Jump to content
Dogomania

Sąsiad szczuje moje!!! psy


Ibrzeu

Recommended Posts

Mam problem z niezrównoważonym psychicznie sąsiadem. Szczuje, kopie przez siatkę, drażni kijem, polewa jakimś śmierdzacym płynem, sypie popiołem w oczy...moje psy. To spokojne psy, ale tylko psy ina agresje reagują agresja. Tosca to 8o letni doberman a Misia to kundelek sięgający kolan, ale z temperamentem. Boje sie, ze mogą otruć mi psy, albo skończy sie to tragedia, bo sąsiad ma dziecko, a Misia umie chodzić po siatce. Wzywam policję, ale ich rada to postawić betonowy płot. Rada jak rada, i problemu trutki nie rozwiązuje. Mam stwardnienie rozsiane, jeżdzę na wózku i czuje sie bezradna. Czy sa jakieś prawne możliwości???

Link to comment
Share on other sites

Nic nie zrobisz, kolejne wezwanie policji spotęguje złość sąsiada, postaraj się wydzielić część ogrodu dla psów jednak w znacznej odległości od ogrodzenia sąsiada, lepsze to niż otrucie psów i pobudzanie ich do agresji. Podejrzewam, że nie ma szansy na normalną rozmowę z tym człowiekiem, on jest niezrównoważony i leczy się psychicznie czy taki podły z charakteru ?. Może poproś negocjatora aby porozmawiał z nim w Twoim imieniu i Twojej obecności, czasem obcy człowiek który wie jak poprowadzić rozmowę bez emocji więcej zdziała niż odrobina woli skłóconych stron.

Link to comment
Share on other sites

Sąsiad ma tzw"żółte papiery" i trochę sie boje jego bezkarności. To zięć, sąsiada, z którym nie miałam problemów przez 20 lat. Psy biegają luzem po całej działce, trochę ze względów bezpieczeństwa. Ja z jednej strony graniczę z lasem. Mogę spróbować z tym wydzieleniem, od strony sąsiada, na razie nie wiem jak by to miało technicznie wyglądać. Dziękuje za odpowiedz. Co rozumiesz przez negocjatora?

Link to comment
Share on other sites

Nic nie zrobisz, kolejne wezwanie policji spotęguje złość sąsiada

 

Witki opadają... Wygląda na to, że sąsiad ze złością radzi sobie bez policji...  Ja też mam taką wywłokę ludzką za płotem, i wiesz co? Im bardziej zamienialiśmy się w myszy pod miotłą, żeby przypadkiem k**wiszona nie drażnić, tym bardziej agresywne babsko się robiło. Zaczęło się od tego, że psy jej przeszkadzały, potem krzewy, potem wytruła całą pasiekę, groziła, że nam dom podpali, próbowała nasyłać na nas różne urzędy w ramach wymyślonych przepisów, raz nawet wjechała w nasz płot a jak i to nie sprowokowało upragniongo piekiełka to zaatakowała mnie kamieniami...

 

Ibrzeu - Nagrywaj sąsiada za każdym razem, rób zdjęcia: popiołu na ogrodzniu, mokrych psów, wszystkego. Wzywaj policję i pokazuj. Oni nie mają udzielać Ci dobrych rad, tylko wykonywać obowiązki służbowe: rozmowa z winowajcą, sporządzenie notatki służbowej. Tak, wiem, że często nie chcą tego robić,doświadczyłam na własnej skórze. Pytaj wtedy o nazwisko, stopień służbowy i nazwisko przełożonego.

 

Teraz doczytałam, że on ma papiery. To akurat dla CIebie lepiej - tu jest pole do wykazania, że facet stwarza zagrożenie dla otoczenia. Przecież, o ile teraz, wyrzywa się na psach, to co go powstrzymuje przed tym, żeby  w przyszłym tygodniu, zaatakować człowieka...

Masz możliwość porozmawiania z prawnikiem?

 

 

My też odgrodziliśmy psy dodatkowym płotem, niestety nie powstrzymało babska przed wrzceniem trutki od innej strony...

Jakie masz ogrodzenie teraz?

 

ETA: Czy w roli negocjatora mógłby wystąpić teść sąsiada?

Link to comment
Share on other sites

Erica,
Przykro mi, ze masz podobna sytuacje. To trudne i dziwne.
Dziękuje za radę. Tez o tej kamerze myślałam.
Teraz ogrodzenie to siatka na tzw podmurówce. Wczoraj, po interwencji policji, przystawlismy do siatki trochę blachy, takiej dachowej, sięga do wysokości 80 cm. Takie nic, ale zawsze. Nie chce betonowego ogrodzenia, bo mam tu piękne drzewa i krzaki. Ja i tak tego sąsiada dzięki nim nie oglądam. Ale psy i owszem. Zwłaszcza jak tam sie coś dzieje.
Co do teścia sąsiada to niestety nie żyje. I wtedy zaczął sie mój koszmar.

Link to comment
Share on other sites

Poza tym betonowe ogrodzenie to też i spore koszty i problematyczny montaż, bo trzeba najpierw rozkuć podmurówkę. No i wtedy nie ma nic między nami a sąsiadem...

 

My od jednej strony do siatki założyliśmy taką cieniującą http://allegro.pl/siatka-cieniujaca-3x10m-zacieniajaca-cieniowka-42-i5025299718.html złożoną na 4, żeby nawet cieni nie było widać. O dziwo różom nie przeszkadza. Na drugiej 'ścianie', też do istniejącego ogrodzenia, zamontowaliśmy drewniane panele. COś jak tu: http://allegro.pl/plot-drewniany-przeslo-panel-luk-wypukly-producent-i5273139511.html , ale nasze zrobiliśmy sami z grubszych desek. Poza tym postawiliśmy wysoki namiot foliowy, co skutecznie uniemożliwia przerzucenie czegokolwiek górą.

Z kolei na jeszcze innym kawałku postawiliśmy dodatkowe "ogrodzenie" zrobione z palet, podobne do: 3fa5214b8b07b52344c3d19ec5239305.jpg

 

Ok 1,5m od siatki. Jak na płot to dość ładne, psy nie podłażą w zasięg 'tego czegoś za płotem', a sałaty ładnie rosły w zeszłym roku ;)

Mam nadzieję, że trochę pomogłam. Trzymaj się :)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli sąsiad ma żółte papiery ani policja ani nikt nie zrobi nic, jest niepoczytalny w świetle prawa, mam takiego na ulicy, rzucił kilofem w samochód i nic z nim nie zrobili, czasowo zabierają go na leczenie szpitalne na wiosnę i druga tura na jesieni, tu nawet negocjator nie pomoże, ponieważ on nie jest w stanie zrozumieć oraz nie chce ugody.

Współczuję Ci bardzo, szkoda psiaków, może podrzucić truciznę i nie udowodnisz kto to zrobił.

Jedynie sprawa skierowana do sądu, uciążliwe sąsiedztwo, może jakieś groźby które nagrałaś na telefon, świadkowie, to powinno powstrzymać zapędy jeżeli ma choć odrobinę myślenia w swoim chorym urojonym świecie :(

 

Erica, pomysł z płotem wspaniały, dwu funkcyjny, ogrodzenie, a jakie cudne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...