Jump to content
Dogomania

Tyłozgryz, tyłożuchwie - czy jest szansa?


szachmat

Recommended Posts

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum i potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych w sprawie tyłożuchwia.
Wczoraj wraz z narzeczoną kupiliśmy 8 tygodniowego szczeniaka rottweilera. Wieczorem zauważyłem u niego (jak się okazało) poważną wadę zgryzu.
po przesiedzeniu kilku godzin w internecie dowiedziałem się, że jest to tyłożuchwie i to dosyć kiepskie, ponieważ nawet kły są nieprawidłowo ulokowane i jeszcze bardziej blokują rozwój żuchwy.
Czy ktoś może ma jakieś informacje o tym, czy tą wadę można poprawić? Pies ma jeszcze mleczne zęby, niestety do najbliższego stomatologa weterynarii mam prawie 200km, u zwykłego weterzynarza z wizytą będziemy jutro.
Czy dolna żuchwa ma szansę na rozwój? Czy istnieje skutecznie leczenie? Jakie są koszta takich zabiegów? 
Jedyny plus ( o ile można tak powiedzieć ) to to, że dolne kły się "rozjeżdżają" i nie dziurawią podniebienia.
Poniżej zamieszczam zdjęcia. Mało wyraźne, ale ciężko było uchwycić.
 
[url=http://up.programosy.pl/foto/wp_20150503_14_10_55_pro.jpg]wp_20150503_14_10_55_pro_min.jpg[/url]
[url=http://up.programosy.pl/foto/wp_20150503_14_11_26_pro.jpg]wp_20150503_14_11_26_pro_min.jpg[/url]
[url=http://up.programosy.pl/foto/wp_20150503_14_11_31_pro.jpg]wp_20150503_14_11_31_pro_min.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Osiem tygodni to jeszcze dzieciak. Żuchwa jak najbardziej ma szansę "nadgonić", choć pewności co do wyrównania zgryzu oczywiście nie ma. 

W tym wieku nie ma sensu nic z tym robić - trzeba poczekać na rozwój psiaka i dopiero potem decydować, co dalej.

 

Hodowca nie informował, że szczenię na chwilę obecną ma tyłozgryz?

Link to comment
Share on other sites

Psa kupiliśby od pośrednika właściwie. Gość wziął 2 pieski, ale ma ich i tak sporo i 1 postanowili sprzedać. Nie zostaliśmy poinformowani o wadzie, dzisiaj dzwoniliśmy do sprzedających i sprawdzali u swojego psa i podobno ma normalny zgryz. Psy są rzekomo z 1 miotu.

Wiem, że pies jest malutki, ale sama wada jest już spora, w dodatku kły blokują się wzajemnie. Jutro mamy wizytę u weterynarza, ale odkąd to zobaczyliśmy to siedzimy zestresowani ;/

Link to comment
Share on other sites

uczciwy hodowca(mam na mysli hodowce nie handlarza)powinien przy kupnie informowac o wadzie.jeśli spisaliście umowe kupno-sprzedaz można prawdopodobnie negocjować cenę.przypuszczam że tak nie było wiec moze byc lipa-jeśli ta wada zostanie utrwalona pies może miec problem z szybkim odkładaniem sie kamienia nazębnego

Link to comment
Share on other sites

umowy nie spisaliśmy, ale jutro idziemy do weterynarza i będą tam też spzredający z bratem naszego pieska. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Najbardziej boje się problemów z uszkadzaniem dziąseł lub podniebienia.... bo wiem, że ma o poważne konsekwencje.

 

Dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...