Jump to content
Dogomania

Petit Basset Griffon Vendeen


*Iza*

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam Wszystkich Posiadaczy Petitów!

Ponieważ za tydzień nasza Rodzina poszerzy się o szczeniaka pbgv (chłopak) z hodowli Beta Plus, proszę Was o wszelkie uwagi i doświadczenia dotyczące przygotowania się na jego przyjęcie :) Szczególnie proszę PANGEĘ o sugestie dotyczące weterynarzy w okolicach na północ od Krakowa (mieszkamy niedaleko - Smardzowice k. Skały. Pozdrawiamy!

Link to comment
Share on other sites

I zapomniałam o nurtującym mnie pytaniu, czy spotkaliście się ze zjawiskiem (bo inaczej tego się nie da nazwać;)) koprofagii. Szczeniak zjada własne odchody :(. weterynarz polecił nam dawanie suszonych żwaczy wołowych, dostaje też tabletki ruben tabs, ale powiedziałabym,że spektakularnej poprawy raczej nie ma. Zdarza mu się to tylko gdzy zostaje sam (przy nas nie ma takiej szansy). Jeśli ktoś ma pomysł, radę-będę baaaardzo wdzięczna za wskazówki co robić. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam!
Od pewnego czasu zastanawiam się na d zakupem psa tej rasy. Śledząc ten wątek znalazłem odpowiedzi na wiele pytań, ale mam jeszcze jeden problem. Jak u tych psów z zostawaniem samemu. Większość z was pisze, że psy cały czas przebywają z członkami stada (czy to ludźmi, czy innymi psami), a czy któryś z waszych petitków jest zmuszony do zostawania zupełnie samemu w tygodniu w godzinach pracy? Jak to znoszą? Wycie, niszczenie mieszkania, czy raczej spokój? Czy ewentualne przyuczanie do pozostawania samemu od małego dałoby pożądane efekty w przypadku tej rasy (dodam, że myślę o suczce)? To dość istotna kwestia, po pies musiałby w tygodniu spędzić te 6-8 godzin sam, a nie chciałbym żeby wiązało się to z nieprzyjemnościami dla niego, sąsiadów i mieszkania ;) Będę wdzięczny za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolero']Witam!
Od pewnego czasu zastanawiam się na d zakupem psa tej rasy. Śledząc ten wątek znalazłem odpowiedzi na wiele pytań, ale mam jeszcze jeden problem. Jak u tych psów z zostawaniem samemu. Większość z was pisze, że psy cały czas przebywają z członkami stada (czy to ludźmi, czy innymi psami), a czy któryś z waszych petitków jest zmuszony do zostawania zupełnie samemu w tygodniu w godzinach pracy? Jak to znoszą? Wycie, niszczenie mieszkania, czy raczej spokój? Czy ewentualne przyuczanie do pozostawania samemu od małego dałoby pożądane efekty w przypadku tej rasy (dodam, że myślę o suczce)? To dość istotna kwestia, po pies musiałby w tygodniu spędzić te 6-8 godzin sam, a nie chciałbym żeby wiązało się to z nieprzyjemnościami dla niego, sąsiadów i mieszkania ;) Będę wdzięczny za pomoc.[/QUOTE]

jest roznie
Chyba zalezy to i od psa i od wlascicieli.
Jesli nie pozwolisz psu, zeby nauczyl sie, ze niszczenie Twoich zabawek jest fajne, to bedzie sie zajmowal swoimi, a nie wyposazeniem domu.
Jesli odkryje radosc z gryzienia krzesel, stolu czy darcia kanapy - przepadles.
Ratunkiem jest fakt, ze Petity lubia "budy" i takiego niszczyciela mozna zostawiac w odpowiednio duzej i przestronnej klatce. (oczywiscie z miska z woda i po należytym spacerze)

Raczej nie wyja gdy nie ma wlasciciela tylko sa glosne przy powitaniach. Taki powrot właścicieli z imprezy o 3 nad ranem moze byc obwieszczony wszystkim sasiadom

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o zostawanie, moj 5 miesieczniak zostaje przez 5 dni w tyg od 3-6 godzin i jak narazie (odpukac;)) jest ok. Zostaje z fura zabawek gryzakow i kula smakula i jak do tej pory nic nie zniszczyl i chyba nie krzyczy. Powitania rzeczywiscie sa baaaardzo entuzjastyczne i glosne;)))). Co do siersci niestety jak narazie gubi wlos, mam wrazenie jednak, ze teraz zmienia siersc z tej szczeniecej na dorosla i z tego to wynika. Zaopatrzylam sie w sprytne urzadzenie, ktore usuwa martwy wlos i jest troche lepiej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Hej....ja też jestem posiadaczką petita:)Przekochana i urocza morda....tylko proszę o opisanie jak wygląda ogólnie pielęgnacja takiego psa...kiedy pierwsze trymowanie, jak często czesać i jaką szczotką i czym Wy dokładnie karmicie:)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...