Jump to content
Dogomania

Kącik koniarzy


Mi.

Masz swojego konia?  

186 members have voted

  1. 1. Masz swojego konia?

    • Mam :)
    • Niestety nie mam
    • Na razie nie mam, ale sądze, że już niedługo czterokopytny zagości w moim domu :)
    • Mam, ale chyba niedlugo będziemy musieli się rozstać...
    • Nie mam i mieć nie będe


Recommended Posts

[quote name='anmi0']Będziesz w Klikowej???
o łaaał super!
z naszej stadniny pojechała na tą wystawę Sabrinka ze źrebakiem:loveu::loveu::loveu:
a do Będzina miałam jechać zdawać odznakę ;ppp
ale sie nei udało heh[/quote]

klikowa jest 15 min od mojej wiochy :D także bez problem byłam. Ale na feela nie moglam przez ta szkole ochydna ;/

[quote name='Dorkaa']Możesz :P Zaawansowana to ja nie jestem, ae zawsze cos :P Ja też teraz mam zamiar kupić kask, tylko muszę znleźć jakiś dzień w który będę mogła się wybrać do Będzina.[/quote]

kupilam sobie czarny kask za 152 zl, ale że zaprzyjaznilam sie z corka tego pana i byl koniec imprezy znizyml nam do 121 :D

[quote name='anmi0']to super...
bo ja przyszłam się wyżalić...:placz::placz::placz:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=p6_jKYcRDs8[/URL]
Malutka... umarła!!!:placz:[/quote]

[`] przykro mi :shake::-(
Kłusowała pod dzieciakami? :shake: wybaczcie, ale to chore, nie wiem co tam ten sie dzieje oprzy astmie, ale porownam to z człowiekiem. Czy jak człowiek umiera na grypę to idzie wtedy do pracy? Koń z astmą nie powinien kłusować, jeździć itp.
Gloriah w tej stadlinie gdzie jeżdże ma miała zapalenie płuc i ciągle kaszlała. Nie może jeździć jak są upały i przymrozki (to wiadomo) więc
jest jeszcze Grom i Jutrzenka (<3 hehe) i to jest tak : grom jeździ tylko kilka razy bo musi odpoczywać przed zawodami, ma godzinne lub dwu odpoczynki a wtedy pałeczkę otrzymuje Jutrzenka, potem grom 2 godziny a jutrzenka odpoczynek itd. także jakoś sobie radzą ale puki gloria nie wyzdrowieje muszą tak dociągnąć
Jeszcze raz [`] dla Malutkiej :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][I]Dla mnie w ogóle jest dziwne , żeby koń w podeszłym wieku chodził pod siodłem..a co dopiero koń z astmą :crazyeye::crazyeye:[/I][/B]

[B][I]U nas koń w wieku od 24-25 lat zaprzestawał chodzenia pod siodłem,chyba że zdrowie mu na to pozwalało i że było widać, że go to nie męczy i że to lubi... i miał resztę życia w dogodnych warunkach...łąka i boksik...[/I][/B]

[B][I]
[*][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker'][`] przykro mi :shake::-(
Kłusowała pod dzieciakami? :shake: wybaczcie, ale to chore, nie wiem co tam ten sie dzieje oprzy astmie, ale porownam to z człowiekiem. Czy jak człowiek umiera na grypę to idzie wtedy do pracy? Koń z astmą nie powinien kłusować, jeździć itp.
Gloriah w tej stadlinie gdzie jeżdże ma miała zapalenie płuc i ciągle kaszlała.[/quote]
No właśnie...:-(
Ja myślę, że to przez to, dla "właściciela" konie maja na siebie zarabiac, czy to 4latek, czy 27latek:angryy:
Właśnie dlatego szukam chyba nowej stadniny...
Tak mi było jej żal...
Jedna Barbarossa też ma astmę ale to okropną, ciągle kaszle i to tak okropnie i słychac na pare metrow jak glosno oddycha, czasem jakby sie dusiła.
Jak poszlismy ze sprawa, zeby ona juz tez nie jezdzila pod siodlem(ma moze 23 lata) to uslyszelismy: Nic jej sie nie dzieje... yhy nic:-(
jedynie z 4 koni odliczajac barbarosske to tylko 2 są nadające sie do jazdy, z czego 1 tak uparty, poprostu msa wszystko gdzies...

[quote name='Rinuś'][B][I]Dla mnie w ogóle jest dziwne , żeby koń w podeszłym wieku chodził pod siodłem..a co dopiero koń z astmą :crazyeye::crazyeye:[/I][/B]

[B][I]U nas koń w wieku od 24-25 lat zaprzestawał chodzenia pod siodłem,chyba że zdrowie mu na to pozwalało i że było widać, że go to nie męczy i że to lubi... i miał resztę życia w dogodnych warunkach...łąka i boksik...[/I][/B]

[B][I]
[*][/I][/B][/quote]
dokładnie... teraz wreszcie ma spokój

[quote name='tusia.']w tą sobotę będę galopować.. :) najprawdopodbniej..
do tego na jesień konie `przeprowadzą się` do nowej, dużej stajni. :]

Malutka... [`][/quote]
Gratulacje;)
"u nas" mieli budować nową stajnię, ale oczywiście jak ze wszystkim skończyło się na planach:angryy: a stara się pomału sypie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]Dla mnie w ogóle jest dziwne , żeby koń w podeszłym wieku chodził pod siodłem..a co dopiero koń z astmą :crazyeye::crazyeye:[/I][/B]

[/quote]

niestety większośc koni szkółkowych tak sie własnie traktuje!
jakby mogli to by je wydoili! :angryy:
i tylko wszystko zależy od NORMALNEGO właściciela!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]Dla mnie w ogóle jest dziwne , żeby koń w podeszłym wieku chodził pod siodłem..a co dopiero koń z astmą :crazyeye::crazyeye:[/I][/B]

[B][I]U nas koń w wieku od 24-25 lat zaprzestawał chodzenia pod siodłem,chyba że zdrowie mu na to pozwalało i że było widać, że go to nie męczy i że to lubi... i miał resztę życia w dogodnych warunkach...łąka i boksik...[/I][/B]

[B][I]
[*][/I][/B][/quote]

Rinuś, co ty wiesz...
Znam dziewczynę która dzierżawiła klaczkę w podeszłym właśnie wieku.
Pomimo tego że klaczka po prostu nie wyrabiała dalej chodziła pod klientami 10h dziennie. Właściciel jednak sprzedał klaczkę bo zrezygnował z "biznesu".
Ile jest takich stajni i takich właścicieli... ile jest boksów które nie spełniają normalnych standartów, pastwisk o wiele za małych itd. itd. itd. itd...
Współczuję wszystkim koniom które muszę męczyć się w złych warunkach, nie znając pięknej, końskiej starości na pastwisku wśród kolegów.
[*]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']Rinuś, co ty wiesz...
Znam dziewczynę która dzierżawiła klaczkę w podeszłym właśnie wieku.
Pomimo tego że klaczka po prostu nie wyrabiała dalej chodziła pod klientami 10h dziennie. Właściciel jednak sprzedał klaczkę bo zrezygnował z "biznesu".
Ile jest takich stajni i takich właścicieli... ile jest boksów które nie spełniają normalnych standartów, pastwisk o wiele za małych itd. itd. itd. itd...
Współczuję wszystkim koniom które muszę męczyć się w złych warunkach, nie znając pięknej, końskiej starości na pastwisku wśród kolegów.
[*][/quote]
10 g.?!:-o:-o:-o
to juz zupelna przesada :shake:
u mnie w stajni 2 godz to max..:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tusia.']10 g.?!:-o:-o:-o
to juz zupelna przesada :shake:
u mnie w stajni 2 godz to max..:crazyeye:[/quote]

Wiesz, ja tam stajni nie znam, tak mówiła ta właśnie opiekunka klaczki.
No ale niestety są takie stajnie gdzie koń jest maszyną do zarabiania.

Link to comment
Share on other sites

oj tak ;(
w tym roku w wakacje konie jezdzily max. 3 godziny dziennie, no i czasem tereny bo nie bylo osob, co bylo kiedys nie chce myslec nawet... ;/
dzien w dzien od rana do wieczora z jedna mala przerwa:roll:
pare razy bylo tak:
stoje sobie przy barierce bo akurat nie trzeba ani oprowadzac ani lonzoewac i slysze: to wogóle konie są?! matko swieta, to szkielety przeciez...
ehh:-(
gdybym mogla te wszystkie koniki wykupic:shake:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co macie racje. Jedne dobra drugie nie dodre. Ale myśle że stadnina (moja tzn wiecie) jest normalna. Za każde jazdy wszystkie konie są ożądnie nagradzane. Na wieczór i rano mają czas by się pobawić. Nie są za grube ale też nie za chude. Myśle że dobrze sobie z nimi radzą
Poniosło mnie dzis. Z przyjaciółką gadałśmy o jeździe. Ale za nami szedl taki starszy o rok ktory jest okropny
Igadal caly czas: Konie konie konie, besczelne istoty, sr..a byle gdzie i są kopnięte. Powystrzelac wszystkie s.ki.i tych ktorych na nich jezdza. dałam mu z liścia. Ten miał okropnie czerwone policzko i poskarzyl na mnie. Dobrze ze dyra nic nie powie rodzica bo jj ladnie i kulturalnie powiedzialam ze to przemoc slowna. Dobrze ze mnie lubi bo niezle by mi sie oberwalo. Zostalam na 2 dni (choc tajnie ale) zawieszona w prawach ucznia ;/ przez jakiegos pionka ptory wyzywal te bezbronne konie ;/ jak jeszcze raz tak powie dostanie w drugi policzek 3 razy mocniej ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anmi0']co?! poskarzyl sie za to, ze dostal z liscia??!!
ale debil... o matko
hah przyznam, ze u nas w szkole miał by przerabane za takie kablowanie:evil_lol:[/quote]
Nawet nie o to chodzi, ale co to za laluś musi być skoro poszedł na skargę za to że oberwał od DZIEWCZYNY.
Ludzie, dajcie spokój, co to za czasy kiedy chłopak się chwali tym że od dziołszki oberwał. U nas to by go wyśmiali.

Link to comment
Share on other sites

hahahahah looz i spontan dziewczyny, dzisiaj znowu powiedzial "a idz z tymi swoimi koniami do stajni i łajno odwalaj a nie zaśmierdaj szkoly ty piz..." ;/ wkurzylam sie niesle i koplam go w czule miejsce a potem zamknielam w szatni ;d naszczescie nie bylo na mnie bo nie zakablowal :p bal sie. My, dziewczyny czujmy się dumne, dalej jezdzmy i wykanczajmy kablerow :p on jest kapusiem ;p raz malowalismy sobie paznokcie w kiblu to zakablowal mysielismy spadac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anmi0']ale cudny:loveu:
co to za kolekcja?[/quote]
Hmm, o ile sie nie myle to eskadron z poprzedniej kolekcji jesień/zima ;-) A teraz zobaczcie jaka jest nowa kolekcja :
[url]http://eltan.pl/pl/Eskadron_zima%202008.pdf[/url]
:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Zastanawiam sie czy nie sprzdac mojego kompletu eskadron sky i kupic komplet niciowy razem z kantarem .. ;P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...