Jump to content
Dogomania

Pastuch dla psa z pilotem do tresury


tetrikso

Recommended Posts

Witam,

poszukuję niewidocznego ogrodzenia dla psów z dodatkowym pilotem służącym do tresury. Chodzi o to żebym nie musiał zakładać dwóch obroży na raz bo nie zmieszczą się jedna obok drugiej. Zamienianie jednej obroży pastuchowej na treningową też jest kłopotliwe, dlatego szukam urządzenia które posiada obrożę działającą jednocześnie z pastuchem oraz pilotem. szukłaem już w internecie ale bezskutecznie. Proszę darować sobie wypowiedzi nie na temat szkolę psy już kilka ładnych lat i wiem, dla którego psa co jest dobre.

Link to comment
Share on other sites

Czytałem o tym pastuchu DF Duo. Opis wygląda obiecująco. Pilot ma aż 1200m zasięgu, zatapialna obroża i ostrzegawcza wibracja przy zbliżaniu się psa do ogrodzenia.  Mikromike jak przetestujesz daj znać, bo żal mi tych psów siedzących w kojcu na wybieg ich niestety nie mogę wypuścić bo zaraz przez ogrodzenie przeskoczą i narobią mi kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Myślałem że tamten post został usunięty bo nie widziałem go na liście tematów.

 

I słusznie, jeśli został usunięty - za publiczne propagowanie sposobów znęcania się nad psem.

Używanie obroży elektrycznej i pastucha elektrycznego dla psów  można bowiem podciągnąć pod  art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt:

 

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1–4 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

- w związku z art. 6 pkt 1a tej Ustawy:

 

Zabrania się znęcania nad zwierzętami. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...