Jump to content
Dogomania

Kącik koniarzy


Mi.

Masz swojego konia?  

186 members have voted

  1. 1. Masz swojego konia?

    • Mam :)
    • Niestety nie mam
    • Na razie nie mam, ale sądze, że już niedługo czterokopytny zagości w moim domu :)
    • Mam, ale chyba niedlugo będziemy musieli się rozstać...
    • Nie mam i mieć nie będe


Recommended Posts

chodzi o stadniny??
przy okazji pokażę wam jednego z naszych ponysi:evil_lol:
tj. skok Simby(klacz)
[IMG]http://images32.fotosik.pl/222/f24c60d9149496f6med.jpg[/IMG]
2.
[IMG]http://images31.fotosik.pl/223/7cf1e9ad8821a823.jpg[/IMG]
no dobra, jeszcze ogierka, a nie już wałaszka:evil_lol:
[IMG]http://images30.fotosik.pl/199/58a5ac13016c7d6a.jpg[/IMG]

[IMG]http://images24.fotosik.pl/199/9af272646f3dad3b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='anmi0']chodzi o stadniny??[/quote]

stadniny to raczej ciezko - panstwowe polskie nie maja na tyle kasy zeby dbac o otoczenie
chodzi mi o osrodki jezdzieckie, klub - cokolwiek
zeby bylo ladnie - jak ktos wie jak wyglada warszawskie Largo badz Sielanka Warka - taki poziom mniej wiecej szukam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a teraz prosba i tu...
znacie strony www lub po prostu osrodki w Polsce i na swiecie gdzie jest zadbane otocznie? drzewka, krzewy, trawka itp? zalezy mi na zdjeciach w miare dobrej jakosci :)[/quote]
Mam pełno zdjęć "Nad Wigrami Białystok" (obu ośrodków), ale gdzie :???: . Poszukam

Ewentualnie SO Książ... najpięknieszjsze, bo z klimatem
[url]http://www.stadoksiaz.pl/galerie.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Mam pełno zdjęć "Nad Wigrami Białystok" (obu ośrodków), ale gdzie :???: . Poszukam

Ewentualnie SO Książ... najpięknieszjsze, bo z klimatem
[URL]http://www.stadoksiaz.pl/galerie.html[/URL][/quote]

tylko ze mi bardzo zalezy na tym, zeby to bylo na poziomie - zeby wygladalo ladnie, ladna nawierzchnia, czysto i elegancko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']tylko ze mi bardzo zalezy na tym, zeby to bylo na poziomie - zeby wygladalo ladnie, ladna nawierzchnia, czysto i elegancko[/quote]

[IMG]http://www.stadoksiaz.pl/galerie/7/Thumb_3.JPG[/IMG]

[IMG]http://www.stadoksiaz.pl/galerie/3/Thumb_14.JPG[/IMG]

Ładniejszych widoczków to w Sielance nie widziałam... ale może coś się zmieniło ;)

Link to comment
Share on other sites

jefta - wielka prosba
to sa twoje zdjecia?
Mozesz mi je przeslac w orginalnych rozmiarach na maila ([email protected]) i podac swoje imie i nazwisko? zebym mogla podac zrodlo zdjec :) jesli sie zgodzisz oczywiscie. Zdjecia maja trafic do pracy inzynierskiej jako inspiracje :)
Fakt - ladnie wyglada. Ja w Ksiazu bylam raz, dawno temu...

a o lidlu - zeby nie bylo calkiem OT ;) - slyszalam;) ale maja mniej tego wszystkiego niz rok temu. Mimo to kantary i owijki sie oplaca :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mi.'][B]jestem dumna!:eviltong: udalo mi się pierwszy raz od listopada zmęczyć mojego konia:cool1:[/B]
[B]najpierw lonza pod siodlem - 1 godz[/B]
[B]jazda w terenie 2 godz[/B]
[B]lonza bez siodla 1 godz[/B]
[B]skoki na crossie na lonzy 0,5 godz[/B]
[B]ale pod siodlem nadal blyskawica:phehe przynajmniej zadowolony[/B][/quote]

Dobrze się czujesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']Praktycznie to samo :P Ponoc owijki super.[/quote]

oj wydaje mi sie ze rok temu bylo wiecej:roll:
owijki - ja je lubie, sa wg mnie w tej samej cenie co kolezanka ostatnio kupila za chyba ponad 60 zl tez polarowo-elastyczne

Link to comment
Share on other sites

[quote]Mi, ile godzin dziennie Compan biega sobie po pastwisku? Mi, ile godzin dziennie Compan biega sobie po pastwisku? [/quote]
[B]hm... czasami w ogole bo nie chca go wypusczac z innymi konmi na padok /bez komentarza/ ale jesli jest juz wypuszczony to od 7 rano dotad az przyjade czyli okolo 15. Ale jednak zadko jest na padoku....[/B]

[quote name='Eventing Star']Dobrze się czujesz?[/quote]
[B]o co ci chodzi? bierzesz to doslownie?:lol: buahah ja czuje sie doskonale:roll: ale dzieki ze pytasz. [/B]
[B]w stajnii spedzilam od 8 rano do 19 wiec nie wszystko na raz:p a kon mogl sie wreszcie wyszalec. nic nie na sile.[/B]

[B]byl trenowany do rajdow dlugodystansowych wiec zawsze biegal calymi dniami w terenie a teraz nagle zmiana orientacji na ujezdzenie:eviltong:i biegania juz tak duzo nie ma, ale dzis zostal wypuszczony na korytarz, ulala jak szalal[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mi.'][B]hm... czasami w ogole bo nie chca go wypusczac z innymi konmi na padok /bez komentarza/ ale jesli jest juz wypuszczony to od 7 rano dotad az przyjade czyli okolo 15. Ale jednak zadko jest na padoku....[/B][/quote]
A on dalej w Patataju stoi? Kiedy się zamierzacie przenieśc?
Ja bym pilnowała żeby codziennie na pastwisko z jakimś innym zaprzyjaźnionym koniem wychodził.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']A on dalej w Patataju stoi? Kiedy się zamierzacie przenieśc?
Ja bym pilnowała żeby codziennie na pastwisko z jakimś innym zaprzyjaźnionym koniem wychodził.[/quote]
[B]no wlasnie w tym problem ze on zrobil sie nie do wytrzymania, wszystkie konie gryzie, kopie rozstawia po katach. A na padok musi wychodzic inny kon ktory zachowuje sie podobnie, ale mniej drastycznie ;). I spotkanie tych dwoch koni juz raz zakonczylo sie niezbyt przyjemnie, wiec bedzie trzeba bedzie je wypuscic na osobnosc na duzym pastwisku (ale trzeba poczekac az trawa dobrze urosnie). A drugi - mniejszy padok zajety jest przez jednego konia wiec nie ma gdzie go wypuszczac. Hm... on wyjezdza na przeszkolenie za 2 tygodnie i jak wroci to bedzie juz w innej stajni.[/B]

Link to comment
Share on other sites

lonza sama w sobie godzinna to juz sporo - generalnie tak optymalnie 40 min sie robi, a ty zrobilas 2 godziny lonzy lacznie do tego jazda - stanowczo za duzo
Padok dla konia to podstawa, ja sie nie dziwie ze on ma energie, bo gdzie biedak ma ja zgubic? Ale dobrze ze sie przenosicie....

"Moja" tez nie z kazdym koniem sie dogaduje, na poczatku chodzila tylko z jednym a teraz ma 3 kolezanki i jest ok, fakt ze to ona jest przewodniczka stada

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mi.'][B]o co ci chodzi? bierzesz to doslownie?:lol: buahah ja czuje sie doskonale:roll: ale dzieki ze pytasz. [/B]
[B]w stajnii spedzilam od 8 rano do 19 wiec nie wszystko na raz:p a kon mogl sie wreszcie wyszalec. nic nie na sile.[/B]
[B]byl trenowany do rajdow dlugodystansowych wiec zawsze biegal calymi dniami w terenie a teraz nagle zmiana orientacji na ujezdzenie:eviltong:i biegania juz tak duzo nie ma, ale dzis zostal wypuszczony na korytarz, ulala jak szalal[/B][/quote]

Przerylam sobie twoja galerie i juz wiem, ze ty mlodziutka jestes. I tym bardziej moje sumienie instruktorskie nakazuje dac ci reprymende za taki "TRENING" :angryy: konia i tym bardziej za przechwalanie sie takim "WYCZYNEM". Jak juz masz konia, to powinnas odpowiednio sie nim zajmowac, a przede wszystkim kon powinien miec odpowiednia ilosc ruchu i odpowiedni trening. Wybacz, ale patrzac na mase miesniowa, to ten kon nie robi NIC, co byloby pozyteczne. Jezeli ty chcesz jezdzic ujezdzenie, to daleka droga... Zacznij od wypuszczania na padok regularnie, a zobaczysz, ze spusci pare i nie bedzie szalec. KON MUSI MIEC ZAPEWNIONY REGULARNY RUCH CODZIENNIE! Jezeli ktos w twojej stajni nie chce go wypuszczac, to zrob z ta osoba porzadek, a jesli sie nie da, to zmien stajnie. Na milosc boska to nie o to chodzi, ze rozlozylas w czasie od 8 - 19 taki wysilek, ale o to ze ty w ogole nie masz planu treningu. Tak dac w dupe koniowi jednorazowo potrafi kazdy, ale oczywiscie nie kazdy wie, jak obciazane sa stawy, miesnie, szczegolnie na lonzy. Jezeli naprawde interesuje cie sport, to wez treningi u dobrego instruktora sportu albo trenera i przestan wypisywac takie glupoty, a tym bardziej przestan robic takie glupoty, bo jak zdrowie konia zaszwankuje, to bedzie placz.

Link to comment
Share on other sites

[B]uspokój się.[/B]
[B]Wiesz mniej niż ci się wydaje, więc nie doszukuj się kłutni.[/B]

[QUOTE]Wybacz, ale patrzac na mase miesniowa, to ten kon nie robi NIC, co byloby pozyteczne. [/QUOTE]
[B]mam go zaledwie od grudnia więc nie rozumiem jak w tak krotkim czasie mógl nabrać masy miesniowej? Wydaje mi sie, ze to kwestia lat.[/B]

[QUOTE]a przede wszystkim kon powinien miec odpowiednia ilosc ruchu i odpowiedni trening[/QUOTE] [B]treningi byly, z nieodpowiednim trenerem dlatego zrezygnowalam. Nie bede sie tlumaczyc bo to raczej prywatna sprawa.[/B]

[QUOTE] Jezeli ty chcesz jezdzic ujezdzenie, to daleka droga[/QUOTE]
[B]myslisz ze chce podbijac swiat swoim ujezdzeniem? Na razie probuje sie z koniem na spokojnie dogadac. Zaprzyjazniamy sie dopiero. Normalne jazdy, lekkie wyjazdy w teren. Prosze cie nie wytykaj mi co zle robie jesli nie masz o tym bladego pojecia. Kieruje sie radami innych osob. Po za tym mam konia do towarzystwa i cieszenia sie wspolnymi jazdami a nie po to by robic kariere ujezdzeniowca.[/B]

[QUOTE]... Zacznij od wypuszczania na padok regularnie, a zobaczysz, ze spusci pare i nie bedzie szalec. [/QUOTE] [B]To równa się ze zmianą stajnii. Ale uwierz ze byl moment kiedy non stop byl wypuszczany na padoki i zachowywal sie tak samo.[/B]

[QUOTE] KON MUSI MIEC ZAPEWNIONY REGULARNY RUCH CODZIENNIE! [/QUOTE] [B]i ma. Pomijam padok, ale ma rozpiske treningu.[/B]


[QUOTE], ale o to ze ty w ogole nie masz planu treningu. [/QUOTE]
[B]haha dzieki ze uswiadamiasz mi takie rzeczy, to bylo na poprawe humoru?:lol:[/B]

[QUOTE]nie kazdy wie, jak obciazane sa stawy, miesnie, szczegolnie na lonzy.[/QUOTE][B] owszem wiem. dla tego lonza byla z przerwami i nie obciazalam konia jakos szczegolnie, nawet nie wiem czy mozna nazwac to lonza. 20 minut pracy, a pozniej tylko bieganie na rozluznienie.[/B]

[QUOTE]Jezeli naprawde interesuje cie sport, to wez treningi u dobrego instruktora sportu albo trenera i przestan wypisywac takie glupoty, a tym bardziej przestan robic takie glupoty, bo jak zdrowie konia zaszwankuje, to bedzie placz. [/QUOTE] [B]nie masz co robic?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Sluchaj, te twoje tlumaczenia i cytaty nie robia na mnie wrazenia. Ja nie jestem jakas gowniara, zebys po mnie jezdzila. Wypowiadam sie zeby ci cos uswiadomic i poradzic, jako ze jestem instruktorem sportu. Nie chcesz tego przemyslec i wziac do siebie to nie. Napisalam ci to co mysle, nie chcesz rad to nie. W takim razie dalsza polemika nie ma sensu. Zycze powodzenia i aby ta infaltywnosc ci w koncu minela.

Link to comment
Share on other sites

[B]czy ja chce zrobic na tobie wrazenie cytatami? po 2, kto tu po kim jezdzi? Ja po tobie? Okay. Dzięki wielkie za rady, ale jak mozna je dawac nie znajac dokladnie sytuacji? Ciesze sie ze jestes instruktorem sportu i ze moge dostawac rady od tak wyuczonego czlowieka, ale instruktorow i trenerow wokol mnie jest naprawde duzo. Oczywiscie przemysle to co mi napisalas, nie mowie ze nie. Jestem otwarta na rady.[/B]

Link to comment
Share on other sites

generalnie nie ma co sie sprzeczac bo to nic nie da;)
Mi przesadzilas napewno i nie ma sensu robic takich jazd - to do niczego nie prowadzi dobrego. Masz araba to sa konie charakterne i napewno z dobra kondycja - szczegolnie jesli bral udzial w rajdach. Ale trening godzinny - Trening a nie trening - czy dajmy na to 1,5 godziny dla normalnego konia powinien wystarczyc. Jak lonza to tak z 40 minut Pracy dziennie + to wszystko z padokiem. I napewno bedziecie zadowoleni:)
Moze karmisz go czyms energetycznym, moze za duzo?
Moja tez ma powerka w tylku i roznie z tym bywa, potrafi sie niezle nakrecic galopami a mimo to nie robimy jazd dluzszy niz 1,5 h max - najczesciej jest to godzina. No i zalezy co zje to wtedy albo jest bardziej do przodu albo mniej - wiadomo

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie troche na inny temat:p Będę zadawać czasami głupie pytania, ale wole wiedzieć niż jak za kilka lat kupie konia i bede robić coś źle:eviltong:
Co sądzicie o jeździe na czarnej wodzy? Na volcie troche o tym czytałam, ale tam w sumie nic ciekawego wyczytać nie można bo wszyscy sie ze sobą kłócą:lol: Czarna wodza pomaga czy szkodzi? Jak jej poprawnie używać? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldenka245']Czarna wodza pomaga czy szkodzi? Jak jej poprawnie używać? ;)[/quote]

na volcie trzeba wiedziec kogo sluchac;)
czarna wodza pomaga jesli wiesz jak jej uzywac. Szkodzi jak robisz to sama bez wiedzy odpowiedniej. Sama jezdzilam z czarna kilka razy ale z pomoca znajomej z dolu, sama nie odwazylabym sie. A i tak nie bylam przekonana czy powinnam. Jednak to byl "specjalny". Sama NIGDY.
Wiec jesli wiesz jak - to fajnie - jak nie to tylko z pomoca kogos z dolu. Jak z reszta z kazdym patentem ;) bo kazdy patent jest dla ludzi (i koni;)) jak wiemy jak go uzywac :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...