Jump to content
Dogomania

Petit Basset Griffon Vendeen


*Iza*

Recommended Posts

No właśnie, jak tam matura? A może ktoś wrzuci jakieś zdjęcia? :) Ja bym chciała kiedyś grandzika albo drugiego petitka. Ta mieszanka petit-jamnior też jest niezła.. Ja lubię takie psy charakterne :) A przed petitkiem byłam zdecydowana na pieska który się nazywa alpejski gończy krótkonożny, ale mi powiedziano że to psy tylko dla myśliwych.

Link to comment
Share on other sites

Chyba wszystkich na działki wywiało bo ciepło. Ja wczoraj mojemu rozbójnikowi dałam popalić, bo wybraliśmy się w teren ze znajomymi i ich szczeniakami: dwa 6-miesięczne i jeden 11-miesięczny. Do wieczora miałam z psem spokój - odsypiał :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wader pilnuje całe dnie osiedla na balkonie ;)
Nauczył się już ładnie pływać i wreszcie pływa po patyki. Ale zawsze ludzie w parku mają z niego straszny ubaw, bo jak tylko wyjdzie z wody to od razu gdzieś na piach i zaczyna się tarzać i później calusieńki czarny jest ;) W łikendy to się ciężko opędzić od ludzi pytających co to za rasa, jaki ma charakter itd.
Złapał nas na Starym Mieście koleś który podobno też ma petita (9miesięczny, z hodowli pod łodzią) a właściwie Petitkę. Może uda się spotkać jak tylko mała skończy cieczkę. To już byłby trzeci Petit w Warszawie. Niestety gość nie wiedział o trymowaniu i mu psisko zbielało zupełnie.

Poza tym malucha powoli nabiera męskich kształtów, wreszcie. Co prawda wagowo mu jeszcze trochę do normy brakuje (bo waży 13,1kg) ale przynajmniej już wcina wszystkie posiłki (zanęcanie puszeczką mięsną nadal skutkuje).
Mam gdzieś jego fotki ale oczywiście ciągle brakuje czasu na przerzucenie :/

Link to comment
Share on other sites

w Warszawie na Saskiej jest jeszcze jeden petitek - postaram się zrobić mu zdjęcie. Jest ciemny jak stodoła, nie ma prawie nic białego. Wygląda na kilkuletniego. Niestety nigdy nie spotkałam właścicieli, biega zawsze w ogródku, więc nic o nim nie wiem

Link to comment
Share on other sites

Ojej, mienta, ta suczka to musi być siostra Hyźka, bo on też w tym wieku i z Łodzi, ciekawe, która to jest? Hugonka, czy Hera. W tym mocie były tylko dwie suczki. Ich mama jest prawie cała biała i niektóre odziedziczyły po niej takie białe łebki, bo ojciec miał mocny ciemny kolor.

Link to comment
Share on other sites

Ja po przerwie bo nam internet siadł na tydzień :angryy:. Tragedia!!! Człek jak bez ręki i od świata odcięty. Matura w trakcie, ale już po pisemnych więc najgorsze za nami. No może tylko dzień wyników będzie gorszy a na dokładkę długo trzeba czekać :placz:
Piesy mają się dobrze, kopią doły w ogrodzie na potęgę, lamią tulipany i wyrywają róże. a wszystko w dużej zgodzie :cool3:
Fredek ma wszystkie jamnicze cechy czyli jest zazdrośnikiem i kocha spać. Jak już uda mu się nad ranem wyprosić wejście do łóżka to może w nim zostać nawet do 12 - o ile ma towarzystwo. Ostatnio trenowali długi sen z maturzysta i gdyby nie moja interwencja pewnie w zgodzie spędziliby w nim dzień cały. A Kapsik bardzo jest tolerancyjny, wszystkie zaczepki małego znosi spokojnie, czasem tylko przygląda mu się z lekkim pobłażaniem. uzupełniają się znakomicie zwłaszcza gdy rozrabiają :evil_lol: i oby im tak zostało!!!

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio zdaliśmy sobie sprawę, że Wader na prawdę urósł ;)
[IMG]http://farm4.static.flickr.com/3592/3518854151_3da6c77f8c.jpg?v=0[/IMG]

a tak było jeszcze nie tak dawno
[IMG]http://farm4.static.flickr.com/3011/3025846294_6a7fce682b.jpg?v=0[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania z Petitką']o jacie... ale się tu tłoczno zrobiło! A jak ja Wiki moją małą kupiłam, to tego tematu jeszcze nie było :) Wyjątkowo ostatnio popularnośc bassetom urosła... albo włąsciciele się rozgadali w końcu xD A jest tu może ktoś z północy prucz nas?[/quote]

Witaj Ania :-) fajnie że o jednego petita znowu więcej na forum!
my mieszkamy w Warszawie. W sumie to chyba tu jest największe zgromadzenie petitków (nie licząc hodowli). Pascala bracia są na Kabatach, a siostra w Piasecznie. Z naszego miotu nie ma nikogo na północy.
pozdrawiam!
Leni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leni356']Witaj Ania :-) fajnie że o jednego petita znowu więcej na forum!
my mieszkamy w Warszawie. W sumie to chyba tu jest największe zgromadzenie petitków (nie licząc hodowli). Pascala bracia są na Kabatach, a siostra w Piasecznie. Z naszego miotu nie ma nikogo na północy.
pozdrawiam!
Leni[/quote]

Suczka z mojego miotu "N" na Bemowie, a piesek z miotu "P", w domu Ajo, w Piastowie

Link to comment
Share on other sites

jak widzisz mienta, nawet nie wiadomo kiedy z małego szkraba wyrasta fajny młodzian:evil_lol: Potem z rozrzewnieniem wspomina się ten okres szczeniactwa:lol:

Cieszę się bardzo, że "banda" Petitków ciagle sie powiększa:multi:
:lol:To wyjatkowe psy dla wyjatkowych ludzi:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No tak no tak, Vader bardzo urósł i na tych zdjęciach to widać niesamowicie, ale ja patrząc na te fotki mienty mam zupełnie inną refleksję - jak ten mój mały braciszek urósł. Niestety nie mam w komputerze fotki, aby wstawić i porównać, a byłby ubaw :evil_lol: Na przyklad mały Adaś z charcicą afgańską i duży Adam z petitkiem.
Niewtajemniczonym wyjaśniam, że ten facet, który trzyma Vadera, to mój młodszy o 12 lat braciszek. Jako dziecko był bladym chudzielcem :crazyeye:.
Sorry za off topic :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...