Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
marmara_19

chip a paszport

Recommended Posts

o bazach itp wiem.. ;) tlyko wlansie chce meic pewnosc, ze z miejsca dostane paszport.. 150 zl mowisz?qrde.. toz to taniej sam wyjazd na ta slwoacje wwyjdzie taniej niz "umozliwienie" psu wyjazdu;) ale dzieki:d w pon zadzwonie do anszego weta i popytam.. znajoma u ans kiedys robila ale jakos taniej.. z tym, ze jej psiak ma tatuaz..

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesli pies ma tatuaz to raczej chipa nie potrzebuje.. do paszportu albo chip albo tatuaz.. ja mam 2 peiski i obydwa to kundle.. tatuazy nie psoiadaja (ja posiadam;p) wiec aby wyrobic paszport msuze je zachipowac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja pojechałam tylko zachipować psa, z myślą, że jeśli tylko będę chciała wyjechać to mogę wyrobić paszport. No i wet namówił mnie od razu na paszport- wszystko za jednym razem. W Białobrzegach to koszt 105zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do wyrobienia paszportu pies musi być oznakowany. Jeszcze teraz jest taka możliwość że psy z tatuażem nie muszą mieć chipa. Ale za kilka lat jedynym wyjściem będzie chip ( wreszcie.. może przestaną oszpecać psy u których tatuaże są strasznie widoczne..).

Koszt zależy od lecznicy, ale zwykle to koszt koło 100-150 zł. Warto jednak dowiedzieć się czy nie ma akcji darmowego znakowania.

No i przy znakowaniu warto wyrobić paszport. My mimo że do wyjazdu się nie szykowaliśmy to już wyrobiliśmy paszport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×