Jump to content
Dogomania

Porzucony pies szuka domu


marzek

Recommended Posts

Drodzy dogomaniacy jestem tu nowa, ale słyszałm dużo dobrego o Waszej działalności. Wiem, że los zwirzat nie jest Wam obojętny i liczę, że pomożecie mi w znalezieniu domu dla porzuconego psa. Suczka została wyrzucona z samochodu i koczuje pod siatką mojej działki ( okolice Siedlec). To bardzo miły i ufny pies, szukajacy kontaktu z człowiekiem, naprawdę mądry , dobrze dogaduje się z moimi psami, toleruje koty, chyba nie ma jeszcze roku. Wziełabym ją do siebie, ale mam już dwa psy ze schroniska, pracuję, mieszkam w bloku. Miejscowość, w której znajduje się moja działka jest mała liczy cztery domy, ale ludzie są tu wrogo nastawieni do zwierząt, jest tu działajace koło myśliwskie. W sierpniu kończy mi się urlop i strach pomyśleć co się stanie z psem. Bardzo proszę pomóżcie mi znaleźć dla niej dom.[attachment=14994:DSC_0418.JPG][attachment=14995:DSC_0415.JPG][attachment=15001:DSC_0410.JPG][attachment=15022:DSC_0409.JPG]

[sharedmedia=core:attachments:15022]
[sharedmedia=core:attachments:15001]
[sharedmedia=core:attachments:14995]
[sharedmedia=core:attachments:14994]
[sharedmedia=core:attachments:15101]
[sharedmedia=core:attachments:15100]

 

 

Link to comment
Share on other sites

śliczna sunia :) dobrze ,że się nią zaopiekowałaś  .

bou ma racje ,że może być w ciąży .Czy masz możliwość pojechania z nią do weta i sprawdzenie tego ,bo niedługo może być problem z jedną sunią ,ale z całą gromadą .

mogę jej na bazarku zamówić ogłoszenia tylko potrzebny będzie tekst i może jakieś zdjęcie też suni przy człowieku aby widać jakiej jest wielkości .

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za podpowiedz.Do jutra jestem uniruchomiona na działce mąż pojechał do Warszawy załatwić dom dla suni -niestety głowa domu się nie zgadza chociaż cała reszta jest na tak.Ryczeć mi się chce z bezsilności.  Jutro zrobimy nowe fotki i wyślę tekst. Porozmawiam z mężem o weterynarzu, na razie pies jest odrobaczony i ma zakropione kropelki na pchły i kleszcze.

Link to comment
Share on other sites

Kabaju przesyłm tekst i nowe zdjęcia

Dyzia marzycielka

Na swoje nieszczęście jest suczką, na wsi psie dziewczyny nie mają łatwego życia. Została podrzucona, mieszka pod naszą siatką.  Nazywamy ją Dyzią lub małpiszonem (to mój mąż). Ma chyba około roku to właściwie jeszcze dzieciuch. Jest średniej wielkości , sierść ma jasną, króciutką, gładką po prostu idealną do utrzymania w czystości. Ma długie łapki co jest ważne bo nie brudzi brzucha ( myślę o tonach piachu przynoszonego po spacerze- mam dwa niskopodłogowe psiaki ). Z psami dogaduje się bez problemu, toleruje koty. Może mieszkać na podwórku, w bloku też. Jest przemiłym psiakiem o mięciutkim wtulającym się w człowieka pysku , ma mądre spojrzenie, szybko się uczy, no i szuka swojej rodziny.  Na działce jestem tylko do sierpnia. Wieś liczy cztery chałupy i czterech mieszkańców niestety wrogo nastawionych do zwierząt, ponadto we wsi swą siedzibę ma koło myśliwskie. Nie mogę jej wziąć bo mam już dwa psy ze schroniska, mieszkam w bloku.
O czym może marzyć Dyzia ? 
Jeżeli ktoś może ją przyjąć i pokochać to proszę - jest Wasza.
Psina jest odrobaczona i ma zakropione kropelki na pchły i kleszcze
Przebywa po Siedlcami.

tel 503066835

DSC_0426.JPG DSC_0425.JPG

[sharedmedia=core:attachments:15101]
[sharedmedia=core:attachments:15100]
Link to comment
Share on other sites

na tych nowych zdjęciach jest jeszcze ładniejsza :)

na szybko nie znalazłam bazarku z ogłoszeniami  ,więc zrobiłam na 3 najpopularniejszych portalach aby miała na weekend  a później poszukam jeszcze bardziej szczegółowo na bazarkach

na razie ma

http://www.gumtree.pl/a-zwierzaki-psy-i-szczeni%C4%99ta/mazowieckie-wschodnie-powiaty-siedlce/dyzia-marzycielka/1001368919330910551799209?activateStatus=adEdited

http://olx.pl/oferta/dyzia-marzycielka-CID103-IDaWMYB.html#9de5210c68

http://alegratka.pl/ogloszenie/dyzia-marzycielka-26649182.html

 

jaki ma charakter? ; czy lubi spacery ,jest żywiołowa  czy raczej woli odpoczywać ?

Link to comment
Share on other sites

Kabaju bardzo dziękuję za pomoc. Nareszcie sprawy układają się (odpukac w niemalowane) pomyslnie. W przyszłym tygodniu jedziemy z psiną na sterylkę i czipowanie, zaszczepiliśmy ja przeciw wsciekliźnie no i mieszka z nami .Boję się mówic głosno ale tak na 99% mamy dla niej dom.

Co do charakteru suczki to codziennie głowie się jak można pozbyć się tak mądrego, zrównowazonego i uroczego psa. Lubi się bawic, uwielbia biegać ale poleniuchować też lubi np. na lezaku mojego męża.Szczeka wtedy kiedy trzeba bez nadmiernego ujadania tak jak moje pędraki. Przywołana przychodzi, zaczyna rozumieć komendy np. siad, fe. W samochodzie zachowuje się ok, nie wymiotuje, w mieście troche za dużo się dzieje ale nie była wystraszona raczej zaciekawiona. No może jest troche zbyt wylewna w okazywaniu uczuć.

Bardzo dziękuję za ogloszenia no i za zainteresowanie jakie nam okazalaś. Dam znać jak suczka zniosla operację.

Link to comment
Share on other sites

bardzo się cieszę ,że sunia ma szanse na dom i super ,że tak się nią zaopiekowaliście. Miała mała szczęście .Będę trzymać kciuki . Nieraz trudno powiedzieć ,że człowiek to istota myśląca a szczególnie w takich sytuacjach jak się widzi   psa  porzuconego albo uwiązanego na łańcuchu  albo cały czas przebywającego w jakimś małym kojcu . Daj znać jak sunia zniosła sterylkę .Daj też znać proszę  jak będzie w domu to wykasuje ogłoszenia .

Link to comment
Share on other sites

 Wczoraj Dyźka miała operację, przez cały dzień spała, w nocy też było ok, wymiotowała tylko raz. Zaczyna jeść, karmimy ją małymi porcjami. Jutro jedziemy na sprawdzenie rany no i na antybiotyk. Jest już zaczipowana.Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie już w nowym domu.

Link to comment
Share on other sites

Jutro jedziemy  na zdjęcie szwów a w sobotę do nowego domku. Jak wszystko się powiedzie ( puk, puk w niemalowane) zaraz napiszę. Szkoda mi się z nią rozstawać  ale wiem, że nie poradzilibyśmy sobie z trzema psami.

Link to comment
Share on other sites

Też trzymam!Namów nowy domek,żeby napisał co u Dyzi!(moze byc mail do Ciebie,zapytaj,czy mozesz wkleić na dogo).Dzielnie się spisaliście,gratuluję i podziwiam - jak wszystkich ludzi o Wielkim Sercu.

edit:literówki,sorry.

Link to comment
Share on other sites

W sobotę zawieźliśmy Dyzię do nowego domu. Będzie mieszkala na podwórku w budzie( luzem)  lub jeżeli będzie wolała w pomieszczeniu gospodarczym. Teren jest duzy, bezpieczny, zadbany, ludzie przyjaźni, jest mały piesek mieszkający w domy i dumna kotka, ktora podobno tam rządzi - mam nadzieję, że będzie jej tam dobrze.  Jeżeli bedę miala jakieś zdjecia to wkleję.

Przykro było ją oddawać ale patrząc na te biedne psiaki to i tak Dyzia i my mieliśmy szczęście, że tak szybko znalazł się dom. Bardzo Wam dziękujemy za pomoc i wsparcie, mooocno sciskamy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dobrze ,że sunia w domu .Trochę mnie martwi ,że nię będzie mieszkała w domu ,ale  mam nadzieje ,że  w końcu tam zamieszka . Jakoś sobie nie wyobrażam ,żeby jeden pies był w domu a drugi nie ,szczególnie ,ze nie jest to wielki pies . Proszę sprawdźcie później jak spbie sunia radzi   Liczymy oczywiście na zdjęcia .

Link to comment
Share on other sites

Kabaju niestety nie mam zdjęć z nowego domu. Mamy telefoniczny kontakt z państwem od Dyzi , przyzwyczaiła się do swojej nowej rodziny, rozrabia, zdobywa ich serduszka, wygląda , że oprócz kota wszyscy są zadowoleni. Podczas upałów była w domu. Już jest zarejestrowana w europejskiej bazie danych ( sprawdziliśmy). Wierz mi jest dobrze (to nie jestdaleko od naszej działki). jak przyslą mi zdjęcia to zaraz je wkleję.

przesyłam zdjęcia Dyzi po sterylizaji.[attachment=16041:DSC_0438.JPG][attachment=16042:DSC_0439.JPG][attachment=16043:DSC_0440.JPG]

[sharedmedia=core:attachments:16043]
[sharedmedia=core:attachments:16042]
[sharedmedia=core:attachments:16041]

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...