Jump to content
Dogomania

Pies nie toleruje gdy ktoś wychodzi z domu - warczy, szczeka, próbuje gryźć


Chudobkaa

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Od niedawna mam problem z zachowaniem mojego psa. Obecnie ma około 9 lat. Problem zaczął się około rok temu. Pies zaczyna bardzo szczekać podczas ubierania się i wychodzenia z domu. Jednak po zamknięciu drzwi milknie. Dzieje się to w dwóch przypadkach. Pierwszy gdy goście próbują wyjść a drugi gdy tylko ja albo mój mąż wychodzimy z domu. Gdy ubieramy się i wychodzimy razem nigdy nie szczeka. I to mnie bardzo dziwi. Jeżeli można to tak nazwać na początku było to takie „spokojne” szczekanie. Jednak obecnie wręcz rzuca się i tak jakby chciał zaatakować. Jeszcze nie ugryzł ale momentalnie wygląda jakby chciał to zrobić. Bardzo mnie to martwi. Nie wiem jak mu pomóc. Mówienie aby był cicho, poszedł na swoje miejsce, branie go na ręce nie pomaga. Nie ma z nim wtedy żadnego kontaktu. Na początku gdy mąż wychodził, starałam się jakoś oduczyć go szczekania dając mu smakołyk po komendzie cicho i braku szczekania. Trochę dawało to rezultat, ale teraz nie chce żadnych smakołyków, „woli” szczekać. Może coś robiłam źle. Jaka może być przyczyna takiego zachowania? Może macie dla mnie i mojego kochanego pupila jakąś radę?

Link to comment
Share on other sites

a probowaliscie ubierac sie niby do wyjscia a potem normalnie chodzic po domu, zdejmowac plaszcz/kurtke gdy pies sie uspokoil? i potem powtarzac do obrzydzenia caly rytual?

 

moze warto zainwestowac w klatke? poczytaj o treningu klatkowym.

 

 

generalnie dosc ciekawe zjawisko, zwlaszcza ze pies zachowuje sie inaczej gdy wychodzicie oboje. moze warto zaprosic na jedna wizyte behawioryste ktory oceni gdzie w waszej relacji z psem zostal popelniony blad?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...