Jump to content
Dogomania
krzemi

Czy pies może...?

Recommended Posts

Witam jestem na forum nowa, ale psa mam od dawna. Szukamy jakiegoś fajnego zajęcia i chciałabym nauczyć Mikę łapania frisbee. Mika jest mieszanką rasy australijski kelpie (ten sam wygląd, budowa i temperament :) ) ma ponad 2 lata. Już od lata ćwiczyłyśmy skoki przez stacjonaty i nigdy nic jej nie było. Zawsze była oczywiście rozgrzewka. Czy możemy tak po prostu zacząć ćwiczyć dogfrisbee? Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś doświadczony w tym sporcie wie od czego zacząć? Jak najlepiej uczy się psa łapania krążka, żeby pies traktował to jak dobrą zabawę, a nie jak przykry obowiązek? Wiem z doświadczenia, że nauka psa nie zawsze jest tak prosta jak to wygląda... Załączam zdjęcia, aby pokazać jak pies jest zbudowany i podobieństwo do ras pasterskich, jeśli to coś pomoże :D Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dołączam się do wątku, ale pytanie mam z innej strony: mam na oku w schronisku młodą, bardzo skoczną i skorą do zabawy suczkę, ogólnie marzę o rozpoczęciu przygody z frisbee, tylko odpowiedniego psa mi brak. Ta sunia wydaje się być odpowiednia ale... jest z tych tzw. niskopodwoziowców, może nie całkiem jamnik ale trochę powiększona wersja, i no nieco dłuższe łapki niż u jamnika. Ale obawiam się, że z takimi cechami częste skakanie miałoby wpływ na kręgosłup i zdrowie psa. Widziałam już filmiki z podobnymi psami jak pięknie łapały i skakały, ale mimo wszystko mam obiekcje... Czy ktoś z doświadczenia wie jak to się kończy w przyszłości dla tego typu psa? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam kunelke z tych bardziej jamnikowatych do 10 kg i za frisbee lata super!  Potwór skacze nam na ok. 2m i jest lepsza niż nasz drugi pies.

Weterynarz nie stwierdził żadnych póki co przeciwwskazań, jedynie co może być na starość to krzywe przednie łapki, ale to wiele kundelków tak ma nawet jeśli żyje tylko na podwórku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×