Jump to content
Dogomania

Spaniele do adopcji


Estera

Recommended Posts

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][SIZE=4][COLOR=red]Starszy pobity mix COCKER SPANIELA KATOWANY NA ULICY!!! Tymczas PILNIE, oby zdążyć![/COLOR][/SIZE] [/B]
[B][SIZE=3]Okolice WARSZAWY[/SIZE][/B]



[B]Kopiuję z tego wątku:[/B]
[B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=120126[/URL][/B]



[B]"Od trzech tygodni na przystanku siedzi biedny,starszy czarny cocker spaniel.Przepędzany,bity przez przechodniów.[/B]
[B]Musi znaleźć bezpieczne miejsce inaczej może nie przeżyć.[/B]
[B]Zdjęcia będa trochę później.[/B]
[B]Sprawa szalenie pilna!!![/B]
[B]kontakt z Tosia2 - 508 430 284 "[/B]

[B]"Psinki juz na przystanku nie ma,ale w miejscu w ktorym jest nie moze dłużej zostac.. ."[/B]

[B]"Generalnie od 3 tyg koczuje w okolicy. Jden facet uparł się wręcz na niego, rucając kamieniami, kopiąc w brzuch... Psiak był niezwykle miły i lgnął na kolana.... [/B]
[B]Wczoraj owy bandyta sprał psinkę totalnie!!! Obolały biedacek dalej trzyma się ulicy, ale zadyszany już nie podszedł do rąk kobiety.[/B]
[B]Jest niby karmiony, ale co to zmienia gdy ma tam swego oprawcę?![/B]
[B]PILNIE SZUKAMY DLA NIEGO JAKIEGOŚ SCHRONIENIA, ZANIM DZIAD GO TRWALE USZKODI......[/B]
[B]JAK FACET MUSI BYĆ PODŁY, SKORO POTRAFIŁ TAK PASTWIĆ SIĘ NAD ZWIERZAKIEM UFNIE I Z MIŁOŚCIĄ PATRZĄCYM MU W OCZY...[/B]
[B]RANY, POMÓŻMY MU JAKOŚ!!! BŁAGAM WAS.... NIE ZNIOSĘ MYŚLI ZE GO ZAKATOWAŁ DIAD JEDEN....[/B]

[B]SWOJĄ DROGĄ CO MOZEMY MU ZROBIĆ?!"[/B]

[B]"Pomocy dla biedaka !!! Wyobrażacie go sobie?! Taki dobry i poczciwy psiak, tak potraktowany.... Co on czuł gdy okrutny człowiek tłukł go za niewinnosc, za to że był ufny i kochał ludzi, za to że nie miał w sobie agresji.... Tera nie chce podejść, wylizuje obolałe ciało i pewnie próbuje zrozumieć......"[/B]

[B]"Na początek to najlepsza opcja odłowienie i lecznica. Jasne, zdaję sobie sprawę, że 3eba mieć w odwrocie tymczas. On może mieć i stłuczenia [/B]
[B]i złamania (choćby przetrącone żebra), a jeśli ma rany to moment [/B]
[B]i zakażenie się wda."[/B]

[B]"Zgadzam się że trzeba biedaka szybko złapać, zabrać do weta, ale jeśli nie bedzie kwalifikował się do leczenia szpitalnego to po prostu go nam nie przyjmą... Dlatego tymczas tak jest ważny....[/B]
[B]Przecież na ulicy nie moze zostać...."[/B]

[B]"Myślę, że w takim przypadku fotki są najmniej ważne. Wielkosć psa znana, ogólny opis, płeć. Z fotką czy bez porzebuje szybkiej pomocy. Wieczorem po pracy będzie tam moja mama z koleżanką, może uda się mu cyknąć fotkę, ale póki co kombinujmy gdzie go zabrać... Please !!![/B]
[B]On jest we wsi, wiec nie dziwcie się reakcji ludzi a w zasadzie jej brakiem..."[/B]

[B]"Dorotko, jeszcze jeden i drugi są na ulicy. Czekam na info czy uda sie złapać pobitego spanielka z przystanku.[/B]
[B]Miałam nadzieję, ze zlituje się nad nim jakiś DT, ale niestety nie widać go..."[/B]




[B][SIZE=3][COLOR=red][B]RATUNKU!!![/B][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][B][SIZE=3][COLOR=red]CZY KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ JAK GO RATOWAĆ?[/COLOR][/SIZE][/B] :placz: :placz: :placz:[/B]




[B]EDIT:[/B]
[B]Najnowsze wieści:[/B]
[B]"Pies jest juz w samochodzie. Widać że był bardzo zadbany. Moze mieć ok. 6-8 lat. Jest to rasowy spanielek w czarnym kolorze, ma długi ogon, ale chyba już nie obcina się. [/B]
[B]Błąkał się pod Warszawa w okolicach Izabelin-Truskaw. Jest super łagodny i kontaktowy... Straszna przylepka..."[/B]



[B]EDIT 2:[/B]
[B]Kopiuję najnowsze wieści o psiaku:[/B]
[B]"Wklejam fotki... On naprawdę jest boski, na bank miastowy, chodzi przy nodze, a po 30 min z mamą po prostu jej na krok nie odstępuje.... Psi ideał normalnie!!! Uważam, ze mimo kilku lat jest zupełnie adopcyjny. Dla miłośnika Spanieli wręcz wymarzony !!! [/B]
[B]Tak sobie myślę... Może staruszka umarła i wylądował na ulicy?"[/B]

[IMG]http://img257.imageshack.us/img257/3155/spaniel1sc1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img50.imageshack.us/img50/1016/spanielah5.jpg[/IMG]

[IMG]http://img61.imageshack.us/img61/6668/spaniel2my7.jpg[/IMG]


[B]"Wczoraj dostał kamieniem w głowę. Po tym miał wyciek z nosa, lekko krwawy (jakby krew z katarem) który wysechł już i oblepił nos, ma też ranki na skórze, również na pysku, jednak już nieco przyschnięte oraz bolesne podbrzusze i lewe biodro. Po drodze był w lecznicy i wet stwierdził ze jest tylko poobijany, kazał obserwować czy nie bedzie wymiotów i biegunki... Jest makabrycznie zmęczony......"[/B]
[B]"Mama wprowadziła go do domu... Ze wszystkimi zwierzakami się dogaduje, jest nieziemsko grzeczny i dobrze wychowany (wyróznia się wśród pozostałych "wieśniaków" )[/B]
[B]Jest spokojny, tupta za mamą jak cień, porusza się tak delikatnie i z gracją... [/B]
[B]Śmiało może mieszkac z innymi psami czy kotami, nadaje sie do małego mieszkania nawet, może zzostawać sam bez zagrożenia drapaniem w drwi, wyciem czy demolką... Ponieważ narobiło nam się ostatnio za dużo chłopaków, nie mamy gdzie go ulokować jutro... Na czas nieobecności mamy zawsze towarystwo jest "segregowane" by uniknąć spieć... Jogi (tak go nazwałyśmy) pojedzie z mamą jutro do pracy, bo naprawdę nie ma już grupki bez samca....[/B]
[B]Dziewczyby, kombinujcie, bardzo proszę... Jakis rozsądny tymczasik, Warszawa i okolice....."[/B]


[SIZE=3][COLOR=red][B]Szukamy domku tymczasowego, najlepiej w Warszawie lub okolicach.[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]1,5 roczny spanielek już trzeci raz traci dom![/B]


Kopiuję z tego wątku:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=116932[/URL]


[B][COLOR=#0000ff]TABI 1,5 ROCZNY SPANIEL - po raz trzeci ludzie się go pozbywają...[/COLOR][/B]
[B][/B]
Tabi ma dopiero 1,5 roku a znowu ma stracić swój dom. W obecnym przebywa od grudnia, wcześniej właściciele wyjechali za granicę, jeszcze wcześniej nie wiadomo dlaczego się go pozbyto. Obecni opiekunowie mają po 70 lat i nie dają sobie rady z żywiołowym młodym psem. Szkoda, że nie pomyśleli o tym kiedy go brali do domu. Piesek ciągnie na smyczy, a oni nie potrafią go tego oduczyć, więc chcą go oddać... Jest fantastyczny, wesoły, mądry, żywy. Lubi dzieci, jest łagodny, potrafi jeździć samochodem. Oby nie trafił do schroniska!

[IMG]http://img229.imageshack.us/img229/1509/tnp1080053vd8.jpg[/IMG]

[IMG]http://img229.imageshack.us/img229/7894/tnp1080056ja3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img221.imageshack.us/img221/5296/tnp1080058pd3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie dogomaniacy. piszę w sprawie tabiego oraz tej pięknej rudej spanielce którą jacyś ludzie chcą oddać z powodu wyjazdu za granice. czy któryś z tych psiaczków jest jeszcze do adopcji ? byłabym bardzo zainteresowana. szukam na dogomanii psinki od ponad miesiąca i wkońcu się zdecydowałam. jeśli te psiny bedą już po adopcji to może jest jeszcze jakiś który potrzebuje pomocy ? mieszkam w ełku woj. warmińsko mazurskie. niestety nie mam możliwości dojazdu więć bardzo proszę o możliwość transportu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia.n']Witajcie dogomaniacy. piszę w sprawie tabiego oraz tej pięknej rudej spanielce którą jacyś ludzie chcą oddać z powodu wyjazdu za granice. czy któryś z tych psiaczków jest jeszcze do adopcji ? byłabym bardzo zainteresowana. szukam na dogomanii psinki od ponad miesiąca i wkońcu się zdecydowałam. jeśli te psiny bedą już po adopcji to może jest jeszcze jakiś który potrzebuje pomocy ? mieszkam w ełku woj. warmińsko mazurskie. niestety nie mam możliwości dojazdu więć bardzo proszę o możliwość transportu.[/quote]
[B]Emilia.n[/B], zajrzyj proszę na ten wątek, tam zebraliśmy wszystkie psiaki do adopcii:
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10399493#post10399493[/URL]

Przejrzyj też 2-3 ostatnie strony tego wątku, bo może nie wszystkie psiaki zostały już tam umieszczone. ;)

Bardzo się cieszę, że postanowiłaś adoptować spanielka. :multi:
Napisz proszę coś więcej o sobie, czy masz/miałaś w domu psa lub jakieś inne zwierzaki? Czy są małe dzieci? Mieszkasz w domu czy w bloku? Zgadzasz się na kastrację/sterylizację?


O tym rudym psiaku (to chyba piesek, jeśli chodzi Ci o tego z poprzedniej strony) niestety nie wiem, czy jest do adopcji, ale ten czarnuszek czeka jeszcze na domek. Najlepiej zadzwoń pod podane numery, porozmawiaj o psiakach i wtedy decyduj. Postaramy się pomóc w transporcie jakby co. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger'][B]Emilia.n[/B], zajrzyj proszę na ten wątek, tam zebraliśmy wszystkie psiaki do adopcii:
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10399493#post10399493[/URL]

Przejrzyj też 2-3 ostatnie strony tego wątku, bo może nie wszystkie psiaki zostały już tam umieszczone. ;)

Bardzo się cieszę, że postanowiłaś adoptować spanielka. :multi:
Napisz proszę coś więcej o sobie, czy masz/miałaś w domu psa lub jakieś inne zwierzaki? Czy są małe dzieci? Mieszkasz w domu czy w bloku? Zgadzasz się na kastrację/sterylizację?


O tym rudym psiaku (to chyba piesek, jeśli chodzi Ci o tego z poprzedniej strony) niestety nie wiem, czy jest do adopcji, ale ten czarnuszek czeka jeszcze na domek. Najlepiej zadzwoń pod podane numery, porozmawiaj o psiakach i wtedy decyduj. Postaramy się pomóc w transporcie jakby co. ;)[/quote]
a więc tak : moje dziecko ma jeden rok i rok temu wyprowadziłam się od rodziców. wiadomo zaczeliśmy swoje życie. gdy mieszkałam z rodzicami u nas w domu zawsze był pies więc wiem jaka to odpowiedzialność i obowiązek i jestem pewna że dam sobie rady. co do ruchu i spacerów to ja nie pracuje tylko mój mąż. ja cały czas zajmuje się tylko dzieckiem więc mam dużo czasu aby spacerować. również bardzo często wyjeżdrzamy do rodziców męża na wieś a tam piesek miałby pełną swobodę i zabawę do woli. psa jakiego mają do tej pory moi rodzice wychowałam praktycznie sama. a gdy się wyprowadziłam był obrażony na mnie i całą rodzinę że nie wzięłam go ze sobą. obecnie mieszkam w bloku . zgadzam się na kastrację lub sterylizację w zależności czy to będzie suczka czy piesek. jeśli to będzie konieczne to również na wizyty przed i po adopcyjne.

Link to comment
Share on other sites

obecnie znalazłam trzy psiaczki które mnie zainteresowaly. pierwszy z nich to tabi 1,5 roczny spaniel któryś raz z kolei brany do adopcji i ponownie oddany. obecni opiekunowie to 70 letni staruszkowie którzy nie są w stanie się nim zając. druga to również 1,5 roczna sunia spanielka z mielc po pierwszym porodzie. piszę w opisie że jest oddana z powodu małego dziecka ale żadnych konkretów i nie wiem czy z powodu jej zachowania czy może np. alergi dziecka na śerść. trzecia psina to około 5-8 miesięczny szczeniak z poznania. jest w szpitaliku. ponoć potrącony przez samochód. jego zdjęcie jest trochę nie wyraźne. proszę pomóżcie mi dowiedzieć się czegoś więcej o tych psiaczkach i doradzić który byłby najlepszy do mojego domku. będę bardzo wam wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

a i jeszcze jedno żeby potem nie było nie porozumień. napisałam że z męzem często wyjezdżamy na wieś a wiem że spanielki to psy bardziej myśliwskie które na podwórku lubią sobie troszkę narozrabiać a szczególnie gdy na wsi jest duzo kur, kaczek itd a piesek jest młody i skory do zabawy. nie martwcie się na zapas. u męża na wsi są już dwa szczeniaki wilczków dla których tydzień temu został zrobiony wybieg bardzo duży.

Link to comment
Share on other sites

spaniel to pies mysliwski wiec sadze ze raczej problemem moze nie byc typowe gonienie kur,chociaz to tez moze sie zdazyc a posluszenstwo.Musisz byc przygotowana na to ze czasem wazniejszy bedzie jakis tam zapach niz twoje wolanie:evil_lol:Ale to tez zalezy od wychowania.Powiem Ci tak,ja tez wczesniej mialam psy ale roznica miedzy Nimi a spanielem jest przeogromna.I we wrazliwosci,w szybkosci uczenia sie czy nawet metod postepowania.Spaniela najlatwiej chyba wziasc na smaka podczas szkolenia.To sa lasuchy wiec smaczkami mozna wszystko osiagnac:lol:Agresja czy biciem nic sie nie osiagnia a jeszcze spowoduje problemy.
W Twoim przypadku dobrze by bylo by zobaczyc jak te psiaki beda reagowac na male dziecko.O ile bedzie taka mozliwosc...
A i musisz byc przygotowana na dosc spora ilosc wlosow wszedzie:evil_lol:Trymowanie troche moze to zmniejszyc ale zawsze tam jakies klaczki na dywanie sie znajda:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

ok. dzięki za dobre rady. naczytałam się już troszkę o wychowaniu i pielęgnacji spanielków. problem wypadającej sierści to problem nie tylko spanielka ale każdego psa tyle że u jednej rasy jest tego problemu mniej a u drugiej więcej . napewno wszystkie wasze rady mi się przydadzą wiec piszcie. niestety nie mam możliwości sprawdzenia jak psiaki będa reagowały na moje dziecko no chyba że dopiero wtedy jak pies już będzie u mnie w domu. ale to przecież mażna obserwować rowniez w schroniskach. rózni ludzie tam przychodzą z dziećmi i bez dzieci reakcja u psa zawsze jest inna.

Link to comment
Share on other sites

Ten szczeniak z Poznania ciągle jest w szpitaliku, trudno mi na jego temat cokolwiek powiedzieć. Bardzo przyjazny i energiczny jak to młody psiak.

Najlepiej zadzwonić do schroniska i zapytać. Tylko powiedzieć, że widziało się go w TV w programie wydarzenia.
Żeby nie było, że znowu wyciągam pewnie informacje na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']Ten szczeniak z Poznania ciągle jest w szpitaliku, trudno mi na jego temat cokolwiek powiedzieć. Bardzo przyjazny i energiczny jak to młody psiak.

Najlepiej zadzwonić do schroniska i zapytać. Tylko powiedzieć, że widziało się go w TV w programie wydarzenia.
Żeby nie było, że znowu wyciągam pewnie informacje na zewnątrz.[/quote]
Na tym filmiku widać nawet tego spanielka ze szpitalika, (gdy jest mowa o szpitaliku):
[URL]http://www.dziennik.pl/multimedia/article236544/Wydarzenia_Polsatu_Na_ratunek_psu.html[/URL]
(kliknij na tą lupkę po prawej na dole - wtedy ekranik będzie większy).


Jeśli chodzi o sunię ze schroniska w Mielcu, to nie pamiętam czy jest tam podany kontakt, jeśli nie ma, to poszukam. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia.n']byłabym wdzięczna jeśli mogłabyś poszukać kontaktu co do tej suni z mielca.[/quote]
Proszę bardzo:

[CENTER][SIZE=3][B]Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu[/B]
[B]ul. Targowa 11[/B]
[B]tel. 017 - 583 15 32[/B][/SIZE][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]e-mail: [/SIZE][/B][EMAIL="[email protected]"][B][SIZE=3][email protected][/SIZE][/B][/EMAIL]
[SIZE=3][B]lub [/B]
[/SIZE][EMAIL="[email protected]"][B][SIZE=3][email protected][/SIZE][/B][/EMAIL][/CENTER]

[CENTER][URL="http://www.mielec.bezdomne.com/"][SIZE=3]www.mielec.bezdomne.com[/SIZE][/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

ta biedna psina po raz trzeci straciła dom. po raz trzeci i ostatni. jestem zainteresowana jego adopcją. rozmawiałam już z kasią. nick na dogo dea. jedyny problem to transport. poszukujemy również kogoś z elku woj. warmińsko mazurskie, kto mógłby przyjść do mnie na wizytę przed adopcyjną. dziewczyny pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia.n']weszłam na strone schroniska w mielcu. sunia ma już domek.[/quote]
Tak było napisane na stronce schroniska?
To super! :multi: :multi: :multi:

[quote name='emilia.n']ta biedna psina po raz trzeci straciła dom. po raz trzeci i ostatni. jestem zainteresowana jego adopcją. rozmawiałam już z kasią. nick na dogo dea. jedyny problem to transport. poszukujemy również kogoś z elku woj. warmińsko mazurskie, kto mógłby przyjść do mnie na wizytę przed adopcyjną. dziewczyny pomóżcie.[/quote]
Zaraz kogoś poszukamy. ;)
A w sprawie transportu trzeba napisać na wątku transportowym:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24359[/URL]

Psiaczek jest sprawdzony pod względem malutkich dzieci?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia-s']szczeniak cocker spaniel szuka domu,
post 2 tego watku: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=120713[/URL][/QUOTE]
to ten dzieciak:

[IMG]http://www.adopcjapsa.pl/files/ogloszenie_487ccfbd01222_640[/IMG]
[COLOR=#232849]Jestem zmuszona oddac szczeniaczka cocker spaniela z przyczyn czysto prywatne. Pragnę oddac tego słodkiego psiaka w dobre ręce.[/COLOR]
[COLOR=#232849][COLOR=#232849]tel. 606895952[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dostalam na maila taka wiadomość:
[COLOR=sienna]Szukam właciciela dla 5 miesięcznej Złotej suczki Cocker Spaniel. Oodrobaczona + pakiet szczepień u wet. Sunia odhodowana tj oduczona załatwiania się w domu. proszę o pomoc bo nie che zeby trafiła do schroniska. [/COLOR]
[COLOR=black]Czy ktos moze mi pomóc? Zdjęcia bede miała póznym wieczorem[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tola']Dzisiaj dostalam na maila taka wiadomość:
[COLOR=sienna]Szukam właciciela dla 5 miesięcznej Złotej suczki Cocker Spaniel. Oodrobaczona + pakiet szczepień u wet. Sunia odhodowana tj oduczona załatwiania się w domu. proszę o pomoc bo nie che zeby trafiła do schroniska. [/COLOR]
[COLOR=black]Czy ktos moze mi pomóc? Zdjęcia bede miała póznym wieczorem[/COLOR][/quote]
Gdzie sunia przebywa?
Takie maleństwo powinno szybko znaleźć nowy domek, tylko trzeba zadbać, żeby nie trafiła do rozmnażacza.

Sunia już wrzucona na forum spanielowe. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...