Jump to content
Dogomania

Skrajnie wychudzony Chudy za TM... [*]


pralinka94

Recommended Posts

........BARDZO mi przykro, może jutro będzie nieco lepiej -przynajmniej z tymi łapami. A proszę napisać czy jest możliwość umieszczenia go w takim hotelu dla psów poza schroniskiem żeby go nieco odchuchać pod dobrą opieką-bo rozumiem ,że teraz jest w hotelu na terenie schroniska? I jaki wtedy byłby miesięczny koszt jego utrzymania w takim miejscu?

Link to comment
Share on other sites

Jest to mało prawdopodobne, ponieważ mamy już 3 psy pod opieką Fundacji, które są w hotelu. Jest to koszt średnio 250,00 zł na miesiąc plus koszty leczenia i transportu do weterynarza. Jednak patrząc na gabaryty Chudego w jego przypadku mogłoby to być około 300,00 zł na miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.......a może byłoby możliwe zorganizowanie jakiejś ZRZUTY aby Chudy mógł NIECO dojść do siebie chociaż przez miesiąc-dwa żeby podleczyć te najgorsze dolegliwości pod dobrą opieką w hotelu? Być może jeśli czytają ten wątek te osoby które JUŻ go wspomogły -pomogą i teraz? Ja pierwsza wpisuję się na listę i deklaruję, że jeśli będzie organizowany hotel wspomogę Chudego kwotą 100 zł. Skoro szanse na to, że Chudy -przy tylu schorzeniach raczej NIE dojdzie do siebie w warunkach schroniskowych to spróbujmy mu pomóc w KONKRETNY sposób -zrzucając się na hotel dla NIEGO! Czytający ten wątek CO WY NA TO???

Link to comment
Share on other sites

Określiłam okres pobytu w hotelu tak orientacyjnie i niewykluczone, że mógłby być dłużej przy mobilizacji paru osób. Być może właśnie podczas pobytu w hotelu znajdzie DS? Skoro w warunkach schroniskowych są MAŁE szanse na poprawę jego stanu to adopcji po prostu może nie doczekać........A druga kwestia jest taka,że potencjalni zainteresowani obawiają się zaadoptować psa w tak kiepskim stanie....

Link to comment
Share on other sites

Niestety psy, które są w hoteliku czy w dt ostatnio w nim zostają dożywotnie, a 4 pies na stałe w płatnym hotelu to wg mnie za duże obciążenie, fajnie jest na początku kiedy jest dużo wpłat na takiego psiaka, a potem watek powolutku cichnie i jest coraz trudniej zebrać na pokrycie kosztów utrzymania, a trafiają nowe psy, równie chore jak Chudy. 

 

Bardziej nagłośnić sprawę na FB, popytać się wśród znajomych. Uważam, że dobrym pomysłem jest zabranie Chudego na chwilę do domu i poobserwowanie jak się zachowuje zostawiony sam w domu, gdy będzie grzeczny na pewno szybciej znajdzie dt. 

Link to comment
Share on other sites

Jak Pani uważa......co do rozpytywania wśród znajomych to niestety ci psolubni są już zapsieni :) Natomiast moja Buba -od Was ze schroniska :) jest o mnie tak zazdrosna, że ja nawet na spacerze "zagadać" do innego psiaka nie mogę już nie mówiąc o pogłaskaniu, zaraz jest z jej strony nieprzyjemna reakcja :( Obawiam się,że żywot Chudego byłby u nas krótki :( więc na chwilę obecną pomóc mogę jedynie finansowo.

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy bardzo byśmy chcieli, żeby Chudy miał jak najlepsze warunki, czasami niestety nie da się tego zrobić tak szybko... Liczę, że po nagłośnieniu na fb https://www.facebook.com/events/808161075888344/?notif_t=plan_user_joinedChudy znajdzie jakąś dobrą duszę, która da mu DT... 
Dzisiaj chłopak wyszedł na spacer, opuszki są w dużo lepszym stanie, ale chodzenie po śniegu sprawia mu jeszcze ból... na szczęście większość chodników jest całkiem bez śniegu, a po nich chodzi normalnie. Poza tym znalazł się dla Chudego kubraczek, pasuje na niego idealnie :)

10984802_881516981889485_713740126_n.jpg

10968058_881516951889488_1045104811_n.jp

 

Niestety kiepska jakość zdjęć, wybaczcie.

 

Beti-Buba dziękujemy za deklaracje! Jeżeli tylko uda się nam znaleźć dla Chudego dobry, tani hotel, na pewno napiszemy, trzeba brać pod uwagę, że sporo hoteli nie oferuje typowo domowych warunków, których właśnie Chudy potrzebuje... 

Link to comment
Share on other sites

Uff to dobrze,że chociaż z łapami lepiej no i ten KUBRAK! :) Nie mam konta na FB więc TAM nie komentuję ale wpisy pewnej pani są tam NIESTETY POWALAJĄCE cyt:"Gdybym widziała że coś się dzieje w sprawie tego psiaka to bym wspomogła finansowo" he,he dobre!Plus WYTYCZNE CO TEN PIES POWINIEN MIEĆ i gdzie być!? Zawsze są Ci od KONKRETNEJ ROBOTY i Ci od gadania-niestety :( Ja na szczęście należę do tych pierwszych :) i na mnie Chudy może liczyć! Pozdrawiam tych konkretnych i zachęcam do wpłat i rozglądania się za domkiem!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mamy na oku dt płatny, niestety koszt to 300 zł miesięcznie, ale warunki domowe, choć nie ukrywam, że boję się następnego psa w hotelu, bo niestety co jakiś czas trafiają psy, których koszty leczenia są spore a wpłat na nich nie ma, choćby Murzynek, teraz 11 letnie yorczka, która też będzie potrzebować kasy. Co wtedy zrobimy? Muszą być deklaracje przynajmniej na 200 zł miesięcznie. 

Beata, która oferuje płatny hotelik domowy może zabrać Chudego w piątek, jest prawie stale w domu, wychodzi na parę godzin dziennie. Ale wciąż mam nadzieję, że ktos się zlituje nad Chudym i da mu bezpłatne dt

Dziewczynę znam osobiście jeszcze ze spotkań z goldenami.

Link to comment
Share on other sites

Pani Bożeno rozumiem,że w takich sytuacjach KONKRET=KASA. Tak jak napisałam ja jestem w stanie wspomagać chudego kwotą 100zł/miesiąc-jeśli w grę będzie wchodził hotel- czytałam też ,że stałą deklarację zaoferowała P.Rozalia. Może na stronie Fundacji zamieścić informację o możliwości umieszczenia Chudego w płatnym DT i zobaczymy jaki będzie odzew-najlepiej wpłaty do określonej daty? I być może póżniej będzie można podjąć decyzję?

Link to comment
Share on other sites

Beti-Buba dziękujemy! W przyszłym tygodniu Chudy pojedzie do płatnego DT! Chudy ma swoją zakładkę na stronie fundacji w dziale cierpieniem pisane, tam są wszystkie dane do przelewu, jest ogłaszany też na fb... W sumie stałych deklaracji chłopak będzie miał na 260 zł, są też wpłaty jednorazowe za co bardzo dziękujemy!  Jednak koszty samego hoteliku to 300 zł, do tego karma, nie mówiąc już o leczeniu... Chudy będzie wdzięczny za każdą złotówkę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze zrozumiałam to płatny DT bierze -jako swoje wynagrodzenie te 300 zł za domową opiekę nad psem i do tego dochodzą koszty związane z leczeniem i wyżywieniem psa i CAŁOŚĆ pokrywa Fundacja-czyli w przypadku psa tak schorowanego jak Chudy ile to wyniesie tak mniej-więcej? A tak na marginesie-dla zachęty dla sceptyków i podkreślenia WAGI PROBLEMU czyli kosztów związanych z taką akcją myślę, że dobrze by było od czasu do czasu kwotę zebraną po prostu rozliczyć i przedstawić na stronach poświęconych Chudemu.
PS.Pani z FB przystąpiła do KONKRETÓW! Yes,yes,yes ;)

Link to comment
Share on other sites

W kwotę 300,00 zł wchodzi karma. Leczenie Chudego to osobny koszt. Chłopak ma chora wątrobę, przerośniętą prostatę, narośl na fafli i zapalenie gruczołu odbytowego. Ile wyniesie jego leczenie? Nie mam pojęcia. Zapewne trzeba będzie wszystko stopniowo doprowadzać do porządku. Zobaczymy co powie weterynarz jak już Chudy będzie w hotelu i Pani Beata go do niego zabierze.

 

Rozliczenia na fb Fundacji prowadzę dla każdego psiaka, na którego ludzie wpłacają pieniądze. Są zarówno wyszczególnione wpłaty jak i wszystkie koszty, linki do faktur. Dodatkowo są one tez prowadzone na wydarzeniach.

 

Na 90% Chudy jedzie do hotelu we wtorek. Deklaracje i jednorazowe wpłaty już spływają. Myślę, że będzie dobrze :) Byleby tylko psiak dotrwał i jego organizm był silny!

 

Jutro wieczorem wstawię pełne rozliczenie wydatków i wpłat.

Link to comment
Share on other sites

CUDOWNE wieści! :) Tak bardzo się cieszę-teraz będzie już tylko lepiej! Dziękuję wszystkim którzy przyłączyli się do zrzuty :) Z niecierpliwością czekam na nowe wieści na FB. Chudy-odchuchamy Cię! Jeszcze tylko w przyszłości STAŁY domek z kochającym ludziem i to będzie SZCZĘŚLIWE zakończenie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wierzę..........DLACZEGO??? Poryczałam się teraz kiedy zdawało się,że psiak zaczyna nowe,lepsze życie. Tym PSYCHOPATOM którzy doprowadzili go do takiego stanu NIE MOŻE TO UJŚĆ BEZKARNIE-czy Fundacja złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w prokuraturze? Istnieje duże prawdopodobieństwo,że jeśli ci "ludzie" nie poniosą odpowiedzialności za to co zrobili Chudemu wezmą następnego psa i sytuacja się powtórzy.

Link to comment
Share on other sites

Tak bardzo mi przykro... Los bywa naprawdę okrutny, pomimo naszych starań, nie udało się uratować Dela. Ciężko powiedzieć co mogło być przyczyną jego śmierci, która przyszła tak nagle... Nie było żadnych widocznych objawów, Del dzisiaj na spacerze nagle się przewrócił, szybko potem przestał oddychać... Była próba reanimacji, wszystko działo się tak szybko, że Pani Beata ledwo zdążyła zadzwonić do weta, ale na wszystko było już za późno... Odszedł spokojnie, przy swojej opiekunce.
Chciałam podziękować wszystkim za pomoc, chłopak miał choć tyle szczęścia, że ostatnie dni spędził we wspaniałym domu, który otoczył go nie tylko godnymi warunkami, opieką ale przede wszystkim miłością, której najprawdopodobniej do tej pory nigdy nie zaznał. Tak bardzo bym chciała, żeby jego poprzedni opiekunowie zapłacili za jego śmierć...

Zebrane pieniądze przeznaczymy na innego potrzebującego psiaka Fundacji Przystanek Schronisko. 

 

Biegaj szczęśliwie psiaku [*]

 

"To tylko pies, tak mówisz
Tylko pies
A ja Ci powiem
Że pies to czasem więcej jest
niż człowiek
On nie ma duszy, mówisz
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe.
Maleńka dusza, wielki człowiek.
Psia dusza się nie mieści w psie.
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie
A kiedy się pożegnać trzeba
I psu czas iść do psiego nieba
To niedaleko pies wyrusza
Przecież przy Tobie jest psie niebo
Z Tobą zostaje jego dusza."

B. Borzymowska
 

Link to comment
Share on other sites

Beti-Buba to schronisko odbierało go interwencyjnie... i założę się, że było to przy asyście policji, bo inaczej odebrać go od tak sobie nie można było. A schroniska nie możemy zmusić do składania zawiadomienia.. tym bardziej, że nie mamy zbitych dowodów, że było to zagłodzenie :( niestety 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...