nim. Cent w chwili przyjęcia go do schroniska był cieplusim kochającym wszystko psem. To schronisko na niego tak wpłynęło. A instrukcja obsługi dla nowych właścicieli się przyda.
Gina leć do domku szybciutko. Czas najwyższy!!!!

Link to comment
Share on other sites

Z Fredziem było inaczej. Nie rzucał się na ludzi, on był po prostu zagubiony i swój stres odreagowywał w gwałtowny sposób, poza tym niczego nie był uczony, miałam wrażenie, że mam do czynienia ze szczenięciem.
Jednak nie reagował w żaden sposób agresją na ludzi.

Jeśli Cencik taki nie był wcześniej, tylko zrobił się niedobry w schronisku, to jest duża szansa na resocjalizację, on napewno się tam boi cały czas.

Link to comment
Share on other sites

Ula z tego co pisali na wątku ludzie z Ostródy to Cent miał pecha w gryzieniu. 1 zamiast kiełbachy to rekę, 2 zamiast psa znowu człowieka który stał miedzy nimi!!!! Nie wiem czy to agresja w stosunku do ludzi. Nie zapominajmy że Cent został pogryziony w schronie (nie ma nawet części ucha). I wiecznie głodny był.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę ludzi z Ostródy o dokładne opisanie cech Centa. W jakich okolicznościach gryzł, jak zachowuje się na co dzień, w jaki sposób zjada posiłki, jakie ma podejście do człowieka. Po prostu wszystko.
Jest to niezbędne w ocienie co można z nim zrobić. Proszę was żebyscie dzisiaj odpisali bo transport trzeba łatwić. Jest mało czasu. Myślę że w piątek można byłoby go zabrać jeżeli jakiś tymczas zdecydował się go wziąść po opisie sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Cencik pamiętaj,że wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki :roll:...
Niestety ja też mam problematycznego psa,a nawet dwa.. Toffik nie ma szans na adopcję mimo,że jego stan psychiczny naprawdę się poprawił...Spajk jest agresywny. Mimo wszystko kiedy naprawdę się w coś wierzy i walczy z nieszczęściem miłością...miłość zwycięża i potrafi zdziałać cuda :) ...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o moje spostrzeżenia co do Centa.
Według mnie Cent absolutnie nie jest agresywny w stosunku do ludzi. Przynajmniej tego nie zauwazyłam.
Jzeli w sobotę chciał złapać matusza za rękę było to zwykłe kłapnięcie skojarzone z rzucaniem kiełbasy...
nie wiem ...
gdy przyszedł do schroniska był bardzo spokojny i do ludzi i do zwierząt...

teraz dogaduje się z psami, które sa w jego sąsiedztwie (czytaj, siedzą razem)...inne ..róznie...
napewno mocnym punktem zapalnym jest jedzenie...

to jest w obecnej chwili obsesyjne...on by mógł jeść, jeść i jeść....i jest przy tym bardzo łapczywy aż do ...własnie któregoś dnia gdy przez nieuwagę...złapał mi palec z kiełbasą....

na ludzi nie warczy, nie rzuca się...przynajmniej do tych, których widziałam w jego otoczeniu...

pieknie się przytula....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_Mazury']Jeżeli chodzi o moje spostrzeżenia co do Centa.
Według mnie Cent absolutnie nie jest agresywny w stosunku do ludzi. Przynajmniej tego nie zauwazyłam.
Jzeli w sobotę chciał złapać matusza za rękę było to zwykłe kłapnięcie skojarzone z rzucaniem kiełbasy...
nie wiem ...
gdy przyszedł do schroniska był bardzo spokojny i do ludzi i do zwierząt...

teraz dogaduje się z psami, które sa w jego sąsiedztwie (czytaj, siedzą razem)...inne ..róznie...
napewno mocnym punktem zapalnym jest jedzenie...

to jest w obecnej chwili obsesyjne...on by mógł jeść, jeść i jeść....i jest przy tym bardzo łapczywy aż do ...własnie któregoś dnia gdy przez nieuwagę...złapał mi palec z kiełbasą....

na ludzi nie warczy, nie rzuca się...przynajmniej do tych, których widziałam w jego otoczeniu...

pieknie się przytula....[/quote]

potwierdzam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']To jest bardzo pocieszające, co piszecie.
A jednocześnie tragiczne :-( jak on musi tam cierpieć....

Jak reaguje na obcych np na spacerach, na pojazdy? To też ważne.[/quote]

nie reaguje na obcych...on obsesyjnie u kazdego szuka jedzenia...wypatruje co się ma w ręce....jezli nic, nie ma zainteresowania...

Link to comment
Share on other sites

Ula nie mamy kilku dni. Cent musi jechać w piątek. Bardzo trudno jest transport zorganizować przez całą Polskę. A w piątek chyba się uda. Tak że Cent byłby u was w sobotę. Obolały i rozmemłany po kastracji (o ile stan jego zdrowia na kastrację u Buni pozwoli). Może taki stan pomógłby się z nim zapoznać bez strachu ;)

Ps. Suczka jest na Paluchu. Dowieźć też?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Peter Beny']Czy to rozsądne zaraz po kastracji przewozić psa :shake::shake:[/quote]


Peter Beny jeżeli ja podejmę sie jego kastracji,czyli jeżeli jego stan zdrowia na to pozwoli,to śmiało 24 godziny po zabiegu będzie mógł jechać do Dt.
Niech ja go chociaż zobaczę :-(
Obiecanych zdjęć jak ie było tak nie ma :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Peter Beny']Bunia , ja nie neguję tego , szacunek , tyle że to ja będę prawdopodobnie jednym z tych co transport będą przeprowadzać ;) Ale poczekajmy na zgodę DT.
Pozdrawiam serdecznie ;)[/quote]

Również pozdrawiam ,głowa do góry :loveu:

Widziałam zdjęcia Centa :placz::placz::placz:
Nie poznała bym go...
Jest chudy jak patyk,ma przerażenie w oczach...
Echh...
Ulaa zlituj się.
Niedługo nie będzie już kogo ratować :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea_m']Ula nie mamy kilku dni. Cent musi jechać w piątek. Bardzo trudno jest transport zorganizować przez całą Polskę. A w piątek chyba się uda. Tak że Cent byłby u was w sobotę. Obolały i rozmemłany po kastracji (o ile stan jego zdrowia na kastrację u Buni pozwoli). Może taki stan pomógłby się z nim zapoznać bez strachu ;)

Ps. Suczka jest na Paluchu. Dowieźć też?[/quote]


Bea, a możesz mi powiedzieć, gdzie chcesz Centa zawozić? Wybacz, ale mam wrażenie, że decydujecie za mnie. Dlaczego?
Pisałam wyraźnie, że nie mam teraz miejsca ani możliwości wziąć kolejnego psa i to takiego, któremu trzeba poświęcić dużo czasu i pracy.

U nas też są psy potrzebujące pomocy. Tak samo na już. Tak samo grozi im śmierć. Nie są ani mniej ważne, ani gorsze - tylko dlatego, że nie ma ich na dogo. A mam wrażenie, że licza się tylko te, które widać na fotkach i ich pogarszający się stan jest spektakularny. Ale one nie są jedyne, uwierzcie. Nie będę wartościować psów na "te z dogomanii" i "spoza dogomanii", to byłoby chore!!!!!!

Sama siebie nie przeskoczę i nie róbcie tego za mnie. Nie jestem jedyną osobą na świecie, a chyba zapomniałyście o tym.

To nie jest kwestia "zlitowania się" Buniu, bo gdybym miała możiwość "litowałabym się" nad każdym i w ciągu tygodnia miała 100 psów. Ale nie da się, rozumiecie? Kilka dni. Aby ne tracić czasu, szukajcie w międzyczasie gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bunia']Peter Beny jeżeli ja podejmę sie jego kastracji,czyli jeżeli jego stan zdrowia na to pozwoli,to śmiało 24 godziny po zabiegu będzie mógł jechać do Dt.
Niech ja go chociaż zobaczę :-(
Obiecanych zdjęć jak ie było tak nie ma :shake:[/quote]

Ciotka, ciotka...ja od razu wstawiłam...
pare stron wcześniej....:cool1:

Link to comment
Share on other sites

mam małego offa, ale w sprawie dalmatów. Pani Danuta (ta pani która przesłala na centa pieniazki) sama ma w domu dalamtynczyka i nie wyobraża sobie aby inne dalmatynczyki spedzaly zime w schronisu. Poprosiła mnie wiec abym informowala ją o losie dalmatynczykow oraz podala jej informacje o nich i namiary na ich opiekunów. ten wątek odwiedza najwiecej dalmato-maniakow. Pani Danuta to bardzo porządna osoba ktora chętnie pomoze ...

Link to comment
Share on other sites

Już mam kontakt z p. Danutą.

No dobra ludzie. Co robimy? Cisza tu jakaś straszliwa. Czy w piątek ktoś wyciągnie psa ze schronu i przewiezie do Łodzi? Czy w sobotę ktoś odbierze Centa i przewiezie do Libąża? Czy dałoby radę gwiedzś go przewnocować po zabiegu? Czy Cent będzie jechał razem z tym maluszkiem? Acha w łodzi jet dalmat ktorego możemy zabrać z Centem do DT.

Link to comment
Share on other sites

Reno transport z łodzi do Katowic jest. Przyjeżdża po psiaki [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=11428"]Peter Beny[/URL] . Gorzej z transportem Ostróda - Łódź. Tato Rybci chyba mógłby pojechać ale on strasznie nadkłada drogi bo jedzie z Elbląga. Koszty są straszne :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...