Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
marmara_19

chip a paszport

Recommended Posts

o bazach itp wiem.. ;) tlyko wlansie chce meic pewnosc, ze z miejsca dostane paszport.. 150 zl mowisz?qrde.. toz to taniej sam wyjazd na ta slwoacje wwyjdzie taniej niz "umozliwienie" psu wyjazdu;) ale dzieki:d w pon zadzwonie do anszego weta i popytam.. znajoma u ans kiedys robila ale jakos taniej.. z tym, ze jej psiak ma tatuaz..

jesli pies ma tatuaz to raczej chipa nie potrzebuje.. do paszportu albo chip albo tatuaz.. ja mam 2 peiski i obydwa to kundle.. tatuazy nie psoiadaja (ja posiadam;p) wiec aby wyrobic paszport msuze je zachipowac

Ja pojechałam tylko zachipować psa, z myślą, że jeśli tylko będę chciała wyjechać to mogę wyrobić paszport. No i wet namówił mnie od razu na paszport- wszystko za jednym razem. W Białobrzegach to koszt 105zł :)

Do wyrobienia paszportu pies musi być oznakowany. Jeszcze teraz jest taka możliwość że psy z tatuażem nie muszą mieć chipa. Ale za kilka lat jedynym wyjściem będzie chip ( wreszcie.. może przestaną oszpecać psy u których tatuaże są strasznie widoczne..).

Koszt zależy od lecznicy, ale zwykle to koszt koło 100-150 zł. Warto jednak dowiedzieć się czy nie ma akcji darmowego znakowania.

No i przy znakowaniu warto wyrobić paszport. My mimo że do wyjazdu się nie szykowaliśmy to już wyrobiliśmy paszport.