Jump to content
Dogomania

LEJDI,cudna cocker spanielka POJECHAŁA DO DOMU STAŁEGO!!!


Romka

Recommended Posts

ciekawe, jak tam pieknota?

 

Zadowolona. :) Je i tyje. ;) Już trzeba zacząć zmniejszać porcje i ilość posiłków, bo będzie grubasem. Z leczeniem uszu zbliżamy się do końca. Jutro wyprawa tramwajowa do okulisty na USG gałek ocznych. Będzie się działo! ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ledwo żyję po dzisiejszej wyprawie. Fruzia też. Ciężko znosiła USG gałek ocznych. W wielkim skrócie: potwierdzona zaćma początkowa, stwierdzone zmiany związane z niedojrzałą zaćmą i cechy stanu zapalnego błony naczyniowej. Krople Quinax do końca życia, krople Tobradex i nawilżające do czasu wyleczenia stanu zapalnego. Dzisiejsze koszty: 143,90zł. Pełne rozliczenie na moim wątku w 5 poście - KLIKNIJ

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy po wizycie u weta. Jeszcze 10 dni czyszczenia uszu oraz wkraplania Aurizonu i koniec leczenia. Potem profilaktyczne czyszczenie uszu raz w tygodniu. Zaszczepiłam Fruzię na wirusówki i dokupiłam Aurizon. Dzisiejsze koszty 108zł. Na bieżąco będą tylko wydatki na płyn do czyszczenia uszu i krople Quinax. Rozliczenie na moim wątku w 5 poście - KLIKNIJ

Link to comment
Share on other sites

Muszę jeszcze porobić trochę zdjęć, ale teraz nie bardzo mam czas. Początek roku szkolnego, zakupy i jeszcze oczyszczam dom ze zbędnych lub zniszczonych rzeczy. Uzbierało się kilkanaście worów i pudeł, a to jeszcze nie koniec. Dobrze, że sprawy weterynaryjne Fruzi już ogarnięte. Z finansami jest przyzwoicie, ale minusik jest.

 

Wpłaty:

70zł - MikAga (pozostało z wcześniej wpłaconych 100zł, 30zł wydane było na fryzjera Olo)

200zł - Loczka

81zł - Lida

200zł - p.Bożena z FB

20zł - Oska1983

30zł - Romka

46zł - Lida

100zł - MikAga

-------------------

747zł

 

Wydatki na Lejdi/Fruzię:

20zł - fryzjer 

16zł - odrobaczenie

130zł - wizyta i leki - KLIKNIJ

35zł - krople Maxitrol KLIKNIJ

36zł - antybiotyk KLIKNIJ

94zł - wizyta i leki KLIKNIJ

99zł - wizyta i leki KLIKNIJ

30zł - taksówka w jedną stronę do okulisty

100zł - wizyta u okulisty KLIKNIJ

50,60zł - krople KLIKNIJ

12zł - lek do uszu KLIKNIJ

100zł - USG gałek ocznych KLIKNIJ

43,90zł - krople do oczu KLIKNIJ

108zł - szczepienie i Aurizon KLIKNIJ

------------------------

874,50zł

Link to comment
Share on other sites

Zmodyfikowałam tekst informacyjny:

 

Fruzia to urocza, około 4-letnia spanielka. Waży mniej więcej 14kg. Potrafi chodzić na smyczy, ale ma tendencję do ciągnięcia. Puszczona luzem w ogródku, przychodzi na zawołanie, natomiast na obcym, otwartym terenie już nie jest tak posłuszna. Dobrze znosi podróż samochodem, autobusem, czy tramwajem. Nie boi się ruchu ulicznego. Nie wszystkie psy akceptuje. W stosunku do ludzi zachowuje się przyjaźnie. Jest ruchliwa, ciekawa wszystkiego, miła i towarzyska. Nie załatwia się w domu i nie niszczy. Potrafi zostawać sama. Jest pojętna. Szybko nauczyła się np. komendy siad. Chętnie korzysta z zabawek, zwłaszcza pluszowych. Jest odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana i zaczipowana. Ma początki zaćmy, niedowidzi, ale radzi sobie dobrze. Niestety, stopniowo będzie traciła wzrok. Stale musi mieć wpuszczane do oczu krople Quinax i profilaktycznie czyszczone uszy raz w tygodniu. Fruzia przebywa w domu tymczasowym w Łodzi.

 

Kontakt w sprawie adopcji: tel. 604 101 165

 

 

Nic nie napisałam o operacji, bo to decyzja przyszłego właściciela. Być może w przyszłości będą przeciwwskazania do zabiegu. Wrzuciłam Fruzię na stronę - https://www.facebook.com/1423136914616058/photos/a.1423262151270201.1073741828.1423136914616058/1604506866479061/?type=1&theater Nie spodziewam się wielkiego zainteresowania, ale może akurat odezwie się ktoś sensowny. Zaraz zrobię Fruzi ogłoszenie na olx na Warszawę. 

Link to comment
Share on other sites

 

Nowe imię powstało wskutek nie zrobienia spacji pomiędzy wyrazami TRUZIA i TO.

 

Napisano - Fruziato piękna czteroletnia spanielka.

 

Zamiast - Fruzia to piękna czteroletnia spanielka.

:)

 

Witaj elik na wątku Fruzi. :) W Twoim poście Fruzia została Truzią. ;) Zamiast literki F wskoczyła literka T. ;)

 

Mam nadzieję, że w przyszłości Fruzia zostanie Fruzią, bo to imię do niej pasuje i ładnie na nie reaguje.

Link to comment
Share on other sites

Witaj elik na wątku Fruzi. :) W Twoim poście Fruzia została Truzią. ;) Zamiast literki F wskoczyła literka T. ;)

 

Mam nadzieję, że w przyszłości Fruzia zostanie Fruzią, bo to imię do niej pasuje i ładnie na nie reaguje.

A to heca :D

Te zmyłki zapewne dobrze wróżą dla przyszłości Fruzi :)

Literka T jest na klawiaturze nad literką F.  Kulfoniasty paluch załapał górną literkę i  pewnie stąd ta zmyłka :P

 

Jutro zamierzam zrobić PA starających się o adopcję Fruzi.  Po spotkaniu zdam relację.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Siedziałam długo u Państwa zainteresowanych adopcją Fruzi, ale powiem krótko - NADAJĄ SIĘ.

To bardzo dobrzy, ciepli, zrównoważeni ludzie. Mieli już psiaki, ratowali je, gdy chorowały i wszystkie są nadal w ich sercach. Fruzia już też tam się znajduje  :)

Ja oddałabym im swojego tymczasa.

Link to comment
Share on other sites

Siedziałam długo u Państwa zainteresowanych adopcją Fruzi, ale powiem krótko - NADAJĄ SIĘ.

To bardzo dobrzy, ciepli, zrównoważeni ludzie. Mieli już psiaki, ratowali je, gdy chorowały i wszystkie są nadal w ich sercach. Fruzia już też tam się znajduje  :)

Ja oddałabym im swojego tymczasa.

 

Wielkie dzięki za błyskawiczne sprawdzenie domu. :) Rozmawiałam tylko z panią. Odebrałam ją jako ciepłą, ale jednocześnie konkretną osobę. Romka też miała pozytywne odczucia. Czyli wszystkie trzy jesteśmy na tak. :) Super. :) 

Link to comment
Share on other sites

Elik ,BARDZO DZIĘKUJĘ za wizytę!

 

Pewnie wszyscy czytający wątek zorientowali się,że ogłoszenie hop! w krakowskim DP przyniosło domek Fruzi.

hop!,dziękuję jak zawsze

Z ogłoszeń miałam 4 telefony.Ten ostatni to był właśnie telefon z domku ,który sprawdzała nam elik.

 

Domek w bloku.Opiekunami Fruzi będą dojrzali ludzie,którym nie przeszkadza ,że suczka ma początki zaćmy.Są świadomi i zwierzolubni.Fruzia będzie jedynym psiakiem.Podobnie jak hop! i elik miałam jak najlepsze odczucia rozmawiając z przyszłym domnkiem Fruzi.

 

Pozostaje jedynie ustalenie terminu wyjazdu Fruzi do Krakowa i ustalenie kosztów transportu.

Będę w tej sprawie rozmawiała z domkiem jeszcze dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

Elik ,BARDZO DZIĘKUJĘ za wizytę!

 

Pewnie wszyscy czytający wątek zorientowali się,że ogłoszenie hop! w krakowskim DP przyniosło domek Fruzi.

hop!,dziękuję jak zawsze

Z ogłoszeń miałam 4 telefony.Ten ostatni to był właśnie telefon z domku ,który sprawdzała nam elik.

 

Domek w bloku.Opiekunami Fruzi będą dojrzali ludzie,którym nie przeszkadza ,że suczka ma początki zaćmy.Są świadomi i zwierzolubni.Fruzia będzie jedynym psiakiem.Podobnie jak hop! i elik miałam jak najlepsze odczucia rozmawiając z przyszłym domnkiem Fruzi.

 

Pozostaje jedynie ustalenie terminu wyjazdu Fruzi do Krakowa i ustalenie kosztów transportu.

Będę w tej sprawie rozmawiała z domkiem jeszcze dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się razem z Wami :) Sunia będzie miała bardzo dobrych opiekunów. Będzie kochanym, szczęśliwym, zadbanym psiakiem. Państwo mieszkają na I piętrze, wokół bloku dużo zieleni. Fruzia będzie miała gdzie spacerować.

Napomknęłam Państwu o kosztach transportu. Są otwarci na ten temat.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...