Jump to content
Dogomania

Nowicjusz, kilka pytań.


Riven

Recommended Posts

Witajcie.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przestawianiem mojej najmłodszej Terrierki na BARF.

Młoda obecnie ma 18 miesięcy. W wieku ok 4 miesięcy miała zabieg Laparotomii po którym czasami na problemy trawienne.

 

Suka aktywnie trenuje agility i zależy mi na wzmocnieniu u niej masy mięśniowej, z stąd pomyślałam o barfie, bo niestety karma nic nie pomaga.

 

Czy możecie doradzić jakie mięso by się nadawało ? 

Z skąd je brać ?

 

Link to comment
Share on other sites

Padłam i umarłam..

czy to znaczy ze są dwie odmiany krów? Jedna dla ludzi ze zbyt dużą zawartością białka i druga o obniżonej zawartości białka dla psów?

Sory... nie obraź się... ale albo masz jakies 2 lata i małe umiejętności logicznego myślenia...

Albo masz totalnie gładki mózg... skoro nie dość że wierzysz w takie ... jak to nazwac bo bzdury to zbyt łagodne określenie?... to jeszcze to powtarzasz narażając się całkiem świadomie na pośmiewisko. Tylko dlatego, że w porę mózg nie zapracował i nie ruszył nawet najmniejszy proces myślowy.

Link to comment
Share on other sites

Padłam i umarłam..

czy to znaczy ze są dwie odmiany krów? Jedna dla ludzi ze zbyt dużą zawartością białka i druga o obniżonej zawartości białka dla psów?

 

Iza - nie bądź taka cwana, bo wątpliwości Rivena co do "przebiałkowania" mięsa  wystarczy tylko edytować tak, by dotyczyły zawartości "mięsa w mięsie", a okażą się całkiem sensowne. Chyba Cię nie muszę przekonywać. że pytanie o zawartość "mięsa w mięsie" różnych części krowy i różnych tej krowy producentów, ma sens? A może muszę, cholera Cię wie... Jak jesteś padnięta i umarta.

Link to comment
Share on other sites

"umarnięta" :-)

 

Rózne części krowy mają różną zawartość białka. Jest to uwarunkowane róznym przeznaczeniem (za życia) owych różnych części krowy. Najwięcej białka zatem  będzie w częściach, które intensywnie pracowały = mięśniach nóg, udach (udziec), mięśniach grzbietu (polędwica). Ponadto zawartośc białka będzie róznić się tkże w zalezności od życia krowy... jak krowa chodzi = ma więcej bika, jak krowa stoi (patrz krowa sklepowa) ma białka mniej - ta zalezność wykazuje jednak różnice rzędu ułamka procenta więc je pomijamy. Róznice białka w zalezności od sposobu karmienia są rzędu ułąmka procenta... to też można pominąć - wiadomo - sklepowa wołowina pasiona przemysłowo zawsze jest a kazdemu producentowi zalezy żeby chów odbywał się jak najkrócej z jak najwieksza wydajnością.

Tak więc w polędwicy mamy ok 23-24% o ile tbelki prawdę mówią. Ja nie wiem jak inni... ale nie znam osób karmiących psy polędwicą wołową...  standartowo porcja Barfa zawiera maks 17-18% białka (gdy jest chuda i bezkostna - bo zawartośc kości i tłuszczu tę wartość jeszcze obniża). Skąd więc stwierdzenie, że Barf gwarantuje przebiałkowanie? A jeszcze jak popatrzymy na karmy suche które potrafią świecić białkiem na poziomie nawet 30%... (głównie roślinnym więc do bani, ale jakże szkodliwym dla nerek!)

Ale Ty się możesz śmiac... wiesz ilu ludzi naprawdę, na serio uważa że mięso to 100g mięsa = 100g białka? Tez byś był umarnięty ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...