Jump to content
Dogomania

Lucek - pomóżmy mu wyjść na prostą!


Recommended Posts

Cóż ja mogę więcej napisać... Chyba tylko tyle, że potwierdziły się nasze przypuszczenia, biorąc pod uwagę zachowanie Lucka. Strach przed mężczyznami, agresja wobec nich, kulenie się przez zbliżającą się do niego ręką, duże wycofanie w schronisku i przerażenie wszystkim dookoła. Niestety taka przeszłość w życiu psiaka zostaje w jego psychice na zawsze.

Nie znam dokładnie sytuacji, ale zastanawia mnie dlaczego ta Pani nie zareagowała jak wiedziała, że Lucka bił jakiś pijak...

Link to comment
Share on other sites

E tam, Patrycjo... ;) Ty tu jesteś Kapitanem. Tak jest i będzie lepiej dla wątku. :)

Tym razem wkleję dla porządku posty Lidki z FB, bo na pewno byś to zrobiła jak zawsze, gdybym rano nie wyszła przed szereg.

 

Post z 29.05:

"witam, u Lucka bez większych zmian. Chłopak już czuje się jak ryba w wodzie. Dokazuje, zwłaszcza po spacerze musi zaakcentować swoją radość, dzikim tańcem albo rozkopywaniem legowiska. Pomału przyzwyczaja się do codziennych odwiedzin gości, ale jak widzi kuriera to wstępuje w niego demon ciemności..... No i samo zobaczcie jak biedny Lucek jest zawalony robotą. :)"

 

I wczorajszy post:: :(

"witam, dzisiaj, wracałam z wolontariatu autobusem, który jedzie tylko do dworca PKP. Ponieważ Lucek był zestresowany jazdą, postanowiłam, dalej wracać pieszo.... i, wychodzę z PKP od strony ul. Andrzeja, ktoś za mną woła. Okazało się, że to dawna "pani" Lucka. Krótko opowiedziała, jak to było z pieskiem, potwierdziło się że był bity, przez pijaka (szczegóły, wybaczcie, zachowam), na imię miał Pampek, o dziwo jak go pani zawołała to Lucek zareagował i cieszył się.... dziwny ten świat"

Link to comment
Share on other sites

Lucuniu animaatjes-floaties-hartjes-8986358.gif

no toc ciotka star slepotka juz ....ech 

 

Elisabeciu kochana  :)

zapominam oj zapominam  czasem wiele wiele ....

 i ciagle przybywa

od lat wielu przybywa tych biedakow 

czasem tak ogromnie potwornie traktowanych przez ,,ludzi ,,

ze to w sercu zostaje na zawsze juz

 taki mamy swiat ...

 sciskam pozdrawiam serdecznosci sle  :) 

edit 

przelalam 20 zlociszkow 

serdecznie sciskam za cudownego Lucunia

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy pięknie w imieniu Lucka :)

 

A Lucuś był wczoraj na spacerze z Lidką i jej schroniskowym podopiecznym Pyrtkiem na Borkach. Troszkę potaplali się w wodzie, a że upał był ogromny to tylko chodzili od krzaczka do krzaczka i chłodzili się w cieniu. A poniżej zdjęcia.

 

11312957_467918920028801_8586127948958897

 

11393440_467919006695459_449618447239586

Link to comment
Share on other sites

Chciałam napisać to juz parę dni temu, ale oczywiście dogomania znowu musiała zaszwankować.

Rozmawiałam z Lidką i poruszyłyśmy między innymi temat spraw finansowych. Lidka postanowiła, że sama jest w stanie zapewnić Luckowi utrzymanie i prosiła, by wszystkie wpłaty, które do tej pory zostały na Lucka przekazane, przeznaczyć na Reksa. Bardzo jej za to dziękuję i mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko. Planujemy w lipcu Reksa umieścić w hoteliku, dlatego każdy grosz się liczy. Cieszę się bardzo, że Lidka postanowiła troszkę odciążyć Fundację, bo ostatnio mamy naprawdę sporo wydatków, a wpłat w ostatnim okresie coraz mniej :( Jeszcze raz bardzo jej dziękuję za podjęcie takiej decyzji. Z kolei osoby, które chcą wspomóc Lucka finansowo, zachęcam do przeznaczenia tej kwoty na innego psiaka. Tu znajdziecie albumy z psiakami, które potrzebują pomocy https://www.facebook.com/przystanek.schronisko/photos_stream?tab=photos_albums

 

Elisabeto, do Ciebie prośba. Ja oczywiście nie chcę Ci niczego narzucać, ale skoro Lucuś nie potrzebuje już wsparcia, to może zechciałabyś wspomóc Reksa? Za chwilkę opiszę wszystko na jego wątku http://www.dogomania.com/forum/topic/142812-reks-si%C4%99-okalecza-szukamy-hotelupdt/page-16

Link to comment
Share on other sites

Kochana Lidka...   :wub:  Lucuś jest teraz już naprawdę bezpieczny. :)

Rozumiem, ze to nadal jest DT i Lucek szuka Domu, prawda?

 

Reks... Tu napiszę...

Patrycjo, ciężko mi z tym, ale nie składam już stałych deklaracji. Ze względu na swoją sytuację...

Deklaracja na Lucka była wyjątkiem i "zaskoczeniem" dla mnie samej. ;)

Wpłaciłam deklaracje do września i oczywiście nie mam nic przeciwko temu, by przeszły na Reksa. Bardzo się cieszę, ze pomogę Chłopakowi.

Teraz jest dla mnie najważniejsze, żeby wywiązywac się ze stałych i mniej stałych, które już mam na Dogo.

Reksowi mogę pomóc wpłatą jednorazową 100 zł. Na dobry początek w hoteliku .

Dziewczyny jesteście WIELKIE, bo zdobyc tyle stałych na psiaka jest teraz bardzo trudne.

Z mojej strony to może nie jest dużo, ale jestem pewna, ze taki kochany i piękny pies jak Reks znajdzie szybko Dom.

Zwłaszcza jak się go trochę ogarnie w hoteliku. :)

Idę na wątek Reksa...

Link to comment
Share on other sites

Elisabeto tak, Lucek jest nadal na dt i szuka domu, jednak Lidka nie wyklucza tego by zostawić Lucka na stałe. Ale do tego jeszcze daleko i musi to być z jej strony przemyślana decyzja. Z pewnością jeśli Lidka podejmie taką decyzję, to tutaj o tym napiszę. Obawy Lidki są takie, że nadejdzie taki czas, gdzie nie będzie miała co z Luckiem zrobić. Wiadomo, że w życiu bywa różnie, a ona nie ma nikogo, komu mogłaby Lucka chociaż na jeden dzień podrzucić. Oczywiście zapewniłam ją, że jeśli zdarzyłaby się jej taka sytuacja, to będziemy szukać kogoś kto na chwilę zajmie się Luckiem. W końcu jest nas wolontariuszy tutaj trochę i może ktoś do pomocy się znajdzie. Ale nie ma się co martwić na zapas. Na razie Lucek ma jak w raju i lepszy domek naprawdę nie mógł mu się przytrafić :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...