Jump to content
Dogomania

KOMÓRKI MACIERZYSTE - WOJ. ZACHODNIPOMORSKIE


Ela1990

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jesteśmy z Koszalina woj. zachodniopomorskie. Interesuje nas metoda leczenia komórkami macierzystymi.

Mam psiaka w typie Owczarka Niemieckiego, który niestety cierpi z powodu bólu stawów i prawdopodobnie kręgosłupa, dostaje oczywiście leki Lecz rozważamy właśnie tą opcję leczenia. 

 

Orientuje się ktoś może gdzie w woj. zachodniopomorskim wykonują taki zabieg lub z kim mogłabym na ten temat porozmawiać oprócz wet. prowadzącego dotychczasowe leczenie?

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odp.

Ela

Link to comment
Share on other sites

Witam

Ja też miałam psiaka w typie owczarka i  strasznie się męczył przy chodzeniu. Widać było że cierpi. Leczyliśmy go jedynie suplementami diety zawierającymi glukozoaminę, kwas hialuronowy i dostawał też duże dawki witamin. , Przy gorszych dniach kiedy ciężko mu było chodzić to dostawał CARPRODYL  i jakoś wtedy mógł chociaż chodzić i ból mijał.  Całe szczęście że bardzo dobrze tolerował ten CARPRODYL.Zaprzyjaźniony lekarz powiedział ,że ze względu na wiek tj 12 lat  szkoda go męczyć operacjami,  gdyż to dla niego duży stres i lepiej żeby skupić się na uprzyjemnieniu mu ostatnich lat życia niż bieganie po lecznicach i fundowanie kolejnych zabiegów które nie dają gwarancji poprawy stanu zdrowia a są na pewno bardzo stresujące dla psa.. Nie wiem w jakim wieku jest twój pies i jakie leki dostaje. Czasami lepiej zastosować dobre leki przeciwzapalne i przeciwbólowej oraz dobre suplementy na stawy i fizykoterapię niż kłaść psa zwłaszcza starszego na stole operacyjnym.. Mojemu psu niestety przyplątała się jeszcze jedna choroba ( rak ) i nic nie dało się już zrobić..  Zostało mi sporo  CARPRODYLU 100 mg , który jest dobrym ale drogim lekiem ( z terminem ważności do 2017 roku)  i mogę go odstąpić za 50% ceny sprzedaży. Jeżeli byłabyś zainteresowana proszę podać maila lub nr telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak ma 11 lat, ale mimo wieku jest bardzo wesoły i ciągle by się bawił :) oczywiście ograniczamy go, bo stan by się w ten sposób pogarszał. Borys nie jest jeszcze w takim stanie żeby by było tragicznie i nie chcemy do tego doprowadzić. Owszem nadejdzie kiedyś ten czas, może jakaś inna choroba się przypałętać, ale póki co nie poddajemy się :) Co innego gdyby nie mógł chodzić w ogóle, robił pod siebie, nie chciał jeść itd... Borys dostaje suplementy na stawy, wcześniej miał Carprodyl, ale teraz dostaje Previcox (lepiej na niego działa), ale wątroba jest tylko jedna i cała reszta i niewiadomo jak długo jeszcze może wytrzymać... Z tego względu zdecydowaliśmy się na podanie mu komórek macierzystych, ale DOŻYLNIE, więc bez żadnych operacji i całej nieprzyjemnej reszty, tylko 1 zastrzyk. Wiadomo 100% gwarancji na poprawę nie ma, ale jak nie spróbujemy to się nie dowiemy.... Może akurat się uda i bedzie można odstawić leki. Trafiłam do Pana Jerzego Kemilew  (regenvet.pl), z którym miałam kilka długich rozmów i przekonał nas do tego, więc będziemy próbować. 

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Mam nadzieję że ta terapia komórkami macierzystymi jest skuteczna, bo mam jeszcze jednego psiaka młodego i małego który czasami kuleje . W tym przypadku sama jestem bardzo zainteresowana  efektami tej kuracji . Życzę powodzenia , trzymam kciuki za skuteczność i będę pilnie śledzić posty na dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...