Jump to content
Dogomania

Biotiderm


ania K.

Recommended Posts

Biotiderm- ok - ale zwroc uwage, ze to tylko biotyna w okreslonej dawce. Jesli stosujesz to na siersc, musisz podac tez cynk w dawce przeliczonej na wage zwierzecia. Uwaga na cynk!
Biotiderm pies jadl, bo ma lekko slodkawy smak. Teraz tego juz nie stosujemy - mamy cos innego.
Zincas - nie stosowalam.
Biotyny sie nie przedawkuje, gorzej z cynkiem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info:lol:
Widze że jesteśmy z tego samego miasta. Ja mieszkam Tu od roku i tak jak chodze ze swoją to ciężko jest tu gdzieś ja puścić ze smyczy same ulice. Jedynie to ide z nią na stadion i tam się wygania moja mała beagielka.
Może podpowiesz mi gdzie tu sa fajne miejsca?
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Biotiderm- ok - ale zwroc uwage, ze to tylko biotyna w okreslonej dawce. Jesli stosujesz to na siersc, musisz podac tez cynk w dawce przeliczonej na wage zwierzecia. Uwaga na cynk!
Biotiderm pies jadl, bo ma lekko slodkawy smak. Teraz tego juz nie stosujemy - mamy cos innego.
Zincas - nie stosowalam.
Biotyny sie nie przedawkuje, gorzej z cynkiem.[/quote]

Czy mogłabyś napisać coś więcej jak nie przedawkować cynku. Mam nieduże psy o wadze ok. 8 kg.

Link to comment
Share on other sites

Trudno mi cos napisac, bo nie jestem wetem. Wiem tylko tyle ile sama czytalam o cynku i to co powiedzial mi wet. Wet obliczyl ile preparatow z cynkiem mam podawac na wage psa ( moj pies waazy41 kilo) . Moge Ci jedynie przepisac co pisze o cynku na ulotce KERABOLU, bo to stosujemy u mojego psa.
" Cynk wchodzi w skład ponad 200 enzymów i białek, jest niezbędny do funkcjonowania każdej komórki organizmu. Najwięcej zawierają go tkanki zewnętrzne: skóra i włosy. Niedobór u psa objawia się m.in. zmianami skórnymi - zrogowacenia, wypadanie sierści, utrata pigmentu. Zwierzęta żywione dietą pozbawioną cynku rosną wolniej i występują u nich zaburzenia w rozwoju owłosienia. Szczególnie rasy długowłose mogą mieć wydłużony okres wzrostu włosa. Karma uzupełniona cynkiem ma pozytywny wpływ na zachwiany metabolizm skóry i szybko usuwa objawy niedoboru.
Preparat dzięki połączeniu tych składników zapewnia:
- błyszczącą, gęstą i mocno osadzoną sierść,
- krótki okres linienia,
- gładką, elastyczną skórę,
- poprawioną pigmentację,
- zdrowe poduszki i pazury"
I jeszcze wazne! jesli chcesz poprawic stansiersci, to nie tylko cynk i biotyna! Jeszcze musisz podawac NNKT!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']Zapotrzebowanie psa na cynk wynosi:

dla psa dorosłego 0,11 mg/kg m.c.
dla szczeniaka 0,20 mg/kg

Trzeba jednak wiedzieć jaka jest zawartość cynku w podawanej karmie.[/quote]
no wlasnie! A ze ja humanistka i liczyc nie potrafie, wszystko to analizowal nasz wet!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...